Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 02 Jan 2021, 09:09

Minule som sa o tom "hadal" s drakoushom. Podla mna ma byt zodpovedny kazdy sam za seba. Ked nieco vidim v telke neznamena to, ze to hned urobim. Chudaci v Discovery ved ty by si mohli na ten sud uz postel doniest a trvale bydlisko vybavit, keby to tak fungovalo.

Inak minule tam bol moj ujo a vysielat to budu niekedy na jar, tak som zvedavy ako moc bol nervozny, lebo hovoril že bol dost nesvoj.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa odaros » 02 Jan 2021, 15:32

Napísal som aj priamo na stránku Chalupa.sk aby do budúcna upozornili, že tieto veci by si mali dať robiť firme, tak som zvedavý čo mi na to odpíšu. :D
0

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa martin-f » 03 Jan 2021, 16:39

Bože, to sú pripečení kreténi tí ľudia. Na bazoši si nájdem inzerát na tlačiareň. Ihneď (doslova ihneď-počet pozretí 2x) kontaktujem chlapa. Samozrejme mi potvrdí že inzerát je aktuálny a tak sa dohodneme, že mi tlačiareň pošle. On súhlasí, že mi to teda zabalí a zajtra hodí na poštu. Tak mu teda napíšem adresu. Následne mi príde odpoveď že už to nie je aktuálne, že sa mu ozval chlap, ktorý si po ňu príde.

Ako dokelu, ja chápem, že je pohodlnejšie dakomu tlačiareň dať, než ju baliť a posielať. Ale tak dofrasa keď ju niekomu sľúbim, dotyčný mi dá adresu tak už ostatných ignorujem.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 03 Jan 2021, 20:35

Podobne, ci ets horsie..
Nasiel som inzerat na Bazosi, kontaktoval predajcu, navrhol som mu ze mu peniaze aj s navysenim o postovne poslem dopredu o par dni, lebo som mimo domu. Nemal k tomu ziadne vyhrady. Ked uz mal zjavne peniaze niekolko dni na ucte, ozval sa, ze uz inzerat nie je aktualny, lebo to predal niekomu inemu. Ponulol mi cosi ine, co nebola adekvatna nahrada. Kopol by som ho najradsej do riti. Aspon ze mi peniaze casom vratil
Ide o nejakeho Jana z Tvrdosina, telefon : 0915787344 tak si dajte pozor. Mozno som nie jediny, ktoreho takto natiahol..
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 03 Jan 2021, 20:38

No to buď rád, že ti ich vrátil. Ja som tiež dakedy dôveroval ľudom, ale odkedy som prišiel o peniaze tak len na dobierku. Potom poučený s toho že plná suma sa dopredu neposiela som poslal 5eur dopredu ako zálohu za poštovné (aby som prebral dobierku). Zrazu bolo moje číslo blokované na emaily sa neodpovedalo a s 5euramy som sa mohol taktiež rozlúčiť.

Toto mi nepríde až tak nefér iste dohodli ste sa ale tak radšej uprednostil svoje pohodlie ako emailový príslub človeku z druhej strany republiky, možno to nieje úplne etické a aj to tak nahnevá, lebo sám kolkokrát hladám aj hodinu nájdem si ten správny inzerát a zrazu predané, trošku to sklame, ale až prídete o peniaze zistíte že takéto banality prestanete riešiť, teda aspoň u mňa to tak bolo.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa amater63 » 04 Jan 2021, 16:58

Minulí měsíc mi přišel balíček s Testerem co jsem si objednal za můj ztracený. Po rozbalení bylo jasno, prasklý displej. Mezi dopisováním s čínanem jak to vyřešíme ( bral jsem i krabičku ) jsem objednal u jiného prodejce. Dneska dorazil druhý balíček. Rozbalím ,a co nevidím- displej opět prasklý .Opravdu už mě to se.e řešit . Otázka zní : dá se sehnat náhradní displej ?
Prílohy
20210104_155105.jpg
20210104_155326.jpg
20210104_155425.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Jan 2021, 14:29

Dnes mi volalo čislo nevsimal som si ake ozval sa anglicky hlas tak som to zrusil. Potom mi volalo v priebehu dna 5x inaksie cislo s predvolbou +44 tak si hovorim zasa voliaky podvodnici. Pozrel som si stav kreditu a najblizsi hovor som zdvihol a po 5 sekundach polozil a za ten cas to strhlo 40 centov. Takze davajte si pozor a nedvihajte taketo predvolby. Este ma to az tak nenahnevalo ale ked mi budu volat 10x za den aj nadalej tak ma to hnevat zacne a blokovanie nepomaha lebo zakazdym volali z ineho cisla.
Neviem ako to funguje ze vy zdvihnete a strhava vam to kredit, ale je to tak ale cakal by som nejake upozornenie od operatora ze tento hovor bude spoplatneni ak do 5sekund nepolozite alebo podobne.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 08 Jan 2021, 22:50

To citam prvy krat, ze by zdvihnutie hovoru odratavalo z kreditu (ak to nie je hovor na ucet volaneho, ale to funguje inak). Opytaj sa u svojho operatora, ako je to mozne, celkom ma to zaujima.
Aj mne volali "z mrkvosoftu", tak som ich nechal vykecat, nech si pekne zaplatia za hovor, a potom ked som bol ticho zlozili aj sami. Odvtedy je klud.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 09 Jan 2021, 08:50

No tak teraz už ani ja neviem kde je chyba. Chcel som to skontrolovať v aplikacii za ake služby sa strhlo tých 40 centov a tam bol zrazu pôvodný kredit. Či prišli nato že to je podvod a peniaze vrátili alebo ro bola len nejaká chyba že to strhlo neviem.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Jan 2021, 19:42

odaros napísal:
02 Jan 2021, 08:52
Na TV JOJ mám obľúbenú reláciu, Na chalupe, asi pred dvoma týždňami tam prezentovali ako si urobiť vykurovanie pomocou infra panelov, celkom dobrý nápad na temperovanie, sám o tom uvažujem, že si to na chalupe spravím, akurát ma nasralo, že to dávajú ako návod pre laikov, ako si to ľahko môže každý sám urobiť, vrátene inštalácie prívodov. Som zvedavý, či si JOJ-ka zoberie na zodpovednosť prípadný úraz alebo škodu?!
To si nevidel ešte TV Prima... https://www.youtube.com/watch?v=h9HCyOBVk-4
>2kV na kliešťach do možno nejakých 50V. No nie je to super?

Áno áno, teraz sem príde miestna skysnutá smotánka "vševediacich expertov na všetko" a spustia tu na mňa ich neoblomný a diletantský alibizmus všetkého druhu aby ma dehonestovali, ale mne to vôbec nevadí a nebudem na to ani reagovať, pretože to je mrhanie mojim časom :)

Takže takto sa to robí, páni. MOT, štartovacie káble, poriadne mokrá doska a je to :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Jan 2021, 19:50

Ak ma rátaš do tej smotánky tak áno dobrého návodu by som sa zastal :biggrin: , ale toto fakt nie. Bolo to v haluziach pár dní dozadu.
Inak tu je to aj s ksichtom síce tiež sú tam pridane hovadiny https://youtu.be/KwckPbOP6Jw
Chúdákovi Amperakovi dali strike na youtube zato že nato spravil reakciu, ale tak to už bohužial dnes funguje.
Najviac ma na tom pobavilo že dali upozornenie že pracujete s elektrinou a nemali by to robiť neskúsený užívatelia, ale dali to iba keď zapájal primár. Alebo keď chytil tie čínske štartovacie káble pod napetím a šteloval to tam že sa iskrilo s toho klinca. Alebo ked ukáže tú zhorenú dosku a povie luxusný dizajn :D

Tu je ten normálny návod ktorý som videl niekedy cez leto https://www.youtube.com/watch?v=Qt_79aGsYRw
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Jan 2021, 12:43

Niečo pre sieťarov :D V poslednej dobe som si všimol že vo win 10 zariadenia v sieti sa mi objavujú 2 mobily. Snažil som sa ich nájsť pomocou príkazu arp -a ale nič pozeral som v routri v zozname pripojených a nič boli tam iba moje zariadenia žiadne navyše. Napadlo ma že to je cez nejakú aplikáciu možno výrus niekto si otvoril port a niečo skúša, tak som hladal na nete mac adresy podobné skúsenosti ale nič som nenašiel. Potom ma napadlo že kali linux bude mať viac možností tak som skúšal hladať v sieti pomocou nmap no zasa som našiel len moje zariadenia. Už som nad tým strávil dokopy za 4dni asi 8 hodín. Napadlo ma vypnúť wifi v routry a zariadenia zmizly. Hovoril som si že ok dával som heslo pár kamošom, ale bolo málo pravdepodobné žeby mi stály pod oknom a čudoval som sa prečo som ich nevidel v routry a nevedel pingnut, ale zmenil som heslo . Na druhý deň boli napäť tak som sa zasa vrátil k teorii že je to nejaký vírus v PC a to že zmizli keď som vypal wifi je len náhoda. Hladal som 2 hodiny až som našiel jedno vlákno kde pomohlo vypnutie wps. Trochu som pochyboval lebo WPS som určite vypínal ked som nastavoval sieť prvý krát a hlavne keby je niekto pripojený na router videl by som ho. No pozrel som a WPS som mal zapaté. Vypal som ho a odvtedy už tretí deň sa neobjavili.
Tomu že router zablbol a nejak si za tie 2roky sám zapal WPS sa nečudujem predsa len je to technika a tá občas zablbne. Viem že WPS sa dá lahko hacknuť a dostanete sa do sieťe. Ale čo mi nejde do hlavy keď boli pripojený na wifi, prečo som ich nevidel v dhcp záznamoch v tabulkách routra, cez pc ich nevedel pingnúť.
Vedel by mi to niekto vysvetliť.

Suma sumárov cca 10 hodín času kvôli zapnutému WPS.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mac26 » 15 Jan 2021, 13:27

Router ti ho nemusi ukazat lebo nepouzil DHCP ale staticku IP a ping sa da zablokovat
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Jan 2021, 13:30

Ale prečo nebol v arp tabuľke, keď ho win našiel? MAC musí mať, inak by nevedel nijako komunikovať.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Jan 2021, 13:44

V arp tabulke nebol. Vo win ked som rozklikol sieť tam kde vam ukazuje pocitace a zariadenia v sieti bol model telefonu a ked som si to rozklikol bola tam mac. To je jedine miesto kde som to videl.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Jan 2021, 13:47

nemusi byt v arp tabulke, ak dane zariadenie nema IP, alebo je dana ipcka mimo rozsah siete.
Pripadne ak pouziva nejaky iny protokol
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sani1 » 15 Jan 2021, 13:51

Každý normálny router ti ukáže všetky pripojenia aj keď to je statická IP.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Jan 2021, 13:53

Router mi ukaze aj staticke zariadenia mam kamery a tie ukazuje.
Technikus ale ked ma ip mimo rozsah siete tak sa sice na wifi pripoji ale nebude mat pristup do siete a na internet, či? A nema ip aj to sa dá?
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Jan 2021, 14:04

pocitujlasku: Aj tak nerozumiem ako to windows našiel. Keď je mimo rozsah siete, router by musel o tej sieti vedieť aby to správne routoval. Keď nepoužíva IPv4/v6, tak čo?
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sani1 » 15 Jan 2021, 14:07

Nemáš na svojom PC nastavené zdieľanie internetu. Potom by bol router pre nich tvoje PC a tvoj router ich neuvidí.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok