zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Jún 2020, 18:49

:D Máš pravdu, to som si neuvedomil....jasné že schéma býva nakreslená zozadu, :D
Ale aj tak je to zbytočne prekomplikované,takže keby bol hneď dal fotky z oboch strán, mohli sme sa vyhnúť zbytočným nedorozumeniam a zabíjaniu času.Ale to je všeobecný problém tohoto fóra,že každý napíše len to najnevyhnutelnejšie, čo uzná za vhodné ,a potom sa tu naťahujeme na tri strany ako guma v trenkách,kým sa dopátrame k meritu veci a poradíme. :wink:
No ale dá sa poškrabať aj lavou rukou na pravom uchu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

JuryDeVil
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 08 Aug 2016, 14:24
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 36

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa JuryDeVil » 11 Jún 2020, 20:53

5ko ale to tebe sme tu na dve strany vysvetlovali. Chalanisko to pochopil hned :D :D :D sory ;) nemohol som si odpustit :agree:
0

tomix222
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Jún 2020, 10:08

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa tomix222 » 15 Jún 2020, 15:16

Ďakujem za rady. Už som to poriešil prepojovacím vodičom tak, ako na poslednom mojom obrázku. Vypínač funguje bezproblémovo.
Je to mimochodom dvojvypínač :biggrin:
Mal som ho doma nevyužitý, tak preto som sa rozhodol použiť ho.
0

ospaly
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Apr 2022, 08:54

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa ospaly » 01 Máj 2022, 17:40

Dobrý deň. Mám podobný problém, ale môj vypínač ma iné označenie. Dá sa zapojiť ako vypínač na dve svetla, a aby boli ovládané rovnako (hore zapnutie a dole vypnutie... a nie aby jeden bol hore zapnutý a druhý zapnutý dole). Predavač mi tvrdil, že je to vypínač vhodný na dva okruhy, ale sám priznal, že nie je elektrikár, ale iba predavač. DO vypínača mi ide čierna fáza a vystupuje hnedý a sivý drôt. Ako by som ich mal zapojiť. Ďakujem.
Prílohy
vypinac.jpg
0

panda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2021, 13:43

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa panda » 01 Máj 2022, 18:10

Neviem preco to zbytocne komplikujete a nekupite obycajny vypinac c.5 lustrovy....
Co sa tyka tohoto vypinaca skoda ze si nedal foto spredu ale L je vstupna faza a potom by tam mali byt nakreslene sipky na vystup tak ku nim pripoj fazu na svetla....
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa rudko » 02 Máj 2022, 11:48

Co je na tom zbytocne komplikovane? Ja som napriklad v zivote nikdy nepouzil vypinac c1. Vzdy som pouzival c6. Rozdiel v cene je ziadny a ked ich montujes na 100vky nepotrebujes sa prehrabavat v krabiciach ako blbec.
@ospaly: prepoj svorku L a C. Na ne potom privedies vstupnu fazu (zapoj do L alebo C) a tvoje vystupy potom budu A1 a B1 alebo A2 a B2 - to si uz musis skusit ako ti bude vychadzat orientacia vypinaca
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Máj 2022, 18:07

tomix222 napísal:
11 Jún 2020, 10:18
Ahojte. Chcel by som zapojiť dva svetelné okruhy na jeden dvojvypínač, ale teraz neviem, či ja som ľavý, alebo tento konkrétny dvojvypínač funguje na inom princípe, na aký som bol zvyknutý.
Mám tri vodiče, jednu fázu a dva nuláky.
Prosím o radu, ako ich zapojiť, aby sme prvou časťou dvojvypínača zapli jeden okruh a druhou časťou ten druhý?
Obrázok vypínača je v prílohe.
Ďakujem
Preco si sem nedas celu schemu svetiel ako maju byt ovladane (aspon blokovu schemu). Potom ti to tu niekto nakresli a mas to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ospaly
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Apr 2022, 08:54

Re: zapojenie dvoch okruhov do dvojvypinaca

Príspevok od používateľa ospaly » 03 Máj 2022, 12:09

Ja som kupoval v obi (asi chyba ), chcel som vypinač do vonkajšieho prostredia.... tento mi predali, určite by som bol radšej, ak by som dostal obyčajny lustrovy. Večer doplnim foto z druhej strany. P.S. o par dni neskôr som nakupoval v štandartnom elektro obchode a aj oni mali vonkajši vypinač takyto, od inej firmy a kvalitnejši než v obi, ale tiež bol schodiskovy.... akoby sa vonkajčie obyčajne nepredavali.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok