Ako trávite čas?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 02 Nov 2020, 19:05

Drakoush napísal:Podľa mňa na tom nie je nič divné. Vždy je lepší pozitívny lekár, ako žiadny. Píše sa tam, že len ak si to bude situácia vyžadovať. Lekára totiž nenahradíš nejakým robotníkom. A nechať umierať pacientov pre nedostatok lekárov tiež asi nie je to pravé orechové. Či?
je lahsie oklamat ludi ako ich potom presvadcit ze boli klamani.
(a ked je uz niekto o niecom presvadceny.... self bias je zakerna vec)

no ale k teme :p na skole som neznasal matiku a dnes si pripominam diferencialne rovnice, laplace transform, z transform bo som prisiel na to ze kod pisat viem, ale napisat jednoduchy PID a trochu ho vytunit vecami ako feedforward, derivat pocitat rovno z feedbacku, ”from scratch” a aj tomu rozumet....) :D
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa E001 » 02 Nov 2020, 19:34

Ty na tom nevidíš nič divné? To bude pán dochtor operovať v skafandri a s kyslíkovým prístrojom ? Si predstav, koľko ležiacich pacientov v nemocnici má zníženú imunitu. Ďalšia zaujímavosť je neskutočný rozdiel medzi počtom úmrtí v prvej a druhej vlne na SK. A to už nehovorím o štatistikách úmrtí na chrípku v minulých rokoch - ročne vraj okolo 1800. To bolo Ok? Vo Viedni robia už desaťročia štatistiku úmrtí podľa kalendárnych týždňov v roku bez určovania diagnózy smrti, jednoducho aby vedeli optimalizovať pohrebné služby podľa ročného obdobia. V prvej vlne marec - apríl t.r sa tie čísla neodlišovali od priemeru, iba v jednom týždni v marci t.r. mali miesto predpokladaných 260 úmrtí
" iba " 214.
Vieš, na jar sme boli asi všetci vyplašení, áno aj ja. Ale už ma to prestáva baviť. Celý deň iba korona. Masové tlačenie klinov do hlavy, večer sa bojím otvoriť doma chladničku, aby na mňa nevyskočila.
Na záver iba toľko: Na teste som bol, lebo som mal dnes termín na sociálke ohľadne dôchodku. Teta mi ráno zavolala, či jej môžem tie doklady naskenovať a poslať. Tak som si povedal, že že zbehnem okolo obeda na nákup, samozrejme s certifikátom vo vačku. Myslíš že ten certifikát kohosi zaujímal? Ale vybehnúť na huby do lesa nemôžem, lebo je to iný okres. Na cinrorín som tiež nemohol, Asi by som nakazil nebožtíkov. Je toho ešte viac, ale nechce sa mi toľko mlátiť do klávesnice.

Čau Emil.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Wicker » 02 Nov 2020, 20:23

Do iného okresu ísť môžeš... a sviečku zapáľ doma na stole, to, že to káže kalendár neznáme, že musíš stoj čo stoj na cintorín, to isté môžeš urobiť aj o dva mesiace keď bude pokoj.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Nov 2020, 21:56

No nechcel som ale este ti musim odpovedat Drakoush, lebo si pytas odpoved.

Drakoush, ja ti to nemozem povedat, lebo ja nemam k dizpozicii tych odbornikov, ktorych by som mal ak by som bol premierom alebo hlavnym hygienikom alebo inym vysoko postavenym uradnikom. Ak by som nim bol, tak by som ti odpovedal. Ono to zacalo na jar. Mali more casu sa zoznamit s tym virusom.

Ja som len hlavne kritizoval ze chce/chcel celoplosne testovat cele SK, napriek ttomu ze to xy lekarov neodporuca. Tak sa mi to zdalo cele podozrive ze naco ide robit to co nema vyznam. Naco mu budu vysledky ktore nie su spolahlive a ze ja tam 30 alebo kolko percentna nepresnost. Toto som hlavne kritizoval. A ked niekto nieco ide robit aj napriek tomu ze to nema zmysel tak co si o tom mam mysliet. Tak si o tom myslim ze z toho asi robi busines.

Oni musia vediet omnoho viac ako nam pustaju do medii. Na co maju tajne zlozky, SIS-ku a podobne zlozky. To nech mi nehovoria ze nemaju informacie o co tu ide. Uz na jar sa vedelo ze je to sakramentsky nakazlive. Pekova v CZ vyhlasila este na jar ze je to nie je normalny prirodzeny virus a ma strukturu ako keby bol umelo vytvoreny (nemohla povedat bez dokazov ze je to umely virus, to ju chapem). Preco sa neotvorila otvorena debata? Nikto to s nou nediskutoval v TV, ani hlavny hygienik v CZ, nech sa svet dozvie ze je mozno je to umely virus. Ako to ze WHO so "super diagnostickymi pristrojmi" nedokazalo identifikovat to co Pekova a oni tvrdili ze sa ludia nakazili od netopierov? Vsak to vyhlasenie bola pre mna jedna velka groteska. Rehotal som sa na tom. A ludia to zozrali aj s navijakom. Nie som doktor, ale tu rozpravku som im este na jar neuveril. Preco vsetky staty v EU cakali na prve pripady vo svojej krajine a pocuvali EU a WHO a cakali na signal? A signal prisiel ked uz bolo neskoro? A vsetci to robili rovnako. Toto mi je velmi podozrive.
OK, beriem, ze po vojne je kazdy general, takze nechcem tu komentovat ze co mal robit. Ale je velmi podozrive ze vsetci cakali na signal WHO popripade na signal z Bruselu. A najviac ma hneva ze vsade v mediach sa informuje len o "mrtvolach" a vysokych cislach rozpravaju, ako keby to bolo organizovane. Vsetci cela EU robia to iste. Vyzera mi to tak ze vsetkych vylakat a potom ked uz vsetci budu poriadne vystaseny mozno ockovat, neviem, vyzera mi to tak. Vsak pockame si ci pridu s vlnou ockovania. Ja si myslim ze pridu. A ludia si to budu pytat sami.

Vsetci rozpravaju o ockovani, ze sa uz vyraba, ale velmi malo sa hovori ze virus mutuje a ockovacia latka uz nezabera na zmutovany virus ale le na ten povodny, na ktory bol vyrobeny. Takze to nema zmysel ockovat. Neviem ci viete, ale tie bezne ockovania proti chripke je tiez blbost, lebo oni statisticky odhadnu ktory virus asi bude prevladat, ale pri tom existuje dalsich xy virusov proti kttorej nie ste zaockovany a yx dalsich zmutovanych, takze zaockovat sa proti 1-4 virusom z 10-100-1000 proti ktorym nie sme zaockovany nema zmysel. Ale je to vyborny ockovaci busines pre firmu co tu ockovaciu latku predava. A prehlasovat ze ste chraneny proti chripke. Ano, ale len protti tym 1-4-rom.
Bojim sa ze pride doba, ked do skoly nezoberu dieta, lebo nebude zaockovane proti korone (s ockovacou latkou od Bila Gatesa, ten to vsetko financuje). Ale nielen deti ale aj nas. Vsak uvidime. Dufam ze to nepride.

EDIT: Toto nema chybu.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo

A uz som naozaj ticho. Uz sa ma prosim nic nepytaj Drakoush, a ak mas potrebu tak napis to do SS. Hawk. :ignore:

Tak a idem sa "zaockovat". Mam tu 45% borovicku. :D
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 02 Nov 2020, 22:39, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Nov 2020, 22:18

Čiže si dostatočný odborník a máš dostatočné informácie, aby si netestoval plošne, ale zároveň nie si dostatočný odborník a nemáš dostatok informácií, aby si niečo zlepil sám. Je to celkom zaujímavé :D

"Radit já umím, ale hrát ne". No, necháme to predsa len tak, ako som vravel, politika na SE nepatrí a ohľadom vírusu sa politizuje až moc.

Na zdravie! :partyman:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Nov 2020, 08:24

Nie.
Mam usi s ktorymi pocuvam aj ine nazory, mam oci s ktorymi sa pozeram aj inde ako len dopredu a nam rozum, ktory aj pouzivam na logicke myslenie a vyvodzujem si zavery.

Moj zaver ze je to pi..... a tvoj ze je to super vec.

A vsetci ostatni sa mozu preklepnut ako klopny obvom kam chu, kam ich log. myslenie preklepne.

A uz si "rozumieme" ....dufam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa miroja » 03 Nov 2020, 08:32

romiadam napísal:....Nikde sa cely narod netestuje. To je zas moj nazor....
Tak toto nie je celkom pravda. Hoci je to mensia krajina, Luxemburg (a tusim aj tie malicke ako San Marino) sa tiez testoval cely.
Cela pravda by bola, ze nikde v Europe sa k tak velkemu plosnemu testovaniu neodhodlali
0

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa McSmekac » 03 Nov 2020, 11:48

este 5 dni karanteny :D este ze mam doma zahradu ze videm von cosi porobim lebo keby som mal bit uz aktualne druhy tyzden zavrety v byte tak zblaznim :D
0

fear100x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Hrnčiarske Zalužany okres PT
Vek: 37

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa fear100x » 03 Nov 2020, 12:04

Ešte pridám takú zaujímavosť , keď ma to chitilo stihol som byť v kontakte s X ľuďmi , proste pásová robota ...., ruska sa tam nosili kadejak, po týchto celoplošných testoch ani jeden človek, nemal koronu, zaujímavé.....
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa enigma » 03 Nov 2020, 19:45

keď už spomínaš rúška ... robia si z nás pajácov . ak by rúška mali takú efektivitu ako hovoria , tak prečo sa nehrá futbal pred plnými štadionmy ? prečo sa neotvoria divadlá , koncerty .... predsa rúško by nás ochránilo , alebo sa mýlim ?

prečo karanténa , veď máme zázračné , trojvrstvové rúško , nasadíme si ho a je po nebezpečnosti ... kľudne by sme mohli žiť relatívne normálne ... nepotrebovali by sme ani " lock down " ....

alebo sú to všetko iba výmysli ..... dristy , povedané po lopate ....

vivát ovce ....
0

bandi-p
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08 Máj 2012, 09:56
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 42

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa bandi-p » 03 Nov 2020, 19:52

A nie.len v zdravotnictve, V RK chlapov /vojakov/uz ani netestovali na covid, prvých 9bolo hned pozitívnych, velitel dal rozkazom ukoncit testovanie z obavy nedostatku a rovno šup posielali do terenu na pomoc k plosnemu testovaniu, ...,
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Nov 2020, 20:25

enigma napísal:predsa rúško by nás ochránilo , alebo sa mýlim ?
Mýliš.
Naštuduj si na čo je rúško a ako funguje. Potom píš.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa muziker » 03 Nov 2020, 20:48

McSmekac napísal:este 5 dni karanteny :D
No, nerob si plané nádeje - karanténa potrvá určite dlhšia .... už sa nechali kompetentní počuť, že potrvá do 15. novembra.... a to ani nechcem pomyslieť čo vymyslia neskôr. Matelko už začal čosi brblat o tom, že do normálnych koľají sa nevrátime do Vianoc. Tak dúfajme, že aspoň Silvester bude veselší :)
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2643
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa zawin » 03 Nov 2020, 21:20

Všimol som si to počas korony že ľudia sa snažia zjednodušovať svoje chápanie sveta na bipolárne. Rúška fungujú/nefungujú, antigénové testy fungujú/nefungujú. Nedá sa im vysvetliť že je aj niečo medzi tým, že bavlnené rúška pomáhajú na 50%, chirurgické na 90 % a respirátory na 95 %. Že pri antigénových testoch je falošná pozitiva a falošná negativita odlišný pojem s úplne iným percentom chýb.

Ďakujem, že aj napriek odlišným názorom disktutujete kultivovane a bez emócii.
Prílohy
5f513b59e6ff30001d4e6ef2.png
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Nov 2020, 21:36

Nedostatočná výuka matematiky, alebo príliš veľký nezáujem sa ju učiť. Ja osobne matiku tiež nenávidím. Najhoršie na tom je, že si uvedomujem jej dôležitosť a musím sa premáhať pri učení. Koniec koncov, vôbec to nie je zlé. Len škoda, že som si to neuvedomil skôr.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa McSmekac » 03 Nov 2020, 22:56

muziker napísal:
McSmekac napísal:este 5 dni karanteny :D
No, nerob si plané nádeje - karanténa potrvá určite dlhšia .... už sa nechali kompetentní počuť, že potrvá do 15. novembra.... a to ani nechcem pomyslieť čo vymyslia neskôr. Matelko už začal čosi brblat o tom, že do normálnych koľají sa nevrátime do Vianoc. Tak dúfajme, že aspoň Silvester bude veselší :)
ale ja myslim moju karantenu dna 29.10.2020 som mal pozitivny PCR test tak sme doma v karantene 10 dni ja zena dcerka :D
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa enigma » 03 Nov 2020, 23:30

Milos66 napísal:
enigma napísal:predsa rúško by nás ochránilo , alebo sa mýlim ?
Mýliš.
Naštuduj si na čo je rúško a ako funguje. Potom píš.
ako funguje ??? zdržiava baktérie a výrusi ktoré vydychujem a tým pádom ich znova vdychujem do pľúc , druhé ... kondenzuje sa vodná para , je vlhké a tak pomáha vzniku ekzémov a herpesov .... ( osobne sa ich neviem zbaviť od ako sa tie rúška povinné )

tak čo je rúško ??? a funguje vôbec ? na koľko percent ? a koľko percent je škodlivé ? porozmýšľaj , pouvažuj a až potom komentuj

-- Spojený príspevok 03 Nov 2020, 23:36 --
zawin napísal:Všimol som si to počas korony že ľudia sa snažia zjednodušovať svoje chápanie sveta na bipolárne. Rúška fungujú/nefungujú, antigénové testy fungujú/nefungujú. Nedá sa im vysvetliť že je aj niečo medzi tým, že bavlnené rúška pomáhajú na 50%, chirurgické na 90 % a respirátory na 95 %. Že pri antigénových testoch je falošná pozitiva a falošná negativita odlišný pojem s úplne iným percentom chýb.

Ďakujem, že aj napriek odlišným názorom disktutujete kultivovane a bez emócii.
ak by táto tabuľka bola pravdivá , tak by sa prišlo na moje slová .... že všetky zákazy a zábrany sú zbytočné . stačilo by rúško a mohli by sme aj na koncert aj do divadla , aj do reštaurácie ...
0

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa nop » 04 Nov 2020, 00:24

Já nevím,celý je to divný.Na jaře doktor Peková v čr prohlásí že ten vir vypadá jak z laboratoře,okamžitě ji zdiskreditujou,pak ji nechaj nenapádně v klidu pracovat.Teď na podzim Prymula připustí že virus pochází z laboratoře.. To mi tak nějak říká že když ta banda z EU po někom jde tak se jim ten člověk nehodí do krámu protože říká pravdu která se jim nelíbí.. Vzápětí Prymula po tom co se stane ministrem prohlásí v rozhovoru pro Reflex že někteří odborníci by v médiích neměli mít tolik prostoru.. myšleno R.Šmucler a spol. Ale dobytek Flégr kterej prohlásí že s dětma by mělo být zacházeno jako s nebezpečným odpadem toho mediálního prostoru má najednou nějak moc..
A další věc rok 1995 a chřipková epidemie která se nějak moc rozjela v čr nakaženo cca 10% obyvatel jen někde zavřený školy na asi 3 týdny,jinak žádný zásadní omezení a to počet obětí nikdo přesně nezná ale odhady jsou několik tisíc mrtvých,někde jsem četl asi 6000 přímo na chřipku.A opět teď nedávno v čr přiznali že u cca 60% udávanejch obětí nebyl covid příčinou smrti... Něco tady podle mě smrdí... tuším za tím levnější restart ekonomiky než by byla 3.světová válka.Myslím že bude u cca 3-4 vlny covidu měnová reforma.
0

bandi-p
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08 Máj 2012, 09:56
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 42

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa bandi-p » 04 Nov 2020, 04:31

Nop, niečo na tom bude. Činania pojedaju netopiere velmi dlho, tejto rozpravke neverím, že je to z tadiaľ, ti majú vybudovanú imunitu, za ten čas dávno
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Nov 2020, 06:23

Ja by som to nosenie plátna cez tlamu až tak nezavrhoval... Keď si spomeniem na roky dozadu, v takomto období nám chýbalo v robote viac ako 10% zamestnancov na rôzne respiračné choroby...okrem nich bola spústa skohŕňajúcich a sopliacich čo chodili do práce a roznášali to ďalej.. Postupne sme si to odkohŕňali takmer všetci. Teraz je to úplne iné. V robote máme takmer všetkých (okrem maródov na pohybové ústrojenstvo) a tí čo robia sa boja aj silnejšie odkašľať či kýchnuť :lol:
Niečo na tom bude :wink: Zvykneme si... Človek si zvykne aj na šibenicu, keď z nej trikrát spadne :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok