Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 26 Feb 2023, 14:46

...ten mlynček - svietidlo je podľa mňa riadna debilina...
Hlavne v návode v sekcii troubleshooting, by nemalo chýbať:
"Ak svietidlo po zapnutí vypínača nesvieti, je potrebne ho pevne uchytiť ľavou rukou a pravou rukou trikrát pretočiť kľukou, určite sa Vám rozsvieti..." :wink:
Čo si myslite, že ak sa k tomu dostane decko, čo prvé urobí?
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Feb 2023, 15:59

decko to vies dat ochranu polohou. ale na chate po par poharikoch... uz vidim tie vyzvy typu: chyt a otoc klukou, alebo strc tam prst a otoc
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Feb 2023, 21:48

Ahojte,

Vcera som vypinal Windows10 a bola tam moznost Vypnut alebo Aktualizovat a vypnut. Tak som si povedal ze sa asi stiahli nejake aktualizacne balicky, tak nech sa nainstaluju.

Dnes som zapol pocitac a ta aktualizacia bola aktualizacia na Win11. Takze teraz mam Win11, ktory nechcem.

Da sa nejako spatne odinstalovat ten Win11? Nechce sa mi tam opat instalovat Win10 a vsetky programy. Alebo uz som to po :butthead: ?

Inac je to dobry oj...b. Aktualizovat a vypnut a potom tam mas zrazu Win11. Ziadne upozornenie ze ja jedna o upgrade a nie aktualizaciu.

Dakujem za pomoc (ak vobec nejaka existuje.

EDIIT:
Nieco som medzitym nasiel tu.
https://www.tomshardware.com/how-to/uni ... windows-11
Snad to bude fungovat. Mate vy nejake skusenosti s odinstalovanim Win11? Asi za hodinku to skusim odinstalovat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa gfox » 27 Feb 2023, 23:32

Prečo je w11 zlý?
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Atlan » 28 Feb 2023, 06:23

Preco lebo funguje ako linux, stale nieco nejde a ked hldas navnete tak blbe radyvtypu, odinstalujte, vypnite letecky rezim, zapnite vypnite BT tychto odbornych rad bajdes stovky, samozrejme nepomozu, u linuxu sa aspon dopatras riesenia. Mozno za 2 3 roky uz budu pouzitelne ovladace, ale medzitym pride win 15 takze kolobeh nefunkcnosti sa zopakuje. Zlaty win7. (ale tiez mal tieto bolesti)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Feb 2023, 08:22

Netvrdim ze je zly. Nechcem zmenu (zatial). Uz Win10 bola neziadana zmena. Ale kupou noveho NB a kvoli neexistencii ovladacov k Win7 som musel ist na Win10.

Vcera som sa k tej spatnej odinstalacii casovo nedostal. Skusim to dnes.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 28 Feb 2023, 14:12, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 28 Feb 2023, 11:25

Microsoft mi v týchto záležitostiach už pekne lezie na nervy. Aj som skúšal presedlať na Ubuntu, ale proste niektoré veci fungujú primárne na Win, a na linuxe je to ťažká robota a neistý výsledok.

Na 11ke ako takej mi vadí jedna vec. Nainštalovať operačný systém bez microsoft účtu je stále ťažšie a ťažšie. A EDU verzia? Nebralo mi ani študijný mail, ani osobný (lebo nie je work or school), a nedovolilo mi ani starý dobrý lokálny účet. Tak ako mi teda odporúča Microsoft nainštalovať Win 11 EDU?

Downgrade, keď sa vám to nejakým zázrakom podarí, dajte vedieť.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 28 Feb 2023, 12:17

Ja som pár mesiacov dozadu prešiel z Ubuntu na win 10 (v 2014 som prešiel od zlosti z príšerne pomalého win 7 na Ubuntu).
Ubuntu bolo fajn, ale ako píšete vyššie, s každou hovadinou, ktorá pod win išla na prvý šup som v linuxe zabil 2 dni a s neistým výsledkom. MOXU (ethernet na RS232 prevodník) som pod win rozbehal za 5min ale pod Ubuntu som rozhodil pol systému.
Teraz ste ma nepotešili, že mrkvosoft sa zas ukázal a bude ma tlačiť do niečoho, čo nepotrebujem...teším sa :D
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Feb 2023, 15:19

romiadam napísal:
27 Feb 2023, 21:48
Ahojte,

Vcera som vypinal Windows10 ........

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Aspon raz mozem pochvalit Mrkvosoft, a to v tom, ze mi dovolil sa vratit k Win10 bez akychkolvek problemov. Cele to trvalo cca 10 min.

Cely tento postup

https://www.tomshardware.com/how-to/uni ... windows-11

fungoval. Do vyhladavaca (lupa) som napisal Settings, potom som klikol na Recovery a zvysok je identicke od bodu 3.

maskrtnik10, takze to funguje (aspon mne). Este aj historiu Firefoxu mam aktualnu. To co som pozeral pod Win11 mam teraz aj vo Win10. Plocha je tiez povodna. Instalovat son neinstaloval nic nove pod Win11.

Konecne aspon teraz mozem pochvalit mrkvosoft, aj ked oni sposobili ten problem. :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Feb 2023, 15:24

pocitujlasku
Dakujem za upload toho svietidla z mlynceka na maso.

cs001
Pripajam sa, je to ako vravis, debilina.

Toto je vysledok toho, ak sa niekto nudi a nevie co so sebou. Tak vymysla pi....y.

Skarede, hnusne a nebezpecne ak s tym zatocis. A nehovoriac, ze ak mi spadne na hlavu klasicky luster, tak budem mat na hlave odreninu alebo maximalne hrcu. Ale ked ti spadne na hlavu toto liatinove dvoj-troj kilove nieco, tak diera v hlave alebo zlomene rameno je zaistena vec.... :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 28 Feb 2023, 15:36

Tak tentokrát ste mali šťastie - ak sa vám to ovšem znovu neupgradne.

S tým local account, niekedy stačilo odseknúť internet. Teraz ale protestuje, že bez internetu to ďalej nejde. Dobre, našiel som, že treba dať mail a@a.com, ale na edu verziu ani toto nezaberá. Takže som zvedavý, čo to spraví, keď budem zase niekde inštalovať win.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Feb 2023, 15:45

romiadam napísal:
28 Feb 2023, 15:24
Skarede, hnusne a nebezpecne ak s tym zatocis.
Ja mam rad, ked sa recykluju veci, ale toto uz aj na mna bolo privela. Ok, ked prizmurim oci, tak mlyncek uchytim o stol, namiesto tej kluky pretiahnem kabel, do tej diery vpredu otocnu bodovku a mam kvazi stolnu lampu, alebo nieco co pripojim na stol a viem si svietit na stenu alebo ked nieco vacsie opravujem. Pripadne este hore bodovku a viem si svietit do stropu - tlmene svetlo. Srandicka na chatu, a relativne bezpecne, lebo max. by to padlo niekomu na nohu a nie na hlavu.
Ale ako pises, mat to nad hlavou a este mozes ten kabel "odkrutit" - to uz je sila.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa gfox » 28 Feb 2023, 16:52

Aby ste ma nechápali zle. Pýtal som sa zo záujmu. Win11 som nevidel ani v ňom nerobil. Tak som chcel vedieť nedostatky.
Teraz pracujem vo win10, a upgrade nehrozí, lebo môj procesor nepodporuje win11. Ale nakoniec to aj tak skončí tak že všetci prejdú na w11 lebo nebude iná možnosť kvôli podpore programov a technológií.
Keď vydajú w20 tak budeme spomínať na "zlatý dobrý w11".
1
Obrázok 1

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Mar 2023, 10:49

Ja sa len obavam toho, ze raz windows bude taki, ze bude vediet aj to kedy a kolko krat ste boli na zachode, (ak to uz nerobia teraz, len zatial potajme)

Ja som chcel tiez prejst na linux, ale ked som zistil, ze tych verzii je milion, tak som to vzdal.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 0_2021.svg

Neviem na co je to dobre mat milion verzii. Mali urobit jednu-tri verzie pre uzivatelov. Jedna verzia mohla byt identicka s windows-om pre milovnikov Windosov, ze mat to vsetko vzhladovo a rozlozenie tych okienok, nastavenia, skratke ak nieco chem nastavit/zmenit, viem to rychlo najt, lebo viem kde je to vo Win, cize tak isto ako u win, len by to bezalo na platforme linuxu a zvysok co su pre priemyselne aplikacie to oddelit a tam nech si vyvijaju milion verzii. Takto by vela ludi preslo na Linux.

Ale ja do toho moc nevidim, takze zatial nechcem hodnoti a sudit ich za to.

Ak niekto viete, napiste preco ma Lionux milion verzii.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Mar 2023, 11:00

Linux nemoze vyzerat presne ako windows, lebo patenty.
Kazda verzia je vhodna na nieco ine, je to ovela lepsie, ako mat jeden pomaly velky monolit, ktory bude zbytocne zrat vykon.
Pre beznych uzivatelov je urceny Ubuntu a jeho odnoze - tie sa lisia pouzitym graf. prostredim. na slabsi pocitac odlahcene, na silnu masinu prostredie ktore ma v sebe viacero vychytavok.
ja pouzivam: Ubuntu na desktop, Debian na server
Tieto distra su zalozene na balickoch - nieco ako google play na mobile.
Ale existuje napr. gentoo, kde si ten linux kompilujes presne na mieru tebe a tvojho pocitaca - je sice o dost sviznejsi a mensi, ale samotna kompilacia (resp. instalacia) trva par hodin a trocha deprimujuca, lebo ty si vyberas co vsetko tam ma ist, a to je zoznam stovky poloziek :)

Hlavne si musis uvedomit, ze Linux nie je windows, ma uplne iny sposob prace. nemas tam disky C, D.. nemas tam sietove disky, napr. seriovy port sa tvari ako subor - citas/zapisujes ako keby si to daval do textaku.
A vela veci sa riesi cez konzolu, je to rychlejsie, a pre vela ludi pohodlnejsie.
Posledna vec: Linux ma vlastne programy, necakaj, ze ti tam pobezia programy, ktore teraz pouzivas na windows. - toto je casty problem, ludia si myslia, ze vymenia windows za linux a myslia si, ze to funguje rovnako ako windows a potom hundru, ze je to smejd, lebo to nevedia ovladat.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 01 Mar 2023, 14:44

romiadam napísal:
01 Mar 2023, 10:49
Ja som chcel tiez prejst na linux, ale ked som zistil, ze tych verzii je milion, tak som to vzdal.
...
Ak niekto viete, napiste preco ma Lionux milion verzii.
Vyzerá to odstrašujúco. :D

Skutočnosť je taká, že je pár takých hlavných verzií a ostatné je skôr o použivateľskom prostredí, dizajne, prispôsobeniach a rôznych vychytávkach.
Vrelo odporúčam Linux Mint na vyskúšanie. Stiahneš live img a s pustíš z kľúča alebo z CD, netreba nič inštalovať. Je to trochu nepohodlné, ale na otestovanie stačí. Záklaná funkcionalita úplne ako Win: web, pošta, dokumenty, spravovanie cez grafiku.

Pod lnx sa dajú spúšťať aj win aplikácie, existuje na to Wine apka. Normálne budeš mať C:. Dá sa aj virtualizácia. Pri dnešnom výkone počítačov to nie je absolútne problém. Tam už spustíš takmer čokoľvek. Samozrejme aj Windows.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Mar 2023, 16:05

wine radsej prosim nespominaj, schvalne som ho nezmienoval, aby cez neskusali rozbehat avr studio, alebo nejaky autocad, ci nebodaj photoshop.
Na silnejsom kompe virtualizacia ano - ale zase nie hry a graficke aplikacie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 01 Mar 2023, 16:13

Potvrdzujem. Mňa nedávno naštval win, tak som dal ubuntu. Akože krásne som si pretvoril gnome na môj vkus, ale nie všetko sa dalo natívne nainštalovať. Okrem hier sa jedná napríklad o Visual Studio, Fusion 360,…

Niektoré aplikácie majú náhrady, ale u vyššie spomenutých som to takto riešiť nechcel.

S vínom som ďaleko nezašiel, ale pri virtuálke je zase nový problém, potrebujem aby na virtuálke išiel directx. Tak som skúsil dva virtuálky, jedna so single gpu passtrough. Kým som dorobil obidva virtuálky, tak sa to rozbilo. A ako som to riešil, rozbil som aj gnome a x server.

Takže nie pre každého je linux vhodný ako hlavný desktop os. Ja keď si nechcem komplikovať život, musím nadávať na microsoft.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 01 Mar 2023, 16:19

potrebujem aby na virtuálke išiel directx
Neviem čo si skúšal, pod virtualbox by to malo ísť. Problém je Vbox6.x a XP.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Mar 2023, 16:40

Ja viem ze linux je lepsi. Ale problem je ze je komplikovanejsi.
Aj ked na zaciatku som nerozumel ani windowsu a vsetko sa postupne ucil.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok