Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Jan 2021, 19:12

naskrtnik: neuveris, ale existuju aj ine protokoly ako tcp/ip a udp. a tie nepotrebuju ipcku. V rychlosti napr. netbios, bootp, dhcp...a rozne discovery protokoly
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Jan 2021, 20:29

Dobre, trochu som sa nechal uniesť :D
Neuveríte, ale viem že v hlavičke rámca môže byť všelijaký ethertype.


No a k téme, tak teda v arp nemusí byť. A čo záznamy routra? Neviem čo dokážu bežné wifi routre, mne Unifi hlási všetko čo má MAC.

A s tým NAT na pc, ale potom by tá sieť mala byť viditeľná v záznamoch na pc(ipconfig -all), alebo ani to nie je vždy?
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Jan 2021, 20:49

pocitujlasku vysvetlis mi ako laikovy ako fungujú tie iné protokoly? Podporuje bežný router taký protokol?

V záznamoch routra nič iba moje zariadenia to som už písal. Skúšal som aj ipconfig a pingol som celú sieť a nič sa neukázalo.
Zaujímavé natom premňa je to že to videl ten windows v sieťi a v arp čo je pre mňa pokročilejší príkaz nič.

PC to detekoval ako mobil a tablet, keď som hľadal tie mac adresy tak mi výrobcovia sedeli. Viem že aj mac sa dá zmeniť, ale žeby si s tým niekto dal toľko námahy? Lebo ak to bol normálny mobilný telefón, dá sa tam zmeniť protokol, zakázať ping a podobné veci že by som ho nevidel?

Pritom bývam na dedine a je tu len jeden sused čo by teoreticky chytal moju wifi. Nepoznám ho moc, ale ak ho nabudúce stretnem skúsim nadhodiť tému o počítačoch či sa chytí.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Jan 2021, 22:25

materialov je na nete viac nez dost. Problem je, ze bezny uzivatel vidi len malu cast a tak je prenho tazke si predstavit ine protokoly.
Router o nich ani nemusi vediet. vacsina routrov ma ethernet porty prepojene a bezia na nom len urcite sluzby. teda co nepozna ignoruje a packety mozu prudit medzi nimi. teda okrem wan, ten zvycajne byva oddeleny aj fyzicky a premostenie lan-wan vykonava router. teda pusti len co pozna.
Predstav si siet ako dialnicu. premava tam milion roznych typov aut. ale teba zaujimaju kamiony (tcp, udp protokol). tak sa sustredis len na nich a ostatne ignorujes, nech si idu dalej.
Stiahni si wireshark a mozes pozerat co vsetko prechadza cez tvoju sietovku.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 07 Feb 2021, 18:31

ani nie že nahnevalo... ale nasralo.. 3 sekundy pred koncom aukcie na CZ aukre ma niekto iný prebil :crying:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Feb 2021, 00:21

Odpálil som trafák v AZK221. Nemožná vec, ale pre teslácky trafák žiadny problém.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wili » 08 Feb 2021, 00:38

a nema nahodou primar na 220V a krmil som ho 240+ ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Feb 2021, 00:47

Náhodou má primár na 220V, kŕmil som ho ani neviem čím, asi 230V. Šiel som na 500VA oddeľováku, nedosahoval som snáď ani plné vybudenie oboch a keby aj, to je 400VA a trafo by malo byť 800VA, skôr to bola nejaká výrobná chyba, teraz sa prejavila. Plus 500VA oddeľovák nebol preťažovaný, pretože istenie nevybavilo ani po dvoch hodinách.

Inak si to neviem vysvetliť. Je pravda, že som nemeral výkon, ale na malom reostate silno pochybujem, že by som len tak prekúril 400W bez toho, aby odporový drôt už svietil.

V manuáli píšu celkový príkon pri plnom vybudení 800VA, ale nezdá sa mi, že by to trafo bolo 800VA. Vie niekto, čo tam pchali? Trafo malo interné označenie 3 AN 662 89.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Feb 2021, 09:18

Trafo som už objednal nové.
Musela to byť len náhoda a spojenie viacerých faktorov. Jedným z nich je o 10V v základe vyššie napätie + 10% tolerancia do plusu, ktorá mohla nastať, druhá vec je pomerne veľká novinka u ČSSR, ktovie ako a čím tie toroidy u nás navíjali, tretia vec je história aparátu - kto a ako mu kedy kúrili, čo to PA zažilo, každá z týchto vecí sa na trafe podpísala a pri zahorovaní sa to prejavilo.

Trafo som zo srandy rozobral a lokalizoval medzizávitový skrat medzi dvoma vrstvami.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wili » 09 Feb 2021, 16:20

nj, tak to nie je pretazenim alebo overvoltovanim, ale celkova nekvalita ci uz izolacie pouziteho drotu ale aj sposob navijania a tiez sposob pouzivania ako pises. Ak sa tie vsetky faktory spoja dokopy, tak v pripade ze je malo dotahovane vinutie pri navijani a trafo pretazovane tak sa mechanickymi vibraciami drotov izolacia osucha a streli to :crying:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Feb 2021, 00:12

Mohlo sa aj overvoltovanie podpísať, ale nebolo príčinou. Bol to proste ďalší klinček do rakvy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Feb 2021, 23:19

Keď spomínaš rakvu, tak ma včera neskutočne nasralo, že som sa dozvedel, že na zápal plúc z Covidu mi práve umrel kamarát , bývalý kolega ,sotva 40 ročný otec dvoch malých detí.Najprv dostala zápal plúc jeho žena, a keď prišla domov z nemocnice, tak tam išiel on a z umelého spánku sa viac neprebral.Chlapec, ktorý neublížil v živote ani muche a odborník na kotly a kúrenie takto odíde, a chrapúňovi , čo celý život len robí
zle všetkým naokolo, sa nič nestane, ani keď ho zrazí vlak. :mrgreen: Plakal som ako malý chlapec celý večer,lebo mi bol ako syn a poznal som aj jeho otca. Skurvený život!!!!! :finga: :finga:
Už aby si človek naozaj nekupoval ani trvanlivé mlieko,lebo-: dneská žijem- zajtra hnijem.
Sory, musel som to zo seba dostať,stále sa s toho neviem spamätať. Najhoršie je , že ani na pohreb mu nemôžeme ísť,len pár ludí z rodiny.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Feb 2021, 00:39

To si mi spomínal do telefónu, ale toho času bol stále v umelom spánku.
Nejak sa to sype. Mne kamarát, Doc. Janko Žitňanský, je to celé v háji.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 11 Feb 2021, 08:43

Moja dcera (nema ani 30 rokov) mala v novembri tak tazky a dlhy priebeh choroby, ze som sa fakt o nu vazne bal. Ani po mesiaci a pol nebola zdravotne na tom tak, ako pred chorobou....
Odvtedy mam pred touto zakernou chorobou este vacsi respekt a ked vidim alebo pocujem ako ludia ignoruju protikovidove opatrenia vie ma to vytocit. Tak ako pisal Majo, vacsinou na to doplatia ti, ktori by si to nezasluzia a ti, hazli, co ignoruju pravidla, ktore snad ani netreba vysvetlovat a kazdy priemerne inteligentny clovek ich MUSI pochopit a dodrziavat ...
PS: Ak je to proti pravidlam fora neriesit tu COVID, kludne tento prispevok zmazte.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 11 Feb 2021, 16:38

...mate pravdu sem to nepatri, nech sa kazdy zariadi podla seba...
0
Naposledy upravil/-a cs001 v 11 Feb 2021, 21:27, upravené celkom 1 krát.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 11 Feb 2021, 17:16

Hlavne, aby si sa z toho uplne zotavil, ak to bude trvat aj nejky tyzden, mesiac....

Kolega z prace je od zaciatku marca na HO. Nakoniec mu chorobu priniesla domov manzelka z prace, pretoze jedna jej kolegyna sa nepotreboovala testovat, nosit rusko, ci nejako inak zodpovedne sa spravat. Vsak naco, ona sa nema kde nakazit a je zdrava ... Nemal uplne lahky priebeh choroby...
Partnerka je uz tiez dvakrat ockovana a ako hovoris, po prvej davke nepocitovala zmeny v organizme, druhu uz citila... nie vyrazne ale minimalne den hovorila, ze citi, ze sa v jej tele nieco deje... No urcite nie take hrozne zmeny ako ked clovek schyta velku naloz ...
Keby sa dalo, tak bezim aj cez celu republiku ak by ma niekde vedeli zaockovat. Ale zjavne som obcan az 11-tej kategorie, takze to este potrva ...
Skoda, ze ti premudreli, internetom odchovani, co sa nechceli ockovat su uz coraz viac posr*ti a zrazu prehodntili svoj postoj k vakcinacii, dostal by som sa na rad mozno skor...
0

Protek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26 Máj 2012, 07:57
Bydlisko: Levice
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Protek » 11 Feb 2021, 18:31

Ja som už tiež prešiel touto pliagou, našťastie ľahko, ale nahnevalo ma to že cez Vianoce. Ale aspoň teraz nemusím chodiť na testy.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Feb 2021, 20:49

V podstate som túto tému začal včera ja,ale nepočítal som stým, že sa to rozbehne týmto smerom.
Všimol som si tiež, že je v koši Mclareniakova téma presne o tomto ,kde chcel asi rozvinúť debatu aj medzi nami, ako sa s tým dá vysporiadať.Myslím, že aj keď sme na elektrofóre, aspoň vo Volnej téme, by takéto vlákno mohlo zostať ,aby sa to nerozťahovalo po iných.
Tam by sme si mohli odovzdávať svoje skúsenosti s počiatočnými príznakmi, ďalšími príznakmi a celkovým priebehom, aby sme sa mohli aj ostatní lahšie zorientovať v príznakoch,aj napriek tomu, že zatial nič necítime.... nechcem s toho urobiť facebook, ani to, aby sme vyplakávali svoje žiale, ale iba si doplnili informácie,ktoré bohužial ani v rozhlase či TV moc neprezentujú, len stále dávajú štatistiky a hašterenie sa rôznych skupín, koho treba očkovať skôr ...
Stačí len napísať začalo to tak a tak, najprv strata čuchu... teploty.. kašel.... ale aj vek a spôsob liečby, a výsledok, či následky....
Viem, že toto sa dá vyhladať aj na nete, ale kto z nás stačí sledovať tie haldy info a hlavne hlúpych, s ktorých sa nedá ničomu veriť,takže takto by sme si poradili sami sebe aspoň v našej komunite.
Bolo by dobre, keby ste sa vyjadrili viacerí, a hlavne moderátori a vrchné velenie k tomuto návrhu, alebo to hoďte do koša a nebudeme to ešte aj rozmazávať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 11 Feb 2021, 21:00

Za mňa osobne, táto téma sem nepatrí bez ohľadu na voľnu tému a pod. stačí, že je toho plná prdel FB a médií... mám už toho plné zuby a ani ma to nebaví čítať, sledovať a ani nemám šajnu, aké sú aktuálne nariadenia...

Tiež som už mal covid, ako aj x ľudí v práci... mne to nerobilo nič. Mal som slabé príznaky, ako "bolesť" nôh, hlavy.. ale kebyže nemám v ruke pozitívny test, ani by som to neriešil, ignoroval to a chodil ďalej do práce... horšie, ako covid je to šialenstvo okolo toho a ako bol každý zo mňa vydesený, že ich pozabíjam a každý tu pomrie a somariny... rúška, dezinfekcie v práci atď. tiež somarina.. x ľudí z kolegov to nedodržuje a serie nato a po celý čas nič, iný zosratý furt ruky naliate v dezinfekcii a aj tak skončili pozitívny doma... jednému kolegovi z toho už preskakuje...

Za mňa táto téma sem na elektrofórum nepatrí...
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Feb 2021, 21:55

Ja som sa tam nestihol vyjadriť pred zamknutím, ale covid rozdelil svet na dva tábory a presne to by sa stalo v tej téme, preto sem nepatrí.

Na covid navyše nič nezaberá. Rôzne fámy o vitamínoch sú kraviny, vitamíny akurát na prevenciu pre tých, čo celý život jedia fastfoodové sračky a nezískavajú ich z riadnej potravy. Ak Ťa to drapne, vitamíny Ťa nevyliečia, treba čo najmenej energie vydať a čo najviac prijať, aby telo mohlo tvoriť protilátky. Takže toto je asi jediná rada a všetko ostatné, napr. chlastať ako dúha a dezinfikovať sú čisté obhajoby notorikov.

Na túto tému sa Maroško môžeme vykecať v telefóne, kde sme my dvaja a vieme si to oddiskutovať, ako naposledy. Ale pri veľkom publiku to nebude prebiehať tak, ako to prebiehalo pri telefonáte.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok