Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2023, 11:29

Citali ste nove urob si sam? Akoze chapem, ze tam su vselijake zvlastne veci, ale clanok kde zo stareho tazkeho kovoveho mlynceka na maso urobili svetlo, to je topka.
trojzilovy privod a mas odstihnut zltozeleny, lebo objimka je triedy II a teda je nepotrebny. ten je potrebny len pre kovove objimky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2023, 14:06

Daj sem ten clanok, rad si ho pozriem/precitam. Vacsina nas (ako aj ja) ten casopis nekupuje
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2023, 15:09

To je taky ten obrazkovy navod, ako tie fotokomixy z bravicka. :) vecer odskenujem.
a to este nespominam, ze ten privodny kabel tahaju v tom "sneku" na konci ktoreho je kluka.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2023, 15:43

Aka je cakacia doba na SK, na pohotovosti ked mate napr vytknuty clenok? (bolest v clenku)
Uz ma to boli tyzden a poslednetri dni mi zacali trpnut prsty na chodidle, ktore ma boli (citim mravceky, kvoli tomu som prisiel). Ja som sem v IRL prisiel na pohotovost o 9.30. Do 30 min. ma pozrela sestra a zaradila ma do prioritneho poradovniku asi niekde na koniec (low priority). Az teraz o 14.30 ma zavolali a poslali na rentgen. A to som este stale nestretol "odbornika". Bohuzial s tym kotnikom som asi very low priorita....
Neskor vam sem napisem kedy som skoncil. Odhadujem to tak na 17.00.

EDIT:
Je 16:05 a skoncil som. Ze tam nic zlomene nevidi a ze sa na to do troch pracovnych dni pozrie este profik. Tato doktorka mi pripadala ze je na urovni "pokrocili". Bezne veci spravia takito a vazne/neiste veci konzultuju s profikmi. Pohotovost tu stoji 75 eur. Bezny obvodny doktor 50eur (ako volakedy na SK Zajac-ove 20 korunacky. Tak to tu chodi. Len referujem, nestazujem si.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 24 Feb 2023, 17:19, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 24 Feb 2023, 16:13

Daj si zlto-modru stuzku a pojdes ako prvy .. alebo nieco s duhovymi farbami :D
2
Obrázok 2

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2023, 16:48

ak vynecham tie priblble komentare o farbach, tak aspon na vychode realne s nie zivot ohrozujucim stavom je to tak hodinka, dve.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 24 Feb 2023, 17:32

To záleží aký majú frmol . Sanitky sú prednostné . Minule tam suseda zvíjala s krčami v bruchu 4 hodiny , no bolo veľa sanitiek . V jednej viezli opitého bezdáka , ktorý sa niekde vytrel ,mal krv na hlave a mal prednosť ... chlapík čo prišiel so zlomenou rukou sám , čakal ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 24 Feb 2023, 18:08

To bola dobra rada :) a tiez mam skusenost , zenska s potratom sedela v cakarni a pod nou kaluz krvi a brali prednostne opilcov po bitkach .. az zachranari co ju priviezli sa cudovali co tam este robi a supli ju do ordinacie , ked nespravis cirkus seru na teba ... aha nic nieje prible :) , je to dokazatelny fakt :), v cakarni na pohotovosti tvoje city o laske nic neznamenaju ... aha uz len dodatok , ked je clovek na tom vazne ani nevnima okolie , musi tam byt este s niekym co sa neda odradit a spravi bordel , potom uz ide vsetko hladko .
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2023, 18:58

ale no, ved denne su desiatky komentarov ake hrozne je u nas zdravotnictvo a ze v zahranici mas super mega kvalitne a neplatis ani cent. :-)
na pohotovosti plati pravidlo: ked niekto pride sanitkou, tak to je najvyssia priorita a aj mu robia vsetky zakladne vysetrenia.
Ak tam prides po vlastnych, resp. sa tam doplazis s otrhnutou rukou, tak cakas.
co na jednej strane je ok, lebo sanitka sa ma volat az v zivot ohrozujucich pripadoch lenze niektori si z nej urobili taxik
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 24 Feb 2023, 19:11

... a čo by ste robili na mieste lekárov,
keď v sobotu o polnoci príde na gyndu ženská s tým, že už týždeň ju svrbí ku.da?
Alebo 150kg ženská, že ju strašne bolia nohy. Ale toto mi pán dochtor nehovorte, ale mi dačo dajte, lebo v sobotu musím tancovať na bále.
Alebo, pán dochtor dajte ho do umelého spánku, bo toto mu minule pomohlo, ect...
To si nevymýšľam, to mam od svojich dvoch dochtorov.
Spústa ľudí si často ide riešiť dlhodobé problémy na pohotovosť (hlavne určitá nemenovaná skupinka), lebo u lekára sa im nechce čakať, a cez deň majú toľko roboty...
2
Obrázok 2
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 24 Feb 2023, 19:23

Chcel si napisat skupina :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Feb 2023, 22:31

V prilohe mate ten scan - zmensil som, aby to nebolo zbytocne velke. Ale zaujimave su body 5, 6, 7 a 11
Prílohy
Scan_20230225_222554.jpg
Scan_20230225_222554_001.jpg
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 26 Feb 2023, 09:28

Zilina - V novembri som spadol z bicykla - zlomena ruka, zlomene jablcko, narazene hlasivky. Kedze som bol pri vedomi a nekrvacal, na 112 uvazili, ze sanitka nebude. Jedine stastie, ze na okoli boli ludia, ochotni ma vlastnym autom odviezt na urgent. Tam som cakal 2 hodiny - nedela poobede, cakaren plna ludi bez respiratorov alebo s respiratormi "na kotlebu". Takychto co nedodrzuju dane pravidla, by som poslal rovno do certa, no tam na to nemaju gule. Hospitalizovali ma, navstevy boli zakazane lebo covid, tak teraz neviem, ci sa covidu alebo chripky boja, alebo nie. A spustu inych "perliciek" som zazil, ze az rozum zostava stat. V tomto state veci nefunguju, lebo ludia nerozmyslaju hlavou ked nieco robia, ale robia len tak, aby "nejako bolo", a potom to tak aj vyzera.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Feb 2023, 09:50

v tomto state je to o tom, ze polovica naroda musi stale bojovat proti imaginarnemu nepriatelovi, ktory moze za ich mizerny zivot.
Nedokazu premyslat v sirsom kontexte. jeden den napr. tlieskaju doktorom, na druhy och idu zlyncovat. jeden den sa stazuju na opatrenia a o tyzden protestuju, ze neboli prisnejsie.
roky chcu vystupit z eu, ale pracuju v zahranici prave v statoch eu.
miluju isteho prezidenta ale v tej krajine v zivote neboli ani len na dovolenke.
3
Obrázok 1 Obrázok 1 Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 988
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 26 Feb 2023, 10:46

v tomto state je to o tom, ze polovica naroda musi stale bojovat proti imaginarnemu nepriatelovi, ktory moze za ich mizerny zivot.
Tak isto aj ty si si zrejme vytvoril svojho imaginárneho nepriateľa.
Nedokazu premyslat v sirsom kontexte. jeden den napr. tlieskaju doktorom, na druhy och idu zlyncovat...
Nemusia to byť tí istí ľudia. Je to len dojem a zovšeobecňovanie. To, že niekto rozmýšľa jedným spôsobom, neznamená, že všetci by mali zdieľať rovnaký názor a akýkoľvek názor, nech sa zdá dobrý, hneď na druhý deň sa može ukázať nesprávny. Čo je podľa teba širší kontext? Nastolenie svetového mieru? Je zlé ak sa niekto zaoberá len tým, čo bude jesť vnedeľu na obed alebo ako vyžije z výplaty?
roky chcu vystupit z eu, ale pracuju v zahranici prave v statoch eu.
Nie všetci boli za vstup do EU a nie všetci pracujú v zahraničí v EU. Prienik týchto dvoch množín určite nie je 100%.
miluju isteho prezidenta ale v tej krajine v zivote neboli ani len na dovolenke.
Ak niekto má sympatie k "istému prezidentovi", prečo by mal ísť aspoň na dovolenku do tej krajiny? Ako to súvisí? Ľudský mozog si "škatuľkuje" úplne všetko na základe informácií, ktoré dostane. Úplne najjednoduchšie pravidlo je dobré-zlé. Je to potrebné pre každodenné prežitie a aj keď povrchné, je to rýchle a efektívne triedenie informácií. Tak isto funguje aj tvoja myseľ. Ak však chceš problém viac pochopiť , je potrebné sa ním dlhšie zaoberať, je potrebný čas a výsledok nie je zaručený.
1
Obrázok 1

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Feb 2023, 11:28

ja nemam ziadneho imaginarneho nepriatela. ja si za svoj zivot zodpovedam sam.
2) lebo tych ludi mam vo svojom okoli? a vidim, ze striedaju nazory presne tak, ako isty pohlavny dennik pise. a nevidia ani to, ze v jednom clanku si sami protirecia a popieraju to, co tvrdili na zaciatku.
Nikde nepisem o jednom nazore, ale ak ma niekto presviedca o niecom, co je logicky nezmysel a tvrdi, ze to je fakt, tak je to na zamyslenie.
Ja respektuhem aj ine nazory, ale nech svoje tvrdenia aj niecim konkretnym podlozia a nie klasickou vetou: otvor oci, ale najdi si to na nete.

vies, obdivovat niekoho alebo nieco a nikdy to nevidiet nazivo je dost zvlastne.
ked uz, tak sa snazim ziskat co najviac info. a ked ide o krajinu, tak najlepsie je ist sa tam pozriet osobne a vidiet veci nazivo.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 26 Feb 2023, 12:28

Ale máš, pána v časopise.

V tom návode nevidím nič zlé. Iste mohol použiť dvojvodičový prívod, mal by to lacnejšie, ale keď už použil 3 vodičový, kam mal podľa teba to PE pripojiť ? Použil kábel s triedou ochrany II objimku s triedou ochrany II takže naozaj nemal kam ten tretí vodič pripojiť. To že ten kábel vedie cez kovový mlynček na tom nič nemení.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Feb 2023, 12:41

ved na ten kovovy mlyncek. vzdy sa ochranny dava na kovove casti, aj ked mas plastovu objimku. pozri si tie nerezove lustre v obchodoch, kazdy jeden ma svorku na PE.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 26 Feb 2023, 12:47

Pozri si hocijaký settopbox, satelitný prijímač. Kovové telo, dvojvodičový prívod. Naozaj nieje dôvod pripájať ten vodič na ten mlynček. V lustroch v obchode máš svorkovnicu, preto je tam aj pripojený zemniaci vodič, lebo je tým už prerušná izolácia a prívod.
V tomto prípade kábel mlynčekom prechádza bez prerušenia preto nieje dôvod ho tam pripájať. To ako keby si natiahneš predlžovák a všetko kovové načom by ležal musíš prizemniť.
Jediné nebezpečenstvo vidím v tom že nezablokoval hriadel a nejaký neznalý človek s tým začne otáčať, ale chcel by som vidieť človeka čo by to začal robiť :D
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa ivan_01 » 26 Feb 2023, 13:33

settopbox aj luster prešli (mali by) skúšobňou a majú certifikát. Inak by na trhu nemali čo robiť. Tento čuramedán je výrobcom toho prepytujem svietidla a zodpovedá za bezpečnosť. Ak definuje ten jeho výrobok do triedy II, vtedy skutočne nemusí nikam pripájť PE, inak by mal byť pripojený na kovové časti prístupné dotyku. Ochranu polohou v tomto prípade môžeme vylúčiť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok