upadok internetu ako informacneho zdroja

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa peterple » 01 Jún 2020, 22:10

Jaký úpadok? Ja som na internete od roku 1995. Odvtedy som bol dostupný cez mail, vedel som kecat cez IRC a použivať FTP, potom web atd. Podľa môjho názoru je to teraz oveľa lepšie ako to bolo v minulosti. Toľko zaujímavého obsahu, také možnosti niečo vytvoriť ako je toho dnes sa mi ani len nesnívalo. Síce nás už dávno válcuje čína, ale ešte o tom niektorí ani netušia. A pre moralistov a nariekačov bude horšie a horšie. Ale také malé ohliadnutie do minulosti.

Písmo je už objavené dávno, knihy sa prepisujú ručne. A príde si akýsi Gutenberg. A zrazu padá monopol na vydávanie biblie, kruci čo to trepú tí protestanti? Ešte zopár storočí a je tu plno škváry, kto si v tom má vyberať kvalitnú literatúru. No pozor nejaký blázon vymyslel rotačku. Každé ráno nové noviny. No hrúza čo sa tam píše. A ďalší objavil rádiové vlny a niekto vymyslel televíziu. Sodoma gomora čo tam ukazujú. Hlavne potom čo naťahali všade káblovky. Máš tam 150 kanálov ale všetky stoja za fajku dymu. Čože počítače? 640kB bude stačiť každému. Aha nebude. Kompresia zvuku a videa? Fúha môžeš kecať do ameriky celého hodiny, lebo zrazu tým jedným káblom pretlačia tisícnásobne viacej. DVBT? Katastrofa. Počet kanálov sa zase zdesaťnásobuje. Ten program za nič nestojí. No a tie internety tak to je naozaj to najhoršie čo mohlo prísť. Každý si tam môže zverejniť čo uzná za vhodné. To by sa malo zakázať. To by tak hralo aby si tam hocikto napísal, povedal, ukazoval čo ho napadne. Fakt hrúza. Že ja sa na to musím pozerať? Musím? Nemusím.

Všetko to len odráža realitu. A tá bola vždy taká, že spoločnosť je rozložená poľa Gaussovej krivky a to sa nemení po tisícročia.
Keď som chodil do škôl tak tomu hovorili vývoj po špirále. Stále sa to opakuje len to z času na čas poskočí na nový level. A som celkom rád že žijem v čase keď to zrovna na nový level poskočilo.

Podobný boom ako zaznamenalo IT prorokujem pre biológiu. Tak do 100 rokov si tu budú gekovia skladať bunky a organizmy. Taký COVID19 nájdete kdekoľvek na serveroch ako open source. A DNA replikátor vám ho vytvorí do pol hodiny. To bude zase nový level.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa daqq » 01 Jún 2020, 22:32

Ach jo...
Nikdy som ale nepochopil tie hodinove videa, ako niekto hra hru, pripadne ju komentuje.
Podobne jak ja som nikdy nepochopil to, preco je niekto ochotny sa kukat na ludi co pobehuju po ihrisku a kopu si navzajom loptu za ucelom ju dostat do brany podla dakych pravidiel ktore si niekto vymyslel. Ale kolko ludi, tolko chuti :P
S tym googlom je to tak ze tam najdes tiez len to co chcu oni aby si nasiel priklad ja som cez google hladal aky plyn vznika pri nasypani NAOH do vody a hladal som to niekolko hodin ani na wikipedii o NAOH to nebolo a to su uplne zaklady co sa ucia deti na zakladnej skole.
Prosim nehladaj za tvojou neschopnostou pouzivat ohromne nastroje ktore mas teraz k dispozicii spiknutie temnych sil.
Pisem o tom ze internet je kvantum hluposti a len promile podstatnych informacii.
Ked das 100 nahodne vybranym ludom vymalovat budovu, bez dosledkov pre nich, co ocakavas? Perfektnu pracu, alebo nieco tak strasneho, ze tento socialny experiment sa stane synonymom pre katastrofu?

Na Internet nie je dovolene prispievat len profesorom s dvoma+ nobelovkami, Internet je slobodne medium, to znamena, ze tam moze vyjadrit nazor, napisat clanok ktokolvek, ci uz je to hovnomet typu Blaha, krcmovy intelektual, alebo niekto ako Hawking.

Popravde neviem co chces a mam podozrenie ze ani ty nevies - alebo budes mat internet silne riadene medium, kde bude daka centralna autorita ktora zjednodusene riadi kvalitu (asi by si to nazval cenzurou), alebo budes mat internet v prakticky sucasnej podobe, kde je to slobodne medium, kde si jednotlivci riadia vlastne stranky.
no ja to jednoducho necvidim s internetom ruzovo myslim si ze zlata era bola 2000-2010 a ze uz to len doziva vsetko a pomaly to pojde dolu vodou tak len tolko som chcel majte sa dobru noc
Mnozstvo informacii dostupnych na Internete este nikdy nebolo take jak je teraz. V tych rokoch co spominas bol velky rozmach. Ak mas pocit, ze Internet doziva, tak si pozri vynosy z e-commerce.
A pre vedu a vyvoj je Internet v sucasnej forme neskutocne silny nastroj.
Kedysi, ked som ja zacinal z internetom, roku pana cca 2006, si pamatam, ze to take nebolo. Ludia si radi poradili, pomohli, a boli k sebe slusni. Dnes ma internet kazdy imbecil, s prepacenim.
A mas pocit, ze teraz si neporadia? Co je toto forum? Alebo ak chces ozaj masivne forum tak vid. https://www.eevblog.com/forum/index.php
edit: Mas tisice for na vsetko mozne, plne uzasnych, znalych, inteligentnych ludi. Naozaj neviem co viacej chces, maju ti dojst povysavat domov? A co sa slusnosti tyka, odborna diskusia je vacsinou civilizovana.


Ano, rozsirenie dostupnosti Internetu znizilo naroky na priemerneho uzivatela a tym znizilo aj daku priemernu "kvalitu" uzivatelov. Ale tito ludia tu uz boli davno pred tym, len ich nebolo tolko pocut.
Aka je alternativa? Naozaj ma to zaujima, bude provider pozadovat vyplnenie IQ testu pred tym, nez vas zapoja?
0
Naposledy upravil/-a daqq v 01 Jún 2020, 22:51, upravené celkom 1 krát.
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Jún 2020, 22:48

k tomu, ako si ludia nepomahaju a nie su info napisem len jedno: stack overflow.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Jún 2020, 15:42

Ako to uz bolo spomenute, dnes ma na internet pristup kazdy, tak sa od toho aj odzrkadluje jeho obsah. Takze ci upada internetovy obsah alebo nie, treba to specifikovat z akeho pohladu sa to mysli. Ja neviem odhadnem ze dnes 80% je tam odpad a kvoli tomu odpadu sa musi technologicky ist vyssie a zavadzat 5G siet a bohvie ci je to bezpecne. Ten co to chce prevadzkovat tvrdi ze ano, doktori zase ze kazda frekvencia skodi, jeden vyskumnik ze elelktromagnetizmus neposobi negativne na cloveka, druhy ze ano, kto sa v tom mismasi informacii ma vyznat. Ja to beriem tak (moj nazor), ze staci vlade dat milion do vrecka a zrazu vyskum potvrdil ze je to bezpecne, a podme to implementovat. A tak to dnes chodi vsade. A je to velky problem.

A ohladom k slobode slova na internete. Ja sa len bohim, ze jedneho dna niekto dosiahne taku silu (mozno to uz tu je len o tom este nevieme), ze vsetko co bude proti nemu na internete (nakolko to bude jedine medium kde bude moct jednotlivec alebo mala skupina hromadne nieco prezentovat, kedze TV a Radio je dnes uz cenzurovane) zakaze/vymaze a "neposlusnych" ludi budu potichucky "vykolajovat" nikde na poslednu kolaj do depa.

Pekny priklad o cenzure TV a radia (IT sa mi vidi ze je zatial OK, hoci Youtube niektore videa zakazuje, alebo sa nedaju najst podla klucoveho slova, pokial nemate priamy link, ani google ani youtube "nenajde") je v CZ virologicka Dr. Pekova. Vyhlasila verejne ze covid-19 je umely a urcite WHO dvihlo telefon zavolalo na ministerstvo zdravotnictva do CZ, a ti jej zakazali vyskum covid19. Potom jej vratili licenciu, lebo bolo okolo toho velke halo. Namiesto toho aby ju minister zdravotnicta podporil a podporil dalsi nezavisly vyskum a overil jej tvrdenia, tak konali ako konali. To konanie bolo nenormalne podozrive. Preco jej nedali priestor na odovodnenie a preco nevznikla verejna doktorska diskusia? Videli ste v TV v radiu normalnych neskorumpovanych doktorov nieco povedat o korone? Ja nie. Lebo asi by povedali o korone pravdu. Videl som len cisla mrtvol. Co je to deb..nu statistiku, kde ak niekto umrie na hocico a ma pozitivny nalez korony iba na sliznici, tak sa zaeviduje ze umrel na koronu, nech su cisla na umrtie na koronu vysoke? A nikomu to nevadi. Alebo vadi ale boli vcas odstaveny. Ja viem ze v tv chcu vysielat zle spravy kvoli sledovanosti, ale preco minister pre tranzmisiu nezavolal do TV ci im uz nedr....e? Ja to uz nazyvam ze je to sirenie poplasnych sprav. Lenze su kryty WHO (zisitite si kto vlastni-sponzoruje WHO, tak vam dojde o co tu ide), takze je to OK. Asi, lebo je to vsetko jedna podplatena banda, ktory tancuju ako WHO piska a ludia ich vobec nezaujimaju. Cize internet bude ak uz nie je cenzurovany. Bojim sa aj toho, ze budeme ako v Cine, prisne pod kontrolou, ze vraj tam uz davaju novorodeniatkam cipy ako tu unas psom (ak uz nie sme, len o tom niektori nevieme)

Takze jadnou vetou, moj nazor na Internet je ze bude cenzurovany, bude tam vela bordelu ale aj normalneho a bude problem najst nieco normalne, lebo milion reklam vam budu kradnut pozornost. Vsak aj google zobrazi tie stranky ktore platia viac. Ale bohuzial stale vyhadzuje lepsie vysledky ako ine prehliadace.

A bude sa to takto preto, lebo mame neschopneho predsedu vlady, ktoremu neide vobec o ludi len o peniaze (necha trcat na rakuskych hraniciach ludi bez jedla a bez vody, lebo nema pre nich miesto v karantene. Bolo to v hlavnych spravach? (mozno bolo neviem. Len sa pytam. Mozno som to minul). Ked nedokazal pomoct 20-40 ludom (dokazal ich ignorovat), ako pomoze celemu Slovensku?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 02 Jún 2020, 16:30, upravené celkom 3 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2020, 16:05

Veď stačí si uvedomiť, kto ovláda väčšinu masmédií vo svete a sme doma.Mosad má dosah všade a už nikto si v éteri pomaly ani neškrtne bez toho, aby to nebolo cenzurované zajordáncami.Skús nájsť trebárs len ako sa volal Milan Lasica skutočným menom... už je to zovšadial vymazané... atď.... Tí debilkovia čo nahrávajú na YT videá ako spievajú do sprchovej ružice ich vôbec netrápia,tie tam nechajú,ale čo zavrta do ich hniezdočka,to zlikvidujú aj s tvorcom.Coronavírus aspoň z vysielania rtvs vytlačil až na druhé miesto holokaust,pretože ten bol každodenne number one.Cenzúra vždy bola aj bude, len škoda, že na internete je neviditelná,anonimná a nikto sa nedopátra kde sa to stratilo a na koho príkaz.Jednoznačne aj mňa iritujú tie briblblé videiká, pretože zbytočne zasierajú servery a tie spotrebúvajú kvôli tomu neskutočné množstvá energie,produkujú zbytočné teplo, namiesto toho, aby uchovávali rozumné ,náučné, vedecké alebo aj spoločenské údaje,ktoré by boli prospešné pre celé ludstvo.Teraz sa mi zdá, že min.50% toho čo je na nete je len obyčajný ,,hnoj,,,ktorý by nikomu nechýbal,možno len samotnému frustrovanému tvorcovi,ktorý sa chce zviditelniť aspoň takto, keďže každý na neho v okolí kašle,keďže vedia že je debil.Kým sa človek dopátra k informácii , ktorú potrebuje, musí sa prehrabať kopou smetia,ktorá sa mu automaticky natíska. Veď skúste dať do vyhladávača dve písmená Dr... a automaticky vám nabehne droždie a kváskovanie a podobné aktuálne blbosti, namiesto mena doktora ktorého hladáte. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jún 2020, 20:11

5ko, nehaj tie konšpiračné veby na pokoji, len ti to dvíha tlak .... na gogli nájdeš to čo ludia vyhladávajú najčastejšie a teda bude največšia pravdepodobnosť že to bude správne ... prepáč, ale v terajšej situácii hladali droždie tisíce ludí, tak sa nediv že to gugel zobrazuje, je to jeho princíp, hladá podla návštevnosti. Mimochodom táto vlasnosť ho vytrhla z marazmu všeobecných vyhladávačov tej doby, neviem či si mal vtedy net, ja hej , hladať na altaviste bolo úžasné ..... :thumbup:

inak vám tu pekne hrabe ...... pripbrzdený ježo čo nesedel na základnej škole na hodinách chémie hladá to čo neexistuhje a pri tom obviní všetky svetové mocnosti, lebo to nenašiel a vy to tu rozoberáte a rozoberať budete aj mesiac .... toto je presne tá :butthead: kam to smerujete .....

a teraz sa tu namňa zaútočí a budem predstavitel tých svetových mocností a budete sa tu odbavovať na tom další mesiac :thumbup:, lebo som si dovolil nazvať veci pravými menami ... a budete chcieť aby som zmenil tie pomenovania ... neni to náhodou tá spomínaná cenzúra ?
0

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa ludozrut » 02 Jún 2020, 21:45

mato3000 aku farbu maju ladove medvede?
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa Dali2 » 02 Jún 2020, 22:28

mato3000 napísal:5ko, nehaj tie konšpiračné veby na pokoji, len ti to dvíha tlak .... na gogli nájdeš to čo ludia vyhladávajú najčastejšie a teda bude največšia pravdepodobnosť že to bude správne ... prepáč, ale v terajšej situácii hladali droždie tisíce ludí, tak sa nediv že to gugel zobrazuje, je to jeho princíp, hladá podla návštevnosti. Mimochodom táto vlasnosť ho vytrhla z marazmu všeobecných vyhladávačov tej doby, neviem či si mal vtedy net, ja hej , hladať na altaviste bolo úžasné ..... :thumbup:

inak vám tu pekne hrabe ...... pripbrzdený ježo čo nesedel na základnej škole na hodinách chémie hladá to čo neexistuhje a pri tom obviní všetky svetové mocnosti, lebo to nenašiel a vy to tu rozoberáte a rozoberať budete aj mesiac .... toto je presne tá :butthead: kam to smerujete .....

a teraz sa tu namňa zaútočí a budem predstavitel tých svetových mocností a budete sa tu odbavovať na tom další mesiac :thumbup:, lebo som si dovolil nazvať veci pravými menami ... a budete chcieť aby som zmenil tie pomenovania ... neni to náhodou tá spomínaná cenzúra ?
Konecne sa ozval niekto dalsi, uz som si myslel ze som tu jediny nekonspirator :D
0

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa ludozrut » 02 Jún 2020, 22:34

Konspiracne weby su ako sekty.Som zvedavy na MATO3000 ci ten vie aku farbu ma ladovy medved?
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa daqq » 02 Jún 2020, 22:46

Ten co to chce prevadzkovat tvrdi ze ano, doktori zase ze kazda frekvencia skodi,
Wau, takze vsetci doktori tvrdia, ze kazda frekvencia, nezavisle od vysielaneho vykonu skodi? To su mi novinky!
Jednoznačne aj mňa iritujú tie briblblé videiká, pretože zbytočne zasierajú servery a tie spotrebúvajú kvôli tomu neskutočné množstvá energie,produkujú zbytočné teplo, namiesto toho, aby uchovávali rozumné ,náučné, vedecké alebo aj spoločenské údaje,ktoré by boli prospešné pre celé ludstvo.
Jo, podme zakazat zabavny a ziadany obsah. Bude to lepsie pre vsetkych.
Veď skúste dať do vyhladávača dve písmená Dr... a automaticky vám nabehne droždie a kváskovanie a podobné aktuálne blbosti, namiesto mena doktora ktorého hladáte.
Ja uz neviem, ja citam prispevky v tejto teme a neviem ci na tomto fore ludom uz totalne preplo, ale co ti uz ineho ma preboha vyhodit v odporucaniach na hladanie?
Ma ti precitat mysel a uhadnut, ze z pismenok "DR" chces hladat "Dr. Brano Fertucha, MUDr., odbornik na zapchu"? Je to algoritmus ktory odporuca podla popularity vyhladavania v regione a v nedavnej minulosti. A stavim sa, ze kebyze to naaahodou trafi, tak prva vec sa ides stazovat na zasahy do sukromia od google.


Ludia, ano, majte otvorenu mysel, ale nie do takej miery ze vam vypadne mozog!
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa feros » 03 Jún 2020, 07:22

Od 30. septembra 1452 nastáva úpadok kníhtlače ako informačného zdroja, veď sa len pozrite čo všetko sa dnes tlačí
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Jún 2020, 07:33

Jedna vec je slepo veriť všetkému konšpiračnému a druhá vec je vedieť si vybrať čo je pravda a čo nie aj na základe skúseností a zdravého rozumu.Samozrejme že niektoré veci človek odhadne ako blbosť okamžite, niektoré si musí overiť a niektoré sa až časom ukážu ako pravdivé.
Keď začínal internet, bolo to prezentované nielen ako komunikačný prostriedok rýchlejší ako klasická pošta,ale aj ako zdroj rýchlych a overených informácií z ktorejkolvek oblasti vedy a techniky,niečo ako obrovská celosvetová vedecká knižnica,kde si človek môže vyhladať čokolvek ho napadne a dozvie sa to na jednom mieste od fundovaných odborníkov.Keby to tak bolo,nebolo by tolko stránok s konšpiráciami.
Z plánovaného využitia si udržala pôvodný zámer jedine wikipedia, ale zvyšok sa zvrhol na spleť komerčných a iných informácií, ktoré často viac dezorientujú ako informujú.
Vraví sa -sto ludí sto chutí a vo svete internetu sú to miliardy chutí a každému vyhovuje niečo iné a potom to aj tak vyzerá.
Chápem, že niekto to financovať musí a nič nie je zadarmo ,preto je to samá reklama... no a to určite každého irituje ,ale bez toho to nejde.
Viem, že vyhladávač ponúka to čo je momentálne najvyhladávanejší výraz,to som spomenul len tak ako kuriozitu, nie že by som sa sťažoval a s konšpiráciami to nemá nič spoločné.
Táto téma je nekonečný príbeh,takže by sme mohli písať do nemoty svoje názory,aj tak by sme sa nezhodli všetci na jednom názore.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 03 Jún 2020, 08:24

5ko
Celé meno Milana Lasicu (strana 24 na vrchu / na strane 23 je popísané aj prečo to tak bolo - otázne je či je to pravda alebo iba fabulácia .... ) : https://books.google.sk/books?id=1LTqCw ... lý&f=false

ludozrut : to z tým ľadovým medveďom je chyták pretože kožu majú čiernu ale vďaka "špeciálnej" srsti sú biele

Ja som asi toho názoru že dôveruj ale preveruj - teda pokiaľ sa to dá ...

Ďalšia vec je že to čo je pre niekoho "kvalitný obsah" je pre druhého odpad a naopak ....

Síce niektoré články , videá , publikácie sú :vom: ale možno sa v tých 7,75 miliardách ľudí nájdu osoby ktoré to :vom: inšpiruje na tvorbu / výrobu niečoho čo bude fakt :prayer: ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa ludozrut » 03 Jún 2020, 10:59

Pointa je taka ze cely internet je chytak.Velky brat nas vsetkych sleduje asi tak.V USA archivuje AT a T vsetky telefonicke hovory od roku 1980.A toto je este horsie ako hovory.Lebo tu nielen kecame ale aj pozerame zdielame atd.atd.Krasne nas maju vsetkych v hrsti a potom nami este lahsie manipuluju a oni to robia a my si myslime ze nie.Ale je to tak.Internet je hra macky s mysou.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 03 Jún 2020, 11:13

Sleduje nesleduje to je otázka. Tieto konšpirácie nesledujem takže názor nato nemám, ale ak nás sledujú tak čo s tým spravia. Myslíš že niekoho trápi aké porno kukáš alebo, prečo si volal Pištovy o 3 ráno napitý. Nech si sledujú keď ich to baví. Rozumný jedinci sa nenechajú ovplyvniť reklamami a trendami a ten zvyšok čo sa nechá? Ja sa im do toho starať nebudem. Fázu života keď som niekoho presviedčal mám za sebou, lebo v drvivej väčšine ich nepresvedčíš a keď nejaký zlomok presvedčíš tak nabudúce to spravia aj tak inak a potom nariekajú.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa ludozrut » 03 Jún 2020, 11:19

Vidis martin uz si sa odhalil co teba hlavne zaujima.Ja hladam na nom ine veci.A pouzivam na to radsej duckduckgo.com ako google ale aj tak neverim ze ma nemaju v databaze ip adries a uuid adries.Internet je hrozna vec.Ten vie o tebe viac nez tvoja vlastna zena rodic kamarat atd.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jún 2020, 11:40

ludozrut napísal:V USA archivuje AT a T vsetky telefonicke hovory od roku 1980.
Prosim ta, a kde tie data uklada? ved to su TB dat a dalsie GB denne pribudaju. A este to nejako spravne archivovat a oznacit... Skuste pri tych konspiraciach trocha pouzivat hlavu. NASA premazala video pristatia na mesiaci, lebo pasky boli drahe, ale hlavne ze sa ukladaju zbytocne hovory
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa ludozrut » 03 Jún 2020, 12:07

Utrium pasky.Videl som ako v google nicia demonstrativne hdd s datami ale nik neukaze miestnosti so zalohami na paskach.Uvedom si to ze vsetci velky hraci robia zalohy na pasky utrium nie na hardisky.Neboj sa keby nieco vyparatis google im o tebe da vsetko a este mu za to dobre vlada zaplati.Zadarmo si o nas data neukladaju.Ukaz mi nejake video kde ukazuju ako spravcovia sieti nicia pasky Utrium tak ako nas oblbuju s nicenim hardiskov.Take video nemas sancu uvidiet lebo take veci oni nerobia.Pasky nelikviduju.

-- Spojený príspevok 03 Jún 2020, 12:24 --
pocitujlasku napísal:
ludozrut napísal:V USA archivuje AT a T vsetky telefonicke hovory od roku 1980.
Prosim ta, a kde tie data uklada? ved to su TB dat a dalsie GB denne pribudaju. A este to nejako spravne archivovat a oznacit... Skuste pri tych konspiraciach trocha pouzivat hlavu. NASA premazala video pristatia na mesiaci, lebo pasky boli drahe, ale hlavne ze sa ukladaju zbytocne hovory

oni nemusia o tebe ukladat predsa cele video alebo web archivovat im staci archovacia linku ze kde si sa napojil a podla toho linku vedia ta stranka je offline archivovana a vedia kazdeho kto na nu klikov obsah staci im len linky archivovat co im od teba chodia a taky link ked sa zkomprimuje ma v priemere 100bajtov nekomprimovanych ked tie linky co im od teba pridu denne ich moze byt aj 1000 to mas 100kilobajtov nekomprimovanych linkov a videa nejake video hovory nerobis v 4k rozliseny predsa a nie 1hodinu denne.To su take prkotiny vsetko tvoje osobne data mesacne co das internetu nesu za mesiac ani 100gigabajtov za rok 1terabajt ti sam neurobis to vsetko co robis su hlavne linky ze pozeras.Neni to o konspiraciach osobne som to zazil kamo a nie raz.Uz dva krat som mal tu cest.Vsetko o mne mali.Normalne vypisy za mesiac zpred niekolkych rokov neveril som tomu ako ty sak ze to je blbost.Neni to tak ako si myslis.JA SOM TO NAOZAJ ZAZIL.MALI O MNE VSETKO.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 03 Jún 2020, 12:39

No porno pozerám ty snáď nie :biggrin: ? Čo takého pozeráš, ako vyrobiť plutónium v záchodovej mise, že sa bojíš že ťa chytia. Kto má o tebe všetko ukáž mi ho pôjdem ho poprosiť nech mi vypátra jedno číslo účtu ktorého majiteľ ma okradol, lebo ani polícia si nevedela rady, alebo sa im to neoplatilo lebo to bolo "len" 250€ ,ale to je zasa konšpirácia o polícii už.
Neokrádaj (do 250€ môžeš), nehackuj, nevyrábaj atómovky a nemusíš sa báť :biggrin:
No tak keď si mal skúsenost tak sa podel, kto to na teba mal, čo si s toho mal, zle?
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: upadok internetu ako informacneho zdroja

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jún 2020, 13:31

nezabudni na alobalovu ciapku a protiatomovy kryt. Uvedom si, ze ak by o mne mali co i len 10GB dat mesacne, tak rocne je to 120GB. a to je jedna osoba. krat dajme tomu 3 mil. ludi (Slovensko, ak neratam deti a dochodcov cca), tak uz sa dostavame k cislu 360 TB dat rocne iba taka krajinka, ako Slovensko. a co amerika, kde su 100tky milionov ludi, a dalsie krajiny. A este ukladat niekolko rokov, a samozrejme to archovovat a analyzovat. Ved naco by som nieco ukladal bez toho, aby som si o tom urobil zaznam, vsak.
Toto uz je fakt vrchol paranoje. A este otazka, ked o tebe vsetko maju, tak sa nebojis aj teraz chodit na internet, pouzivat mobil, chodit po ulici, ved vsade su kamery.
Dr.Martin: Musis napisat, ze majitel toho uctu chce ovladnut svet a hned by ho nasli :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok