Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Feb 2021, 22:18

kym to zamknu, tak ja len tolko. Nedavno som stretol kolegu, ktory mal rusko zo zaclony. Proste jeden z tych pochybovacov. Velmi som sa musel ovladat, pretoze u manzelky bol pozitivny test 2 dni pred porodom, takze si viete predstavit co sa dialo. A to este boli boli informacie, ze ak rodi pozitivna, tak dieta moze vidiet az o tyzden, kym mu urobia testy. U mna nastastie su testy negativne - aspon mam na papieri to, co tvrdim roky - ze som negativny clovek :)
Preto velmi ostro vystupujem voci tym pochybovacom, par znamych si tym uz tiez preslo a nie kazdy mal lahky priebeh, jeden dokonca stravil mesiac v nemocnici a to ma tehotnu manzelku a 2 rocne dieta.
Ludia sa spamataju az ked sa stane nestastie v ich rodine, ale vtedy je uz zvycajne neskoro.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 11 Feb 2021, 22:31

Rôzne fámy o vitamínoch sú kraviny, vitamíny akurát na prevenciu pre tých, čo celý život jedia fastfoodové sračky a nezískavajú ich z riadnej potravy. Ak Ťa to drapne, vitamíny Ťa nevyliečia, treba čo najmenej energie vydať a čo najviac prijať, aby telo mohlo tvoriť protilátky.
Vitamín D3 .. a hlavne teraz v tomto období, kedy ho je kriticky nízko. Jedna vec, ktorá ma vplyv na imunitu a môže zlepšiť priebeh. Pravdaže nie odporúčanú dávku, ale aj 3000-4000UI a jednorazovo aj cez 6000UI. Podieľa sa všeobecne na procesoch imunity... ale hej, ak niekto celý život žerie sračky, tak teraz na poslednú chvíľu ho nejaké vitamíny nezachránia.. no D3 by som vôbec nezatracoval, práve naopak.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Feb 2021, 22:33

Veď hej,nebudeme to tu rozťahovať, zase sa to zvrtne na prestrelky ako pri väčšine takýchto kontroverzných tém a aj tak to k ničomu nepovedie.Aj mne lezú na nervy tie štatistiky každú chvílu, ale nič nové ohladom spôsobu šírenia,či najvhodnejšej prevencie. Pomôž si sám , aj doktor, či vláda ti pomôže.Neriešia ani príčinu ani následky, len sa bijú o svoje hovienko v piesočku.
Treba nám len veriť a dúfať , že tu nebudú pribúdať krížiky, či čierne pásiky cez avatary našich členov. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa elmoto » 11 Feb 2021, 23:16

S vitamínom D tiež opatrne! Predávkovanie a dlhodobé užívanie vysokých dávok vážne poškodí zdravie. Spôsobí zabráneniu vylučovania vápnika z tela obličkami. Citujem, "Vysoké hladiny vápnika môžu viesť k rýchlemu zlyhaniu obličiek, strate vedomia, kóme alebo vážnym život ohrozujúcim abnormalitám srdcového rytmu,"
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 12 Feb 2021, 06:56

Hej, dlhodobym uzivanim D3 suplementov vysokymi davkami sa moze clovek predavkovat. Nie vsak hodnotami 3000UI max do 4000UI v zimnom obdoby aj kazdy den nejake zimne obdobie. Jednorazove davky aj na 8000UI su ok ak ma clovek deficit a potrebuje skor zdvihnu hladinu D v krvi. Tym sa clovek nepredavkuje... by musel dlhsie obdobie do seba davat vela nad 4000UI. Ale to uz nech si riesi kazdy sam a studuje.

Pravdaze nemozu povedat niekde do telky, ze 8000UI jednoravo atd. bo fakt by sa nejaky tupci zo strachu pred covid predavkovali... na druhej strane tvrdit, ze par stovak pod 1000UI je OK je tiez uplne zcestne a vobec to nestaci... clovek sa ani nedostane na nejaku normalnu hranicu D v krvi cez zimne obdobie a uz je kriticky februar na D vitamin.

Aj tak sa tieto informacie o kritickosti D dostali vonku na verejnost uz dost neskoro... ja som tuto informaciu mal uz davno a este, ako prisiel pred rokom covid sem, uz som kupoval D3 do zasoby na zimu...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 12 Feb 2021, 08:05

pocitujlasku napísal:
11 Feb 2021, 22:18
Preto velmi ostro vystupujem voci tym pochybovacom, par znamych si tym uz tiez preslo a nie kazdy mal lahky priebeh, jeden dokonca stravil mesiac v nemocnici a to ma tehotnu manzelku a 2 rocne dieta.
Ludia sa spamataju az ked sa stane nestastie v ich rodine, ale vtedy je uz zvycajne neskoro.
Plne sa stotoznujem !!!! Stacilo mi to, co som videl ani nie na sebe,ale dost mladej dcere.
A osobne som za, aby sa odomklo to, co zacal Mclareniak za dodrziavania pridavania len konstruktivnych prispevkov. Ako pisete, vyplakavanie nepomoze, ale konkretne skusenosti kohokolvek z nas co to pezil od popisu prvych priznakov priebehu, sposobu liecenia by som urcite uvital a asi nielen ja.
To, ze je to elektroforum nie je podla mna az take neskutocne podstatne. Aj elektrikari su ludia, ktori mozu ochoriet a tak isto chcu dalej zit.
Pre tych, co by takato tema poburovala alebo obtazovala, nemusia to citat, toboz pripsievat.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Feb 2021, 08:08

Dovolím si napísať sem.

Osobne si nemyslím, že tému treba hneď zatvoriť. Je to voľná diskusia, ak je v rámci slušnosti, prečo sa nepodeliť so svojimi názormi. Ak dôjde k "názorovej nezhode", nemusí to byť hneď zlé. Nato sú tu moderátori, aby sa to nevymklo z mantinelov. Tzv. prestrelky som tu videl aj pri nevinných elektro témach. Na druhej strane, takáto diskusia môže priniesť zaujímavé informácie alebo postrehy. Diskutéri by sa ale mali vždy, a to bez ohľadu na tému, správať slušne a úctivo voči druhým. A hlavne, keď nezdieľajú názor s druhou stranou.

Ja som napríklad roky na Arduino fóre a tam sa tiež preberá COVID alebo politika: Trump, voľby v USA. Hádam si viete predstaviť tú diskusiu.

Fórum navštevujem hlavne kvôli elektro a určite nechcem, aby sa zmenilo na niečo iné. Je dobré, ak sa drží podstaty. Mne ale nevadí, ak sa tu omieľa trebárs stavebníctvo, autá alebo COVID.

Je to len a len moje vlastné rozhodnutie, čo si prečítam a či sa do diskusie aj zapojím.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Feb 2021, 10:01

budvar: ved ano, drzat sa tam temy, a hned stopnut prispevky o testovani, a o tom, ci to existuje, a kto za tym je... Proste drzat sa fakt len temy: priznaky, co pomaha, na co si dat pozor atd..
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 12 Feb 2021, 10:27

Tak co admini? ;-)
Date nam demokraticky moznost pokracovat v povodnej teme a iba k teme co zacal Mclareniak?
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sani1 » 12 Feb 2021, 11:23

Osobne sa prikláňam k názoru, že keď to to má byť SVETELEKTRO tak nech aj témy sú k tomu adekvátne. Ostatné haluze si každý môže prečítať alebo aj vydiskutovať na rôznych sociálnych sieťach.
3
Obrázok 3

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 12 Feb 2021, 11:29

Nie vsetci pokladaju zo hodnoverne a chodia na rozne socialne siete...
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Feb 2021, 12:16

Vy sa nebudete vedieť baviť apoliticky k téme. Dokážete sa pohádať pri veciach, ktoré sú fyzikálne dané, napr. aký prúd potečie nulákom v trojfázovej sústave.
Potom príde nemenovaný pracovník zo zahraničia a zase konšpirácie.

Choďte na modrý koník alebo čosi tomu podobné, tam sú takéto témy vítané.
2
Obrázok 2
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa medved » 12 Feb 2021, 12:38

Ono aj tazko sa bavit apoliticky k teme, ked cely covid je spolitizovany... len tu vzniknu zbytocne hadky. A len zasa v ociach z vonku fora, toto forum klesne urovnou nadol.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Feb 2021, 12:51

Až Vám chýba téma o tej pliage na elektrofóre - choďte nazrieť k susedom ....
Rovnaký level by to dosiahlo zachvíľu aj tu :argue: :axe:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 12 Feb 2021, 13:09

Nuz ak by to potom malo byt spravodlive pre vsetkych a vsetky temy mimo elekta, mali by skoncit v kosi aj ine, existujuce temy, ktore sa netykaju elekta.. napriklad temy okolo aut, rekonstrukcie domov.... Aj na to su specializovane fora, tak co to tu hlada, vsak ?
Ako som napisal, ak by to niekoho frustrovalo, vobec to nemusi citat. Myslim, ze aj tak vela ludi selektuje temy na fore a necita uuuplne vsetko.
A ako ste pisali, ak ma niekto nutkavu potrebu sa pohadat, pohada sa do krvi aj na tom, ci je lepsie auto na naftu a alebo bezin ... tu na elektro fore. Paradox , nie ???
EDIT: Stale sa bavime o teme Ako som zvladol Covid, co mi pomohlo a co nie. , ci o teme Cpovid na elektrofore vseobecne?
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 13 Feb 2021, 10:11

Len mojou troskou do mlyna - nestalo sa prvy krat, co bola zamknuta tema v sekcii "volna tema" s tym, ze to na elektro forum nepatri. Pritom je to sekcia Volna tema a jej popis je "Kecajte o com chcete".
Takze bud sekciu Volna tema uplne zrusit, alebo naozaj dodrzat to na co je urcena a ziadne ze "to sem nepatri". Hadky a nadavky odstrania moderatori, na to tu su.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Feb 2021, 10:46

Covid je veľmi citlivá a aktuálna téma. Od vzniku pandémie sa internetom šíria hoaxy a na tomto fóre to bude to isté. Neviem, prečo máte potrebu stále do toho vŕtať, strašne vám chýba, že sa nemáte kde vykecať? Riešte elektrotechniku, dá sa krátiť čas aj tým. Ja toto neviem pochopiť.
Alebo si to založte, keď vám to urobí radosť, ja už neviem, čo na toto povedať. Mne to vlastne môže byť jedno, stačí sa neprihlásiť a nesledovať to. Pár rokov dozadu sa tu bastlili aspoň tie zosilňovače, dnes je problém správne zapojiť usmerňovací mostík, ale to nikomu nevadí. Vadí to, že sa nemôže kecať o covide.
4
Obrázok 4
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa OHAJ » 17 Feb 2021, 16:03

Dnes som preventívne otvoril komp na prefúkanie prachu, skoro ma šlahlo, keď 1000uF/6,3V kondíky napuchnuté jak balóny na zákl.doske Foxconn 945P7AA.
Obrázok
NEZOBRAZUJE PNG https://soringpcrepair.com/image/n4/swo ... oard_3.png :ignore:
Pomenil som ich ale na potvoru nie a nie najst take mini ako tam boli, tak čo bolo doma to tam šlo 1000uF/25V, ale napätie stále iba 11,9V a to som pomenil i 2200uF kondíky v zdroji, tie ani neboli nafucane ale rovno vyskocene o 1/2cm z hliníkového púzdra a ze na 105°C, všetko sú to šmejdy - dobre že ich nenalepia na chladiče, aby skôr vyvrel elektrolyt !
Bodol by nejaký merák na vysoké kapacity, ale digitálny do 10 €, má niekto skúsenosť ?
ale aby to zvládlo i nabité kondíky, pre meranie rovno na doske, bo tento by to asi odpálilo:
Obrázok
Ďík za odp.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa zipaj » 17 Feb 2021, 18:04

nabité na doske nepomeráš a mám doma podobný, má problémy s kapacitami nad cca 500uF, elektrolyt 10000uF preblikáva hodnota od 9 000 do 11000 uf
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa OHAJ » 17 Feb 2021, 19:33

keby mám čas, zaexperimentoval by som i s Arduinom s PIC16F628A
Obrázok
Obrázok
ale moc tomu neverím, napájanie asi z adaptéru by bol problém kvôli šumu
a asi by sa to chovalo presne ako popisuješ, to rovno môžem zobrať multimeter do 200µF a sériovo k zaručene dobrému 200µF kondenzátoru dať neznámi meraný a výpočtom alebo tabulkou určiť kapacitu, asi najjednoduchšie i najlacnejšie riešenie ?!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok