Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Júl 2023, 18:01

Zunoval ťa život? Kúp si bicykel.Ak ťa neprejde na ceste kamion,tak ťa v hore zožerie medveď 🤣
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 105nu70 » 17 Júl 2023, 14:29

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 11 Apr 2024, 07:35, upravené celkom 3 krát.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Júl 2023, 15:13

Toto fórum je na tom podobne. Aj teraz otvoril som si toto vlákno, hodilo ma na stranu 30. Tak dobre prepnem na 31. Nie, zafixovalo sa to na jeden konkrétny príspevok, a či som scrolloval hore alebo dole ku prepínaniu stránok, nemal som šancu prepnúť, lebo ma hodilo nazad na to jedno miesto.

Otvorenie hlavnej stránky fóra po kliknutí na vlákno (na hlavnej stránke celého portálu) už radšej ani nespomínam, tento problém je tu legendárny.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Júl 2023, 19:43

..pokiaľ by niekto chcel recept na výrobu pomarančovej voňačky do auta a spôsob, ako ju celým autom v priebehu pár milisekúnd dostať aj do tých najväčších zákutí - kľudne sa na mňa obráťte... :finga:
Minulý týždeň v piatok som si zarobil pomarančový nektár s minerálkou 1/1 do roboty...aby nesmädilo... V rannom zhone, nech mi nelieta po aute, som ju položil na podlahu za sedadlo spolujazdca.... Prídem do roboty...hmatám vzadu po podlahe...no fľaše nikde.. myslím si ..asi som ju nechal na chodbe.. - sfiňa jedna schovala pod sedačku medzi riadiacu jednotku airbegov a výstupok na podlahe.... Samozrejme som na to celý ďaľší týždeň nemal ani pomyslenia - až tento piatok... poobede idem pre ženu do roboty, sadnem do auta a zacítil som nejaký iný puch... na rohožke spolujazdca mokro - zadná rohožka utopená v oranžovej vode...obidvoje pravé dvere, polovica predného okna, pravá clona + sedačky sa leskli oranžovým nádychom....NO ZDAR BOH ! Tak som do večera luxoval, tepoval a umýval... V sobotu, keď sme obehli nákupy som nechal pootvárané okná...nech to schne. No prišiel poobedný zlievak - sedeli/oslavovali sme s rodinou na terase, tak sme ratovali čo sa dalo a na auto som zase zabudol, že sú otvorené okná...napršalo statočne...dnes som vodníkom zase vyluxoval celé auto - vyťahal zo 10L vody.. dúfam, že to do zimy uschne.... TO chce fľašku!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ale píčinu už viem.... nezarábať nič "nekonzervované" v spojitosti so svokrinými narodeninami... :twisted:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa zipaj » 31 Júl 2023, 09:51

kamarátovi praskol sáčok mlieka v relatívne novom aute, aj keď to poriadne vyluxoval, niekoľko rokov ak bolo vonku teplo to v jeho aute smrdelo ako by sa tam niekto povracal
1
Obrázok 1
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Aug 2023, 22:51

Ja som zistil, ze odstavka vody na dedine znamena aj to, ze ti vypnu prud :)
Ale aspon som zistil, ze v ups mam v ... baterku, je to niekolkorocna pure sinus s baterkou 40Ah - ked bola nova dokazala utiahnut 3 cerpadielka na kurenie aj 4 hodiny a stale mala kapacitu. Dnes pri vypadku dokazala ist s jednym ledva hodinu :-/ ale zase lepsie to zistit v lete, ako v zime, ked je rozkureny krb a vypne elektrina.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 02 Aug 2023, 15:48

Ja som menil batériu 75Ah pred mesiacom. Ale už mala 5,5 roka. :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Aug 2023, 16:07

no, ked tak premyslam, tak tu ups mozem mat tak od roku 2017-18, cize tiez uz ma okolo 5 rokov.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Atlan » 25 Okt 2023, 12:57

Tak rano zena hlasi ze nejde brana, reku to bude nejka hovadina, a fakt nesla, rozobral som rozvadzac a tam sliz a slimak nikde, zdroj nesvietil tak uz som mal tusaka.... Nic objednal som novy za 7E z ciny. Snimacie odpory KO, zvysok som nemal cas odmerať.
IMG_20231024_080315.jpg
Budem musiet namontovat priechodky....
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 25 Okt 2023, 13:10

Hadam ta aj nepohryzol :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Okt 2023, 15:56

Na kamarátovej elektronike brány sme tiež takýto problém pred asi piatimi rokmi riešili... skrinka vysokého IP-krytia, gumené tesnenia, káblové prechodky...všetko OK a tie špiny slizké sa tam aj tak dostali...to snáď tam naliezli ešte ako jednobunečné tvory :rolleyes:
Podarilo sa mi to zachrániť aj keď bola v zdroji (klasika s trafom 230/24V) - doslova odleptaná časť spojov vplyvom elektrolýzy... cez sliz a na záver cez nejakého slimáka, ktorého pozostatky dokonali skazu.
Po oprave som plošák dôkladne niekoľkokrát "naimpregnoval" s kolofóniou v liehu a odvtedy je pokoj... Krabica je zvnútra statočne olezená/ zaslintaná ( túto jar to pre istotu kamoš kontroloval ) od ďaľších odvážlivcov, ale na plošák už nešli... asi už nemá ten správny "šmak" :lol: :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Okt 2023, 22:22

Bezdomovci sú nezničitelní .Ja som jednému pritlačil na chrbát dva drôty z flexošnúry s 230V a myslíte, že ho to nejako zaujímalo? Iba sa mu na povrchu urobila pena ako keď sa idem holiť a liezol si spokojne ĎALEJ.
DC 12V detto, sral na to ako na placatý kameň, kým som mu to nevysvetlil mechanickým argumentom.

Viac ma nasr..lo, že nový vlastník budovy, kde máme byty, nám nariadil vypratať pivničné priestory,takže robím inventúru v dielňach a vyhadzujem čo som za 40 rokov naškrečkoval, aby som to všetko napratal zo 4 do 2 miestností,ktoré mám v legálnom prenájme.Ak má niekto z okolia BB záujem, mám deň otvorených dverí.... :(
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 25 Okt 2023, 23:30

Naco je dobre v sedemdesiatke naskreckovat vselijake haraburdy ? Ja mam samozrejme tiez nieco , aby som sa v dochodku nenudil , nuz vsetko s mierou :)
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa rakato11 » 26 Okt 2023, 06:49

5ko, já nyní taktéž třídím nasyslené věci neboť po létech jsem konečně s pomocí dceřina přítele zrealizoval schody nad garáž kde mám již léta svojí dílničku (doteď jsem tam chodil po provizoriu které schody moc nepřipomínaly). Léta nebylo člověka který by mi s tím pomohl až nakonec tento dceřin přítel se toho ujal neboť taktéž s dcerou potřebovali mojí pomoc při rekonstrukci bytu. Navíc ty schody "bojkotovala" moje žárlivá žena a všemožně se snažila mi zmařit jejích realizaci. Dlouho mi to její počínání nešlo do hlavy až jednou z ní vypadlo že si tam budu vodit ženské. :roll: No naštěstí mám skvělou snachu (nevěstu) a také toho dceřina přítele kteří mi velice pomohli se "zpracováním" té mojí žárlivky. :wink:

Amaterr, nevím kolik ti je let neboť toto nemáš ve svém profilu uvedené ale 5ko přece napsal:
vyhadzujem čo som za 40 rokov naškrečkoval
.
Já už ve svém věku taktéž nic nesbírám, neshromažďuji jako kdysi před léty neboť již dávno jsem přišel na to že když něco potřebuji, vím že to někde mám ale za nic na světě to nemohu najít tak zvolím nejrychlejší způsob a koupím to. :wink:
1698292898260.jpg
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 26 Okt 2023, 08:41

To by nebola zabava , uz do obchodu /GM/ nechodim , rozhodol som sa , ze ak na nieco sa dam , tak vzdy len co najdem v regaloch , skratka ich prehadzem , aha , je lepsie toho mat menej , ale uz zenu lutujem , ze to ona bude musiet niekedy vypratat :)
Mna vsak zamrzelo , ze u susedov som objavil jeden zdroj /bol uverejneny aj v PE/ , tam sa pochvalil , hmmm a tu nie , co uz :) .
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Okt 2023, 09:20

rakato11 napísal:
26 Okt 2023, 06:49
Navíc ty schody "bojkotovala" moje žárlivá žena a všemožně se snažila mi zmařit jejích realizaci. Dlouho mi to její počínání nešlo do hlavy až jednou z ní vypadlo že si tam budu vodit ženské. :roll:
Tak to by ta malo tesit, ze si stale atraktivny a ze ta ma rada. Dnes im bohuzial ti psychosmejdi sypu do hlavy, ze maju mysliet len na seba a ak maju co i len drobny problem, tak ist prec. A samozrejme aby to zvladli, tak si mozu zaplatit motivacne videa za niekolko stovak eur, kde im budu nahovarat, ako je vsetko super a uzasne, a vsetci okolo ich len obmedzuju.
rakato11 napísal:
26 Okt 2023, 06:49
ale za nic na světě to nemohu najít tak zvolím nejrychlejší způsob a koupím to.
Na to som prisiel asi v 35tke :) ked som vyhodil asi 3 velke krabice elekroodpadu a od tej doby pomalicky triedim vsetok bordel. Nechavam si fakt len veci, ktore viem presne na co pouzijem (ked budem mat raz cas) alebo drobnosti, ktore vyuzijem pri beznych opravach v domacnosti.
Ono, aj tie veci sa menia, a tie stare veci sa v dnesnej dobe uz velmi vyuzit nedaju.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Okt 2023, 11:15

Chlapi, všetci máte pravdu.Volakedy ma potešila aj maličkosť ,kde boli nejaké výkonové diody či tyristory,neskôr PC s dobrým veľkým HDD,alebo zdrojom, lebo som mohol využiť súčiastky a nemusel behať do obchodu ahlavne tie ceny.No nebola to len elektronika, ale aj rôzne mechanické časti strojov, motory , trubky, plechy, tyčky, či profily, pretože v dielni sa vždy niečo zíde a nikto vám nepredá plech 20x30 cm,takže kupovať kvôli tomu celú tablu nemalo zmysel.Lepšie bolo skočiť do kovošrotu, vybrať si čo potrebujem ,no ale popritom sa vždy našlo niečo, čo malo zmysel odložiť na horšie časy a neskôr zužitkovať.... až je toho za plnú búdu a naozaj najsť niečo,je už problém, hlavne po tom ,, zemetrasení,, čo som spomínal vlani,keď mi vyhorela jedna miestnosť.
Keby to sťahovanie neprišlo ako blesk z jasného neba,tak to cez zimu v pohode stihnem upratať a roztriediť.
No ale teraz už je na dvore kamión a vyhadzujem veci, s ktorými sa aj dosť ťažko lúčim, lebo viem, že určite sa ešte dali použiť.Nie som sám, vynášajú aj susedia,tiež spojári,takže je to ako na burze.
Ale je to aj na niečo dobré, sused vyhodil 100l bojler,aký som práve chcel kúpiť, takže sme vybártrovali.
Vysypal som kameň, vyčistil špirálu aby bola ako nová a funguje ako nový.

Otakare, máš štěstí na -snachu a budoucího zetě ,- ale ktoví, jestli si nebudou občas půjčovat klíček od komůrky. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 26 Okt 2023, 19:29

Aj ja mam toho naskreckovane pozehnaneeeee a tiez som to chcel postupne na dochodku triedit ,zvlast ked som dostal kopacky skoro 2 roky pred riadnym odchodom do dochodku. Predcasny dochodok to isti... ak si ho nakoniec budem mat cast uzit...
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 26 Okt 2023, 19:41

Ja som pri sťahovaní od rodičov z 2 izbového bytu vyviezol plné auto súčiastok, komponentov a všetkého možného nazbieraného, na zberny dvor- tá radosť rodičov nemala konca, keď konečne zmizli elektro komponenty z pivnice, izby, perinákov, balkóna a iných skriniek v byte, ktoré som obsadil :D

To bolo v študentských časoch, keď som nemal peniaze a recykloval som plošáky.

Teraz mám mikro pivnicu, takže si nechávam len dôležité veci, ktoré použijem.

Čo potrebujem si už viem kúpiť (škrečkovanie niektorých typov veci stratilo zmysel) a aj ceny sú niekde inde.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 26 Okt 2023, 20:32

..škrečkovanie je našou výsadou :lol: :lol: (myslím nás, zaoberajúcich sa elektronikou) - nikdy nevieš, čo sa "hodí"... či už nejaké el. súčiastky, ktoré sú síce možno za babku po xxx kusoch, ale potrebuješ iba JEDNU !!
Horšie je to s nejakými mechanickými dielmi - špeci skrutky, matice, podložky, stĺpiky, kúsky plechu, chladiče, odrezky plexi, pertinaxu, vhodných plastových dielov atď.... v každom rozobratom prístroji niečo z toho je a môže sa to v budúcnosti hodiť :finga:
Napríklad aj teraz by sa mi zišla jedna skrutka M5x 25+ s nejakou vrúbkovanou hlavou na "kopýtko - pomôcku pri navíjaní trafákov " do roboty.... Viem, že som niekedy také bol niekedy z niečoho odložil, ale je problém... neviem kde :lol: :lol: Pozeral som kadejakých výrobcov - ano, nie je problém, minálny odber 100 + ks za pár €, ale kusovky aj u číňana sú cez 2€... Zoberiem stovku a 99 budem zase niekde skladovať x rokov :rolleyes:
.. zháňať kvôli jednej skrutke - o ktorej viem, že doma sa naškrečkovaná nejaká nájde - sústružníka ? .. koľko mu zaplatím za to že ovrúbkuje hlavu napr. jednej imbusovej skrutky ?? Za to by som ten sústruh ani nezapol... nie ešte stráviť čas jeho nastavovaním atď.... Kedysi som prišiel za sústružníkom v robote a spravil hocičo ako "fuštičku " v rámci prac. doby.. aj keď vždy bol nejaký revanž - napr. fľaštička... Dnes aj tá 1/2L fľaštička stojí 6+€ a ešte by aj riskoval minimálne po_eb od majstra či šéfa...
Keď som potreboval nejaký "kúsok" plechu - išiel som za kamošom do prípravy výroby s nejakou nepapierovou požiadavkou - "za nožnicami sú kadejaké odstrižky, vyber si a odstrihneme..."
Dnes keď niekam prídeš - nikto ti nič ani neodstrihne z materiálu, ktorý si donesieš ( iba za faktúru) ....nie ešte aby ti poskytol nejaký šrot za ďakujem pekne, alebo nejaké všimné.... aj keď by si sa nejako "mimo" chcel revanžovať....
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 26 Okt 2023, 20:57, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok