Mini zosilovac Audio

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 01 Feb 2021, 11:38

Zdravim.Mam 3ks reproduktorov a rad by som na nich pustal muziku cez vystup 3,5mm jack z laptopu.Teraz som to skusal ale hraje to strasne potichu.Asi bude treba zosilovac.Na Ali som nasiel nieco taketo ale nemam potuchy ci je to ,co potrebujem.Preto prosim o radu ci ano,ked nie tak co by bolo vhodnejsie.Repro nepotrebujem aby hrali hlasno.Dakujem.
https://www.aliexpress.com/item/4000321 ... hweb201603_

Uplne najlepsie by to bolo cez BT tak som nasiel toto.
https://www.aliexpress.com/item/4001315 ... hweb201603_
0
Naposledy upravil/-a mardzi v 01 Feb 2021, 11:46, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa Mek » 01 Feb 2021, 11:45

Pises, ze mas 3 ks reproduktorov, ale vystup z laptopu je stereo, teda by stacili reproduktory dva (rovnake).
LM386 je dost slaby, ale tak zavisi aj od toho, kolko W su tie reproduktory. Mozes dat foto?
Nevieme, ci doma nejake suciastky mas, alebo ako velmi ta bavi bastlit, ale jednoduchy integrovany zosilovac zvladne zbastlit aj zaciatocnik. Je to len IO a k tomu par dalsich suciastok podla katalogoveho zapojenia (bizuteria). No a takyto zosik bude vyzadovat aj napajanie, mas cim ho napajat? Aky zdroj mas - kolko V a kolko A? Podla tohto a podla vykonu reproduktorov by sme ti vedeli odporucit nieco konkretne, bud zapojenie, alebo modul.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 01 Feb 2021, 11:55

Viem,ale potrebujem 3,ten jeden moze byt kludne Mono.Zasuvku mam s USB takze 5V.Bastlovat nechcem,nevyznam sa v tom.Parametre repro neviem.
https://ibb.co/LnYwbCj
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa misocko » 01 Feb 2021, 12:20

hladaj nieco v "D" , na 5V a max 1A z USB vsak zazraky necakaj.
napr toto
1
Obrázok 1

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 01 Feb 2021, 12:25

super,dik.Ziadne zazrakymod toho necakam.Staci ked to bude hrat o trochu hlasnejsie ako teraz :-)
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa misocko » 01 Feb 2021, 14:00

laptop...
najdi si nejake D s vyssim napajanim a napajaj ho z baterky notasu alebo od nabijacky na ten notas
tam su uz vykony dostatocne aj na vytvorenie nejakeho hluhku
ja mam tak spravenu jednu zostavu, napajanie je 12V 1A adapter , huci to dostatocne
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mr.dred » 01 Feb 2021, 14:38

TU si vyber... To čo si dal v druhom odkaze je len prijímač BT ... z NF výstupom, max. tak na slúchadlá - je bez zosilňovača !
2 BT moduly so zosilňovačmi mi doma ostali - MH-M38 a YXY-CY05 až chceš niečo narýchlo...(cena = nákup + poštovné + 1€ za vystátie šóry na pošte)
Prílohy
bt.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 02 Feb 2021, 14:59

Dik za ponuku.Kupil som uz ale na Ali a je tiez v tom tvojom zozname ako si poslal odkaz tak snad to bude stacit.Ak nie,hodim do kosa ,cena maleho piva :-)
https://www.aliexpress.com/item/3296105 ... 4c4dT6PR4x
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa Sani1 » 02 Feb 2021, 15:22

:pain: Izvinite pán generál, .. nejaký som z toho zmätený. Chcel si zosilniť nf výstup z noťasu a objednal si si na to BT prijímač s výstupom na sluchátka? :pain:
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 02 Feb 2021, 19:41

Zle som napisal' nie z NB ale z tabletu.Kable z repro som prepojil priamo na jack a ten dal rovno do laptopu.Hralo to potichu.Ako som pisal idealne by bolo cez BT.Teraz ten jack dam do tej veci z Ali a pripajat sa budem cez BT-z Tabletu.Aspon myslim ze by to tak malo fungovat.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Feb 2021, 19:51

Laptop používaš ako zosilňovač ? - nejaké divné zapojenie :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa OHAJ » 02 Feb 2021, 21:03

Aby si bol v obraze, mini-zosilňovač vypadá takto:
Obrázok
https://techfun.sk/produkt/audio-zosiln ... 10-2-x-15w
a ako vidíš má i VOLUME hlasitosť a AUDIO INPUT vstup, na rozdiel od tej tvojej stavebnice ...
4,50€ lacnejšie asi už nenájdeš, teda na SK, k modulu je i chladič - dosť dôležitá srandička.
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa dudoo » 02 Feb 2021, 22:33

mardzi napísal:
02 Feb 2021, 14:59
Dik za ponuku.Kupil som uz ale na Ali a je tiez v tom tvojom zozname ako si poslal odkaz tak snad to bude stacit.Ak nie,hodim do kosa ,cena maleho piva :-)
https://www.aliexpress.com/item/3296105 ... 4c4dT6PR4x
Tak dúfam, že Vám ta lotéria výjde. Mne sa podarilo v GM zohnať tento modul:https://www.gme.sk/bluetooth-4-0-audio- ... novac-2x3w Potreboval som na ubytovňu nech mi tam hraje nejaké stereo, výkon nebol potrebný, šlo mi len o trochu priestoru v hudbe, dovtedy som počuval na mobil cez jeho reprák. Kvalita docela braková. Po zapnútí to strašne zapípa do reprákov a nejaký hlas po anglicky s áziským prízvukom nadmerne hlasno povie, že bluetooth zariadenie je pripravené na spárovanie. Po pripojení na napájanie musím odpojiť repráky aby som na seba neupozorňoval súsedov. Natichšie to hralo trochu viac ako som potreboval a výrazne to v tejto nízkej hladine hlasitosti doplňoval digitálny šum, po čase až pútal na seba pozornosť viac ako obsah. Najhoršie bolo počúvať nejakú diskusiu, keď pauza medzi slovami bola useknutá nejakým auto mute. Po tom ako jedno zašumené slovo vystrieda úplné ticho a do toho nastúpi ďalšie zašumené slovo atď.. mám chuť to vždy vypnúť. Na vyššej hlasitosti už ten odstup SŠ bol lepši ale to už bolo na môj vkus hlasno ak som potreboval len zvukové pozadie pri čítaní.

Tak som sa poučil a už bez nejakej dôveryhodnej recenzie, alebo posluchovej skúšky do takej veci nebudem investovať. Mám to teraz v šuplíku odložené na inú aplikáciu než je počúvanie rádia snáď to na niečo využijem. Aj ma celkom mzí, že som podporil tento lacný nezmyselný systém, lebo sám som proti tomu, kupovať rôzne brakové lacné moduly za pár centov aj s dopravou zahrňujúcou niekoľko tisícov km, a nakoniec to skonči po dvoch dňoch v koši, alebo v šuplíku.
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 02 Feb 2021, 22:36

mr.dred napísal:
02 Feb 2021, 19:51
Laptop používaš ako zosilňovač ? - nejaké divné zapojenie :rolleyes:
?? Nic nepouzivam ako zosilovac.Opravil som sa,je to tablet a ten chcem pouzit ako zdroj signalu.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Feb 2021, 23:39

Už som pochopil :oops:

Ten tvoj link je BT prijímač bez koncového zosilňovača !
Ale zvuk má celom fajn, mám ho doma pripojený k AV receiveru.. na zahodenie určite nie je.

Ten dudoo - v prekupčený cez gme je asi najhoršia varianta BT receiverov. Použitý čip sa nejako nevydaril :mrgreen:

Mám ešte jeden typ na BT + zosilňovač s dobrým zvukom - osobne odskúšaný YDA138

U všetkých takýchto modulov treba doplniť filter do napájania !
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

trinity
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03 Feb 2021, 01:09

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa trinity » 03 Feb 2021, 01:31

Posli mi adresu mam doma dva take zosilovace co je len integrac maju 2krat 2watt sinus a neviem co s nimi lebo som zrusil repraky a uz len cez sluchadla alebo pc repro pocuvam vsetko.Ma napajanie 5volt usb.Ale hra to brutal ked to je na maximum.Mam tie plosaky odlozene.Stereo
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 03 Feb 2021, 08:20

Dik moc,pekne od teba ale pockam uz na ten zazrak z BT od Aliho :-) Mal som ale kupit ako pise dred ten YDA138 so zosikom a bolo by urcite po probleme.Ako som pisal,ja nepotrebujem velky rachot,staci mi uplne hlas ako napriklad z TV.Teraz po pripojeni priamo z audiojacku tabletu je to ako "sepot".
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa Sani1 » 03 Feb 2021, 08:30

Parametre tvojich reproduktorov si nenapísal - impedancia, výkon, prípadne frekvenčná charakteristika, alebo aspoň typ. Táto debata mohla byť úplne inde. Ten BT modul čo si objednal ti nebude hrať o nič lepšie ako tvoj noťas alebo tablet, iba ak tak na sluchátkach.
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa mardzi » 03 Feb 2021, 08:51

Nechcel som to rozoberat,lebo som vyrezal velky otvor a drzalo to v stene iba silou vole :-) ale tak si ma vyhecoval :-) k ostatnym dvom nemam pristup,ale bude to nieco podobne.
https://ibb.co/V9nycPS
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Mini zosilovac Audio

Príspevok od používateľa Sani1 » 03 Feb 2021, 09:16

Teraz aspoň približne vieme o čo ide. Predpokladám, že ostatné repro sú rovnaké, alebo podobné. Ešte doplň prečo chceš zapojiť tri. Či sú v rôznych izbách, potom potrebuješ 3xMONO, alebo to je v jednej izbe a chceš stereo (na to ti stačia dva), alebo chceš 2+1 (čiže stereo + sub), tak na to potrebuješ mať repro s príslušnou frekv. charakteristikou. V každom prípade ak na tú hračku čo si objednal pripojíš ten reproduktor, tak budeš rád keď ti to bude šuškať. Objednaj si k tomu predzosilňovač a nejaký D-čkový zosilňovač, ako to tu bolo písané. Počet a typ si vyberieš podľa aplikácie ako to chceš použiť (možnosti popísané vyššie). To repro má 80W, tak k tomu treba prispôsobiť aj zosilňovač. A nezabudni na zdroj, pre D-čka ti stačí spínaný (aj z noťasu ak je dosť výkonný na 3x80W). V každom prípade zabudni na napájanie z USB portu.
Mohlo by to fungovať aj bez toho predzosilňovača.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok