Ako trávite čas?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa rakato11 » 24 Nov 2020, 23:12

V tom máš také kus pravdy, jak se já poznám tak za chvíli by tam bylo zase tolik "potřebných" věcí. :wink:
To je tak, když někdo něco umí, baví ho určité věci, má v něčem zálibu tak nikdy nebude mít místa nazbyt.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 24 Nov 2020, 23:16

Mne je už divné, keď prídem k niekomu na návštevu a v izbe má len postel skrinku a malý stolík s počítačom, ale pritom som ten divný ja. :pain:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa medved » 24 Nov 2020, 23:30

Napodobne... ku mne, keď niekto občas príde, je rád, že ma kde stúpiť no :lol: .. momentálne, ani nemám kde spať.. čiže budem musieť to presunúť na zem a na ďalší deň znova na posteľ.. mám tu zasa rozpracovaných xy vecí a potom to tak vyzerá :lol:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 24 Nov 2020, 23:35

Ja som myslel že som jediný kto robí takéto rošády pred spaním :D
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa rakato11 » 24 Nov 2020, 23:49

Opravdu jste mně velice potěšili, musím se přiznat že i mi se tu nahromadilo dost věcí na opravu a nějak nestíhám a také když jdu spát tak nejdříve musím uklidit ze své postele rozebraný projektor do kuchyně a ráno jej zase odnést nazpět. :rolleyes:
Ale zítra odjíždí žena k dceři tak bude klid na práci. :wink:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa rakato11 » 24 Nov 2020, 23:51

Dr.Martin napísal:
24 Nov 2020, 23:35
Ja som myslel že som jediný kto robí takéto rošády pred spaním :D
To jsem si myslel i já. :agree:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Nov 2020, 06:19

Pred niekoľkými rokmi dostal syn za úlohu vypratať (podpivničenú) garáž od "nepotrebného"...
odviezli toho za 30-ku Áviu do šrotu....
Zase som tam ledva auto vopchal, aby som nemusel okná škrabkať :finga: :finga:

Do dielne ho nepustím :lol: až keď prejdem bystrickou spalovňou :mrgreen:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa SMITH » 25 Nov 2020, 09:41

To je taký elektronický syndróm , zhŕňať veci , ktoré "by sa mohli " použiť . A ešte keď človek vidí ovládací knoflík tak ho aspoň pootočiť , alebo mačknúť :-) ( aspoň jeden ) :biggrin: :mrgreen:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa McSmekac » 25 Nov 2020, 13:14

Tak dneska som to dal som platnym vodicom C,CE. :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa TomasNM » 26 Nov 2020, 23:09

TomasNM napísal:
16 Mar 2020, 21:43
Mna ak by sa tykala karantena, nemal by som s tym problem.
Zpred takmer styroch rokov som celko odolny nude doma - to som vtedy stravil cele leto na PN doma.
V dvojizbaku mam do bastlirny z postele cca 4 metre, do kancelarie max 2 metre.
Pracu mam taku, ze aj HO by bol mozny, ale casto potrebujem pristup k hardwaru, ktory doma nemam.
Na druhu stranu, ked idem do prace, sedim zvacsa v kancelarii, vsetci maju rusky okolo.
Volny cas mimo prace akurat cesta tam/spat a valam sa doma.

Okrem toho mam doma na pracu nasledovne:
- snazim sa rozbehat odpaleny HTPC zdroj (uz 3x mi to vybuchlo)
- skusim rozbehat zdroj AX3005, ktory mi nedavno umrel
- bojujem s Linuxom na tablete a este doladujem par detailov
- potrebujem hardreset hlavneho telefonu
- mam diely na stavbu BT repraciku (to znamena, ze mozno aj stavba toho)
- vypadava mi obraz na smart telke LG (zhodit zo steny, vymenit kondiky a uvidi sa)
...
Pridam update po 8 mesiacoch:
1 - zdroj som nakoniec vymenil za klasicky ATX, akurat je mimo skrinku, ale nevadi to
2 - zdroj AX3005 rozchodeny, mam tu niekde aj na to temu
3 - Linux na tablete som vzdal - nenasiel som ziadnu distribuciu, kde by korektne fungovala dotykova obrazovka
4 - hardreset vybaveny, 4-rocny Note4 chytil druhy dych
5 - BT repro hotove, funguje k plnej spokojnosti
6 - asi som to vyriesil, zrejme chyba v HDMI kabli
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 08 Feb 2021, 14:10

Chtěl jsem si odpočinout po dobrém obědě, sednu před klávesnici a najednou čtu:
Vypadá jako asteroid, letí jako kometa...
zapomněli ale dodat v tom příspěvku, že ten prach s covidem letěl až k Zemi do konce roku 2019 :lol: :

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/v ... .seznam.cz
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa McSmekac » 28 Feb 2021, 14:45

Zdravím takže už som opravil nejaké stroje chyby boli v prehorenom kábli,výmene uhlíkov, prehorený káblim od statora. No mám tu poslednu takú malú vrtačku. Tak som to rozobral aj premeral rotor komutátor lamely oproti sebe (jednej veci nechápem prečo cievky písakajú nech ich priložím k akímkoľvek dvom lamelám na kumutátore) a mali rozdielne hodnoty. 5,5 Ohmu bola norma a niektore mali okolo 1-3 Ohmu. Rotor je na pohľam OK a uhlíky tiež. Vrtačka ide len trochu prská pri komutátore. A ešte jedna vec v práci sme mali čas tak sme rozobrali zbýjačku BOSH samozrejme zhoreny stator. Dali multimeter a jedno vinutie 0,6 Ohm a druhé 6 Ohm. Ale doma keď rozobriem stator a priložím vívody nepíska a nič neukazuje. Alebo ako presne zmerať ten stator aby som vylúčil chybu?
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 28 Feb 2021, 17:32

Vďaka niekoľkomesačnému home officu som upratal zbierku svojich elektrónok, ktorých je niekoľko stovák druhov a niekoľko tisíc kusov, ak sa môžem takto drzo pochváliť, ale zberateľstvo u mňa trvá cca. 20 rokov, takže niečo sa za ten čas už nazbieralo a stále ma to baví, hlavne sovietska produkcia určená pre armádu, ale aj high-end audio, vysielacie a detekčné elektrónky...Možno sa to bude zdať niekomu divné, ale páči sa mi ako niektoré v tme krásne svietia a to teplo, ktoré z nich sála :)
Asi je už najvyšší čas vyjsť von medzi ľudí, ale tam je aj Covid, takže ostanem zalezený doma v bezpečí ešte pár mesiacov :D
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa medved » 28 Feb 2021, 18:17

hlavne sovietska produkcia určená pre armádu
hmm hmm :D .. daj aspoň nejaké foto, ja na svoje už poriadne nemám ani priestor :biggrin:

ale ja som furt v práci, žiadne covid voľno ani home office.. o tom môžem len snívať, ale aj tak mám oveľa viac času na projekty, bo nie je kam ísť... len nie vždy stíham aj spať a víkendy krátke :crying: .. isté obdobie cez leto a po lete sa dalo ostať doma na 80% a nedávali sa dovolenky ani P od lekára, všetko sa prehodilo na 80% .. takže som si bral skoro každý piatok voľno na predĺžené víkendy... celkom sa to aj podpísalo na väčších projektoch a rýchlosti dokončovania a písania článkov. :biggrin:

Ale už by sa toto bláznenie mohlo aj konečne skončiť......
0

vpershing
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 27 Jan 2012, 14:06
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 64

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa vpershing » 28 Feb 2021, 18:29

No ja dávam dokopy stánok zo Shenzenu :D
IMG_20210214_083248.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa mac26 » 28 Feb 2021, 20:00

Tak uz vieme, kde koncia baliky z ciny.
Ako si sa ku tomu dopracoval?
0

vpershing
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 27 Jan 2012, 14:06
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 64

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa vpershing » 28 Feb 2021, 20:19

Konečne som sa donútil spraviť revíziu vyučovacích pomôcok na škole :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Feb 2021, 21:01

McSmekac napísal:
28 Feb 2021, 14:45
Zdravím takže už som opravil nejaké stroje chyby boli v prehorenom kábli,výmene uhlíkov, prehorený káblim od statora. No mám tu poslednu takú malú vrtačku. Tak som to rozobral aj premeral rotor komutátor lamely oproti sebe (jednej veci nechápem prečo cievky písakajú nech ich priložím k akímkoľvek dvom lamelám na kumutátore) a mali rozdielne hodnoty. 5,5 Ohmu bola norma a niektore mali okolo 1-3 Ohmu. Rotor je na pohľam OK a uhlíky tiež. Vrtačka ide len trochu prská pri komutátore. A ešte jedna vec v práci sme mali čas tak sme rozobrali zbýjačku BOSH samozrejme zhoreny stator. Dali multimeter a jedno vinutie 0,6 Ohm a druhé 6 Ohm. Ale doma keď rozobriem stator a priložím vívody nepíska a nič neukazuje. Alebo ako presne zmerať ten stator aby som vylúčil chybu?
Na pískanie sa pri takých malých odporoch nemôžeš spolahnúť,pretože je to príliš malý rozdiel odporov medzi zdravou a chorou cievkou.Tam rozhodujú naozaj tie desatiny Ohmu.takže tie cievky .čo si nameral ako najmenší odpor sú asi vadné./preto ti to prská len na tých vadných cievkach/,Je len otázka času, kedy zhorí ďalšia,alebo celý rotor.
Ak je taký velký rozdiel medzi odpormi vinutí statora, tak je asi skratnutá jedna cievka ,tá s najmenším odporom, len nerozumiem tomu, že ,,doma,, nič nepíska ani neukazuje,,
Zmeriaš to normálne tak ,že rozpojíš všetky vývody od satatora, aby si mohol každú cievku zmerať samostatne-neprepojenú z ničím iným.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 28 Feb 2021, 22:00

Pro:McSmekac, trochu mimo téma vlákna, i když ne tak docela...
nechci Ti tady snižovat chuť při opravách čehokoli, ani se nechci svými zkušenostmi povyšovat nad Tvým "bádáním", nemám to nijak zapotřebí, rád předávám své praktické zkušenosti komukoliv,
ale
dal jsem Ti rady ve vláknu, které máš na opravy elektronářadí:

https://svetelektro.com/phpbb/?w3=dmlld ... c3MTAzNw==

k tomu, co bys měl provést. Vůbec jsi už nereagoval. Tvůj přístup k radám je mi už teď jasný.
Na Tvoji otázku, vlastně konstatování: (jednej veci nechápem prečo cievky písakajú nech ich priložím k akímkoľvek dvom lamelám na kumutátore)
Neradil jsem Ti "měřit" ROTOR pískátkem, asi jsem Ti měl výrazně napsat , že máš použít miliohmetr nebo aspoň na multimetru nejnižší rozsah pro měření odporů vinutí rotoru a megaohmetr na izolační stav mezi vinutími, tak takto činím. Pokud je i STATOR OHMICKY nesouměrný ( x,y ohmů), pak je taky vadný a to asi doma neopravíš, nemáš - li zkušenosti s převíjením statorů obecně.
Na Tvoje konstatování: Vrtačka ide len trochu prská pri komutátore. Ti mohu ze své dlouholeté praxe i s takovými opravami odpovědně i tady říct, že komutátor má vnitřní zkrat ať mezizávitový či mezilamelový (propálená izolační hmota).
V učení jsme měli samostatnou půlroční praxi na toto konkrétní téma i s maturitní otázkou, které Ty se snažíš neúspěšně řešit na více vláknech. Moje rady nejsi povinen respektovat, ale nechápu otázky na stejné téma v jiném (tomto) vláknu.
Taky začínám mít dojem z Tvých dotazů, že si možná pleteš rotor(který rotuje =točí se) a stator(vnější pevné cívky, mezi nimiž se točí rotor). Pokud se mýlím, tak se Ti předem TADY omlouvám za moji doměnku. Přesto Ti přeji úspěchy v bastlení při čemkoli v oblasti elektro. Pokud mi výslovně veřejně nezakážeš, budu se snažit relevatně vyjadřovat nadále i k Tvým "opravám".
Jirka z Moravy.

PS pro ostatní na "Ako trávite čas"
předně přeji i Vám všem v této divné době můj optimismus s uplynulých dní:
za víkend, kdy krásně svítilo i hřálo sluníčko blížícího se jara (ve stínu 11°C), jsem dokázal v pohodě prostříhat všechny ovocné stromky na zahradě k této době určené, včetně "plantáže" s černými i červenými rybízy, vyhrabat trávníky , nachystat dříví na topení atd.
Po večeři jsem se šel poučit sem o nových věcech...
Jsem spokojený se svým výsledkem , bude se mi proto jistě dobře dařit i v následujících dnech u zákazníků... :rolleyes:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Ako trávite čas?

Príspevok od používateľa McSmekac » 01 Mar 2021, 08:59

Ahoj nepletiem si rotor so statorom a k tejto teme som sa pomylil po spravnosti som to chcel napisat do oprava el naradia a zisitil som to az dnes ked mi nikto v tej teme neodpisoval. Ked pridem domov dokladne popisem co by som sa chcel dozvediet a co mam za problem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok