Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Apr 2020, 16:43

Origo v Xsare som mal tiež 12 rokov, druhá sa po troch rokoch porúčala :evil:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa deepspace » 29 Apr 2020, 16:52

Origo Ford 8 rokov,

Origo Audi 8 rokov,

Nová Bosch do Audi - zatiaľ ide

Nová Varta do Forda - po dvoch rokoch už je po nej .. Som nahnevaný :D
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa joži » 29 Apr 2020, 17:29

Varta je v poslednej dobe kvalitou velmi biedna.
Ja som dal šancu Ecoline v marei JTD ju mam 3ti rok, 1x som ju dobíjal nakoľko ostala dhšie stat. Tak som zvedavy koľko vydrží
Parkujem vonku na volnom priestranstve.
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 29 Apr 2020, 18:08

ja som na 1.9jtd mal do minuleho roku baterku z roku 2002 len v zime uz nestartovala.
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Coolbass » 29 Apr 2020, 18:24

Mám pocit, že som momentálne ten najväčší smoliar na svete kurnik... Sere sa mi asi všetko, na čo siahnem... Dva dni dozadu som menil ramená na aute, podotýkam mám Superb 2 - 2.0TDI rok 2012, človek by si bol povedal, že relatívne nové auto, spoľahlivé a pod, uhm... Za ten čas čo ho vlastním 3 roky, neprešiel rok, abych doňho nevrazil každý rok dobrú čiastku.... Všetci naokolo čo majú rovnaké autá sa len vozia a menia max olej, niekto ani to.... No to je jedno, proste menil som ramená lebo som poctivý a mám rád, keď sa môžem na niečo spoľahnúť a nie báť sa, že ma to niekde nechá... Tak som vymenil úspešne ramená lebo boli už aj chytené. Po výmene nasledoval neskutočne hnusný vŕzgajúci zvuk... Hovorím si paráda, ramená 140€, takže stabilizátor, respektíve jeho gumy, lenže inžinieri z CZ vymysleli :potlesk: pre toto auto nerozoberateľný stabilizátor, takže nový 130€, reku nech, už keď mením, tak nech to stojí za to dám teda nový. Dnes som vymenil spomínaný stabilizátor a čuduj sa svetu, vrzgáme si ďalej a nielen to, ešte sa prederavil aj pletenec na výfuku hneď za DPF filtrom.
Svitla mi v hlave otázka: čo som komu urobil :pain: , keď sa všetko takto serie? A samozrejme aby nebolo málo som nespomenul, že nielen auto, ale ešte robím jeden projekt pre viacerých, lenže podaktorý si asi myslia, že veci si robím doma na kolene a peniaze tlačím na tlačiarní.... A tak pomaly zisťujem, že chodím do roboty len abych odovzdal peniaze hneď preč :thanks: .... A samozrejme aby toho na dnes nebolo málo, ešte som sa husto pohádal s drahou, ani neviem či je teraz na dobrom mieste povedať to drahou, polovičkou... Takže v duchu piesne Jarka Nohavicu - Mne snad J€bne :thanks: :potlesk:

Ospravedlňujem sa, ak robím zbytočne spam, ale potreboval som sa kdesi vy :crying: no proste vyrozprávať, inak by to bolo už na mašlu :ANAL:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 29 Apr 2020, 19:18

Gabki ja to poznám, tiež mám také dni. Niekedy, ak to situácia dovolí by bolo dobré si posedieť pri pivku. :agree:
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Coolbass » 29 Apr 2020, 19:30

Ej veru áno, aj keď pivo nepijem je pravda, že občas najlepšie terapie sú tie najlacnejšie heh :agree: ...
Horšie to je s tým čo sa aj vo svete deje, človek veru ani na to pivo nemôže ísť.... Snáď aj po tomto "daždi" sa znova objaví slnko... :roll:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 29 Apr 2020, 19:34

Ja tiež pivku neholdujem, radšej niečo tvrdšie. Ale to je taký náš zvyk, hovoriť, že na jedno pivko. :D
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 01 Máj 2020, 17:20

Ani ma to velmi nenahnevalo, co sa mi dnes prihodilo, len ma to trochu potrapilo.
Zapojil som 24VDC rele do obvodu a ono "nefunguje". Napätie ma, ohmicky je OK a nezopne. Tak som ho vybral, ze premeram na zdroji. Pripojil som ho na 24V prepina. Zacal som mat podozrenie na chybu v zapojeni. Skusil som este prehodit polaritu a ono zrazu nespina.
Este som sa nestretol s rele, kde by bolo potrebne dodrzat polaritu (okrem nejakych bistabilnych exotov).
Predtym som uz raz take rele pouzil, nahodou tam polarita bola OK takze problem nebol. Kupoval som ho vtedy kvoli rozmerom na plosaku. Este som musel narovnat nozicky z typu SMD na normal. Kedze sa mi vtedy osvedcilo tak som kupil opäť.
Pozrel som datasheet toho rele a ozaj cievka ma oznacenu polaritu. Takze nova skusenost.
V zapojeni som musel preskrabat spoj a prehodit "vyhybku"-polaritu :oops:
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa m6r3k » 01 Máj 2020, 18:10

V dnešnej dobe sa už nedá skoro nič zapojiť bez studovania datasheetu. :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Máj 2020, 01:03

To sa nedalo ani kedysi. Iba u nás, lebo bol 1 druh zo všetkého. Vo svete študovali datasheety stále.
Niektoré relé majú integrovanú diódu do série s cievkou, antiparalelne... Je ich veľa druhov, naozaj človek musí čítať katalógy. Ak meníš hotové relé v hotovom projekte, tak dáš rovnaké a nestaráš sa, ale akonáhle niečo navrhuješ, alebo retrofit, tak koniec.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa device » 02 Máj 2020, 01:25

Mna najviac nahneva ked si zbytocne robim robotu navyse to ma nastve kazdy den ze ked clovek vymysla vymysla a vymysli si len dalsiu zbytocnu robotu keby nevymyslal tak je v klude a nic nepokazi

-- Spojený príspevok 02 Máj 2020, 01:28 --

A K tomu USB kluci to agresivne tavidlo podla mna v dnesnej dobe pouzivat usb klud je prezitok na ukladanie dat sluzia predsa diskety
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Milos66 » 02 Máj 2020, 05:44

device napísal:podla mna v dnesnej dobe pouzivat usb klud je prezitok na ukladanie dat sluzia predsa diskety
Tak určitééééééé :applause: :applause: :applause:
Prílohy
Diskety.jpg
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sinuhet » 02 Máj 2020, 09:00

Si robte prdel s disket :-) Mam Atari ST a obcas ked ma dostane nostalgia tak ho zapnem, stale funguje a diskety aj po 30 rokoch zostavaju citelne a to dokonca aj neznackove. Skuste precitat napalovene CD/DVD tak po 10 rokoch na kolko percent budete uspesni...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa misocko » 02 Máj 2020, 19:24

dnes ma opet raz vytocilo "nepajive" pole
odpalilo mi AD prevodnik , pri pokuse vyrobit si merac kapacity liion z arduina
trochu mi dvihalo tlak ze lietaju hodnoty ale to ze sa nieco odpoji na chvilu uplne a znici ADS1115 som necakal.
pre dalsie budem musiet pridat ochranne diody voci GND a VCC na vstupne piny , priamo na činsky plošačik, tie interne v ADS to zjavne nedali.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Máj 2020, 19:36

... u nas robia parkovisko pri cinzaku, uz bohu prisaham 2 tyzdne.... doprastav...
same stroje, ludia, a trva to vecnost.
parkovisko na mozno 10 aut; len vyhlbenie do travnatej plochy; polozit beton kocky, a teraz konecne zacali pol dna skrabkat wirtgenom stary asfalt.. asi jeden pas v dlzke :roll:
do certa, tito pani ziju stale v totalite.... keby hocikto iny takto pracoval, tak ho kopnu do riti.
vystihuje ich fotka
Obrázok
nic nerobia rucne, sama technika. zaveseny na lavickach.. spevacke sutaze..
na malom priestore, tazka technika sa kruti... jak kanonom na vrabce... :roll:
bude fajnova faktura mestu, a defacto za nic velke. sa mozme tesit, ze mesto si to vynahradi na daniach...

budte realisti, dialnica do kosic nebude. :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Máj 2020, 19:48

Doprastav :D :D No jo...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa muziker » 14 Máj 2020, 19:59

hpeter - nerieš to, pred našim panelákom v KE robili tiež pre cca 10 áut parkovisko zlikvidovaním trávnika. Trvalo to podobne dlho aj keď to robila nejaká miestna súkromná firma. Len vyrezali pár stromov a kríkov, dolámali a vyhodili jestvujúcu lavičku (novú neosadili), odstránili trávnik aj zo zeminou asi do hĺbky pol metra, položili geotextíliu proti ropným produktom, nasypali na ňu šotolinu a na ňu trocha piesku a položili plastové rohože. Otvory v nej vyplnili štrkom a osadili hrdú tabuľu so značkou parkoviska. To všetko asi za čosi vyše 3 týždne. Reálne tam robili 3 pracovníci a prizerali sa vždy aspoň traja ďalší. Celý ten cirkus vraj bol financovaný z eurofondov - no nie je to také typické slovenské ??? :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Máj 2020, 20:09

keby poslali ciganov s lopatami z tech sluzieb , do tyzdna to maju zozrate :applause:
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Merak » 14 Máj 2020, 20:43

Sinuhet napísal:Si robte prdel s disket :-) Mam Atari ST a obcas ked ma dostane nostalgia tak ho zapnem, stale funguje a diskety aj po 30 rokoch zostavaju citelne a to dokonca aj neznackove. Skuste precitat napalovene CD/DVD tak po 10 rokoch na kolko percent budete uspesni...
By si sa čudoval, dodnes mi fungujú ešte CD 650MB z rokov 1999 až 2001 (zlaté TDK, strieborné KOCH), ale za tie CD som dal 50,- až 70,-SK za kus.
Potom čo som kupoval tie lacné za 5,-SK za kus, tak tie vydržali pár rokov, niektoré nie viac ako 5 rokov.
Ale aj záležalo, na čom som ich napaľoval a ako rýchlo. Tie, čo som si napaľoval na starom dobrom TEAC 32/8/8, tak tie idú dodnes, aj AUDIO, a to majú viac ako 15 rokov.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok