Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AEdison » 08 Dec 2019, 00:04

mr.dred napísal:´...sa nečuduj, má tam byť plast... určite kotol s predĺženou zárukou :lol: :lol: :lol:
To Tečko je bastl mimo kotla. Keď sa inštaloval kotol, na odvod kondenzátu sa pozabudlo a pred spustením som to dočastrvalo vyriešil nákupom v obi. Znova som tam dal to isté Tčko. :oops: Nechcelo sa mi obehávať armatúry po Prešove, kde budú mať presne to čo potrebujem. Za štyri roky budem mať pripravený, vytlačený plastový diel. :lol:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2019, 00:16

keď to človek prikrúti + zapojí a následne zapne a ono to nesvieti ...
Na to je len odpoved, ze "Mer**** Market".
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1663
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 08 Dec 2019, 01:30

Najčerstvejšie zašitok s M marketom . Kupili sme tam granitove umývadlo do kuchyne , pred cca 2 mesiacmi . Teraz som ho išiel namontovať a pozerám , chýbajú mi 2 príchytky pre zaistenie o dosku . Pozriem do krabice , nič . Naraz si všimnem , že je namontovaný bočný odtok na umývadle , poviem si , fajn bolo niekde vystavené . Pozriem bližšie , odtok špinavý , zanesené . Super , staré umývadlo . Bol na ňom aj štítok . Rok výroby 2016 .Super . Tak pekne cesta do TN a reklamovať . Poslal som tam manželku , lebo ja by som to tam vyvraždili . Našťastie , nerobili žiadne problémy , dokonca zistili, že dané umývadlo bolo reklamované v roku 2016 . Predavač vypadal , že to nie je jediný prípad .
Vypadá to ,že niekto podnikavý ,reklamované veci vymieňa za nové ...
Tak rada je vždy si všetko skontrolovať hneď v predajni ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2019, 03:20

A sakra... to je ina sila, predat reklamovanu vec. Musia tam mat v systeme iny bordel.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa vlasto » 08 Dec 2019, 09:26

Presne takéto podobné v tom istom obchode sa stalo aj mne. Kupoval som okno plastové také obyčajné. Podozrivé mi mohlo biť už to že nebolo zabalené ale len omotané do tej natahovacej fólie aj to tak akoby to učeň robil. Okno doma vyložil ale bolo vyložene asi 3-4 mesiace pretože akosi to neponáhľalo..potom keď som sa konečne dostal ktomu tak pozerám ako puk..držiaky na osadenie žiadne,fajn tie som si zohnal ale ten najväčší šok,kukám a v okne (v ráme) návraté 6 dier asi 8mm.Chýbala aj ta ochranná páska po stranách. Bloček fuč a pravda kto by sa somnou bavil po
3-4 mesiacoch..
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 08 Dec 2019, 17:01

Našťastie som nato prišiel včas tak až tak nenahnevalo, ale nečakal som, že aj na toto si treba dávať bacha. Feritové jadierka zelené kupované zo Semic.sk všetky identické.. skladám práve dvojitý plný most s 8x tranzistormi pre teslák.. na budenie 2x GDT pre 4 a 4 mosfety. A ono jedno jadro nejako fest kúri.. nakoniec som zistil, že mi poslali to jadierko nejakého iného materiálu. Snáď len toto jedno v tej várke 9ks, čo som kupoval... na oko úplne identické kusy, nerozoznateľné na pohľad a ono je to aj tak iný materiál.. pravdaže som mal skreslené priebehy, hrany, časy a po chvíľke bol neudržateľný prst od teploty na tom jadierku. Vymenil som jadro s rovnakým vinutím, ktoré som len odmotal a prehodil a voala.. teploty a priebehy OK a identické.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Dec 2019, 19:01

Ukážka ako číňanovi záleží na našich životoch. Teplovzduška, špirála napájaná sieťovým napätím.

Teplý vzduch holý hazard, spájkovačku mám wellerku, takže tak to vyzerá, že riadiačka pôjde na súčiastky.
Prílohy
69EAB32E-5F4A-4783-A460-E02BF4DD1C9E.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2019, 19:24

A čo je na tom, že je tam sieťové napätie?Veď fén,kulma, či klampiarska letovačka má také isté teleso zo špirálou v slude a používa sa to dobrých sto rokov.Alebo som nepochopil tvoj zdroj zvýšeného tlaku. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Dec 2019, 19:34

Kúsok tenkého drôtiku, len obmotaný, ani sa neobťažovali prispájkovať.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Dec 2019, 19:41

Vyhrevny drot sa nespajkuje. Ten sa nituje o tu sludu.

Ten omotany drot tam nie je dobre vidiet. Treba robit lepsie fotky (osvietit a na makro). Ale uz s tym druhym komentarom uz to vidno je.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Dec 2019, 19:49

Aha, tak sa ospravedlňujem.

Pre istotu ešte raz, PE je privedené možno tak polovičným prierezom ako L, a iba obmotané. Takto “chránená” časť je zvonku prístupná, takže keď zlyhá izolácia, na celom kove môže byť plné sieťové napätie.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2019, 19:54

Po zväčšení je to naozaj fušersky napojené,ani poriadne ovinuté, ani znitované,...fúzy s toho trčia naokolo ako chobotnica,takže sme sa pochopili,tiež by ma to nasralo. :wink: No to riziko zlyhania izolácie volakedy tak nehrozilo ako dnes. :wink:

Mňa práve nasral A2030, keď po dvoch ohyboch pri napasovaní ku chladiču sa mu ulomili všetky nohy....som skončil ..druhý nemám :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa jukov » 30 Dec 2019, 20:04

Škoda, že nie včera.
Mám ich dosť, ale už som na Balogu. Bol by som Ti doniesol, včera som stál v BB. Ak nezoženieš do Troch kráľov, tak sa ozvi. To už budem doma a pošlem.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2019, 20:20

Vďaka , možno vyhrabem ešte nejaký ten modul z TV s 2030,ak nenajdem, tak ma poteší.Akurát ma se...e stratený čas,mohol som to dokončiť cez volné dni.
Kuaááááá ,práve sa mi odtrhli pri písaní výsuvné závesy na doske s PC klávesnicou pod pracovnou doskou a drbla mi na zem.... no čo už..... keď sa darí, tak sa darí...dnes bude namiesto kolofonie asi najlepšie tavidlo -Fernet. :partyman:
Ajtak mi zostala v pivnici voláka zima a prskám ako mačka,tak nazdravie aj ostatným, vypnite Soldering station aj mozgové závity a začnime tréning na Silvestra. :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wicker » 30 Dec 2019, 20:51

Marian, ak chces doma mam LM1875, to by tam malo pasovat tiez namiesto 2030.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10153
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2019, 21:01

Vďaka Roman,chcel som urobiť čo najjednoduchší zosik na gitaru pre vnučku,,Party bedňu,s toho čo som mal doma, moduly z TV, 12V adaptér dovnútra..prípadne nejaký vstup USB,či mikrofon... a keď som to skladal do krabice zo satelitu a montoval, tak sa to začalo mrviť....ale nevadí,voláko to dorazím. :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa feros » 03 Jan 2020, 12:11

Dnes pošta od Magnet 3 pagen s priloženým lotákom na prednej strane.
"Šmejdi" ako vyšitý
Prílohy
Leták
Leták
Magnet
Magnet
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa helios » 03 Jan 2020, 21:11

Hehe, toto prišlo aj mojej manželke.
Mal som 100chutí im odpovedať: "áno máte na ∏ču ceny". :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Feb 2020, 09:37

Včera som si chcel nachystať na pešiu cestu do práce MiniPlayer. Vybral som ho zo zásuvky a on " nabobtnaný " , že mu bola krabička malá....
Batéria opuchnutá ako baba, keď jej zabudneš k sviatku kúpiť aspoň kvietok...
Pozeral som na nete náhradu za batériu (rozmer 352025), ale to si môžem z alíka objednať rovno 3 až 5 nových prehrávačíkov :(
..a potom že nevytvárajme zbytočný odpad.
Prílohy
mp.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wicker » 07 Mar 2020, 17:37

Dnes som hodinu bojoval so zakrutenim holendra na privod oleja do turba na Ford Focus 2003 s motorom 1,8tddi. Holender cisto bez problemov no spolu s trubkou ani za toho otca svateho. Normalne som rezignoval, tak som sa nevytocil, ani nepamatam.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok