Ako na burinu?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Ako na burinu?

Príspevok od používateľa zen » 13 Aug 2020, 13:24

Ospravedlnujem sa, neide o elektro... No vela z vas ma chalupu a urcite zde poradite trvalsie riesenie ako inde.

Na parkovisko som dal 20 cm hrubeho kamena a 10 cm strku. Vydrzalo to 10 let, no vyzera to, ze pristi rok budem kosit. Okolo zeleninovej zahrady som dal stary koberec, vydrzal tak 5 let, burina prerazila, Okolo drevenice mame hrube kamene zasypane suchym cementom, vydrzalo to tak 5 let. Celkom dobre sa mi osvedcila nopa folia - ak sa po nej nechodi.

Zamkovu dlazbu nechcem, u susedov ju kazdu chvili opravuji. Postrikal som tu a tam akusi chemiou, hadam, ze to ublizilo viac mi ako burine.

Uvazujem o linoleu, hlavne okolo zeleninovej zahrady.

Vdaka vopred za vsetky zkusenosti.

P.S. Nepoznate, kde sa v SK vyraba linoleum a kde by sa dali lacno kupit zmetky? Pred niekolkymi roky som kupil v LANEX za par Euro krabicu odpadov a nelutujem.
Prílohy
ces_001.JPG
ces_002.JPG
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Aug 2020, 13:51

Robili to v Novákoch... vo vzorkovej predajni sa dalo kúpiť všeličo, ale v Merkury Markete boli ceny minimálne o polovicu dole.
Zmetky nepredávali. Ale bolo to dávno,čo som tam bol. Ešte nebol Merkury v PD, kupovalo sa vtedy v TN.

Na burinu + všetko zelené bol najlepší total herbicid Chlorečnan sodný - Travex (účinkoval cca 3 roky) - ale na SK je zakázaný predaj.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Dolfi » 13 Aug 2020, 14:11

"... Travex (účinkoval cca 3 roky) ..."

Alebo okamžite ! Stačilo trochu práškového cukru ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 13 Aug 2020, 14:19

Co tak se k tomu "problému" postavit jinak, než chemií ? Matička Země dělá všechno proto, aby přežila bez valné újmy činnost Člověka.
Co tak vyhubit Jeho z povrchu Země ,aby od Něho měla konečně svobodnou vůli rozhodovat, koho si nechá po Sobě šlapat?
Ale vážně.
:argue: Plevel (burina), stejně tak bakterie, viry, pavouci, mravenci atd., tady to všechno bylo dřív, než člověk. I v Černobylu už roste vegetace v pohodě i bez lidí. Da dálnici jakbysmet...
:idea: Smiř se raději s daným stavem a jednou "za čas" ohni svá záda k odplevelení svého parkoviště. Příroda je hodně mocná... :rolleyes:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Aug 2020, 14:24

Priroda vas jednoducho miluje...

Jirka84 je moj clovek.

Liecitelia hovoria ze kazda rastlina je neako lieciva. A ze rastliny si najdu dotycneho. Takze mozno mas chorobu (o ktorej ani mozno nevied) alebo niekto u vas v rodine co na tom pozwmku byvate a potrebuje ju. A ty to ides chemicky likvidovat.

Uz to je znamenie, ze ta burina ako to ty nazyvas tu chemiu prezila a nieco sa postaralo ze to ublizilo tebe.

Skor si nastuduj co su to za rastliny a zisti na co su dobre, ako pomahaju cloveku.

Ale asi takuto odpoved si necakal...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa clim-ber » 13 Aug 2020, 14:39

Ked nechces chemiu vypal tu zarastenu plochu parkat za sezonu plynom.


https://www.youtube.com/results?search_ ... ame+weeder
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 13 Aug 2020, 14:51

Môžeš to aj nasoliť.

Smetiská, také zberné dvory na všetko by si mohol popozerať. Určite nájdeš nejaké staré liná.

Zámkovú dlažbu treba opravovať ked je zle položená, zlý základ. Ked sa to spraví dobre netreba ju riešiť
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Aug 2020, 15:09

clim-ber napísal:Ked nechces chemiu vypal tu zarastenu plochu parkat za sezonu plynom.


https://www.youtube.com/results?search_ ... ame+weeder

Podla mna je to blbost s tym ohnom a este aj plyn to potrebuje
Na take pole ako bolo na videu je najlepsi ten rucny odburinovac co tlacis noz par cm pod povrchom zeme cin znicis korene a je po burine a je to aj rychlejsie ako s ohnom. Toto len spali listy ale korene ostavaju neporusene.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Aug 2020, 15:13

len pozor na tie folie, linolea a pod. veci. Mravce ich maju velmi radi, tak aby si tu buduci rok neriesil likvidovanie mravcov namiesto buriny.
Burinu len trhat, casom zoslabne a bude jej menej. Ale 100% sa jej nezbavis.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa clim-ber » 13 Aug 2020, 15:55

Ved videa su len ilustracne. Ja tak opalujem zamkovu dlazbu na chodnikoch. Staci to potom pozametat a par tyzdnov je pokoj.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa zen » 13 Aug 2020, 17:16

Jirka84 napísal:Smiř se raději s daným stavem a jednou "za čas" ohni svá záda k odplevelení svého parkoviště. Příroda je hodně mocná... :rolleyes:
Nesmierim sa, som tvdohlavy. Ked chcem, tak chcem. A bucham hlavou o zed az sa zed rozsype.
Dr.Martin napísal:Môžeš to aj nasoliť.

Smetiská, také zberné dvory na všetko by si mohol popozerať. Určite nájdeš nejaké staré liná.
Nasolit som zkusil, moc to nepomohlo.

Zo smetiska teraz nezoberes ani klinec.



Na ten plamen som myslel, ale moc sa mi to nepaci. Ak vidite rozdiel na fotkach, ta nopa folia nie je zla. Je pravda, ze tam boli mravci, ale to mi vobec nevadi.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Wili » 13 Aug 2020, 19:55

na burinu jedine vytahat, vypalit atd... ale mozes skusit rozliat kotol vriacej vody ;)
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 13 Aug 2020, 20:23

Tak to máš pokazené smetisko. :biggrin:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa straciam » 13 Aug 2020, 21:17

chapem ho, ze chce mat parkovisko ciste, sam som nasr.ny ked poprsi a par krat zaparkujem na trave a uz je tam bahno, kolaje,... potom sa to zle kosi atd.. ja som si dal betonove zatravnovacie panely. takto aj trava moze rast aj ja parkovat a bez blata a kolaji v blate... nad niecim takym si neuvazoval? alebo ti ide o to ze nechces kosit?

ale musim aj ja podotknut, ze sa mi nepaci tvoj detinsky pristup (chcem, chcem, chcem..) ty mas hlavu tvrdsiu ako stenu?
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa zen » 13 Aug 2020, 21:33

straciam napísal:betonove zatravnovacie panely. takto aj trava moze rast aj ja parkovat a bez blata a kolaji v blate... nad niecim takym si neuvazoval? alebo ti ide o to ze nechces kosit?
Tak trocha... kde sa jazdi je to sede, kde sa nejazdi je to zelene. Videl som to u jednoho suseda, nebolo to dobre zrobene a su tam kolaje. Ak to dam zrobit, mozem sa vsadit, ze pol roka po konci zaruky sa to bude rozpadat.
straciam napísal:ale musim aj ja podotknut, ze sa mi nepaci tvoj detinsky pristup (chcem, chcem, chcem..) ty mas hlavu tvrdsiu ako stenu?
Neber to tak tragicky, mozes to take citat takto: "Ked je problem, nevzdavam sa lahko."
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Aug 2020, 08:20

Miesto toho linolea pohľadaj takéto niečo
Vyskočilo to na pintereste...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Aug 2020, 08:56

Ja som pod bazén položil na trávnik obyčajnú starú RIGU- koberec dobre známy z doby červenej a takmer za 15 rokov sa nerozpadla netrúfla si na ňu ani tráva ani krtko . Bola tam v lete v zime a stále drží ako plech. :wink: Iba na okrajoch trochu zvetrala a prerástla ju pirina.Minulý týždeň som z tých okrajov narezal pásy a prikryl nimi rúry a kamene v trativode zo žlebov ,aby to nezaplavila zemina pri zahrabávaní a myslím,že tam ešte dvadsať rokov vydrží .Keď prší, tak to po chvíli voda vsiakne cez ňu do zeme a znovu je tam suchučko a neklže sa na tom ako na linoleu.Na linoleu by mohli trénovať gymnastky roznožky a šnúry,ale ty asi nechceš mať v gatiach praženicu. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa Milanko » 14 Aug 2020, 12:50

clim-ber napísal:Ved videa su len ilustracne. Ja tak opalujem zamkovu dlazbu na chodnikoch. Staci to potom pozametat a par tyzdnov je pokoj.
Zámkovú dlažbu som kládol tak, že som celú plochu pod dlažbu posypal cementom /asi hr. 5mm/ a potom sa ukladá podľa potreby. Nakoniec som vyšpároval aj dlažbové medzery. Potom som mokrou handrou celú dlažbu pozmýval, aby špáry boli mokré. Tráva a iné rastliny už nemali možnosť viac vyrastať.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Aug 2020, 12:59

Milanko napísal:Tráva a iné rastliny už nemali možnosť viac vyrastať.
zatiaľ nie... škoda cementu...
Na niektorých strechách nie je ani hlina a predsa tam dokážu rastliny narásť... nálety sú kužvy :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako na burinu?

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Aug 2020, 13:23

Je rozdiel, či je zámková dlažba pod strechou,alebo vonku.Ak necheš mať vonku na nej po daždi bazén,alebo v zime klzisko,tak nie je dobrý nápad vyliať špáry cementom,ak nie je na niektorú stranu sklon.
Pod strechou by to mohlo fungovať,ale treba dbať na dilatáciu aspoň po obvode.Aj beton sa rozťahuje.
Na parkovanie či pochôdzne plochy radšej tie zatrávňovacie panely,prípadne nášlapné betonové ostrovčeky v trávniku.Dá sa to kosiť a aj prejsť či parkovať auto.Vyštrkované plochy sú na samonálet najnáchylnejšie a najprácnejšie na odburiňovanie,ak necheme chémiu,alebo chovať kozy na dvore.
Round up je síce účinný, ale niekedy práve po jeho aplikácii sa po čase rast ešte znásobí,akoby po prihnojení. :wink:
O zdravotných rizikách ani nehovorím.

Ale ani vypalovanie buriny medzi špárami horákom nie je zlý nápad,pretože po niekolkých zásahoch aj tá najurputnejšia burina vykape aj s koreňom a prípadná nová sa tiež nemá kedy uchytiť.Iste je to ekologickejšie opáliť to pár decami PB, ako tráviť si pôdu chémiou.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok