Zabudnuté heslá k účtom,problémy s prihlásením,ako to riešiť

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa medved » 30 Jan 2021, 18:22

Vravíme o tom istom ? Ja som myslel pero a papier pre zoznam hesiel. Čo sa týka toho SW na hesla.. čo tak v prípade poškodenia HDD, preinštalácie OS a zabudnutia na ten SW s heslami... aby potom z toho nevznikol ešte väčší prúser :lol: .. hlavne ak sa jedná o bežného užívateľa
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa Mek » 31 Jan 2021, 09:29

Na ukladanie hesiel mozem odporucit KeePass. Je free, dostupny na roznych OS a ked si zvolite dostatocne dobre master heslo, tak aj bezpecny. Subor s heslami odporucam zalohovat aspon na 3 miesta, idealne aj geograficky rozdielne, aby ste on v pripade katastrofy neprisli. Ale to plati aj vseobecne o zalohovani...
Hesla a loginy sa daju kopirovat jednoducho double-clickom. Pouzivam to denne, aj v praci. Kazde heslo mam ine, vygenerovane keepassom (asi tak 20 nahodnych znakov) a tak si ich nepamatam. Nie je to potrebne :)
Ale uz sme sa akosi odklonili od povodnej temy. Nebolo by asi od veci tuto diskusiu vyclenit do samostatnej temy.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

tienik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 29 Jan 2014, 14:56
Bydlisko: Hrubá Borša
Vek: 44

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa tienik » 31 Jan 2021, 10:24

Mek napísal:
31 Jan 2021, 09:29
Na ukladanie hesiel mozem odporucit KeePass. Je free, dostupny na roznych OS a ked si zvolite dostatocne dobre master heslo, tak aj bezpecny. Subor s heslami odporucam zalohovat aspon na 3 miesta, idealne aj geograficky rozdielne, aby ste on v pripade katastrofy neprisli. Ale to plati aj vseobecne o zalohovani...
Hesla a loginy sa daju kopirovat jednoducho double-clickom. Pouzivam to denne, aj v praci. Kazde heslo mam ine, vygenerovane keepassom (asi tak 20 nahodnych znakov) a tak si ich nepamatam. Nie je to potrebne :)
Ale uz sme sa akosi odklonili od povodnej temy. Nebolo by asi od veci tuto diskusiu vyclenit do samostatnej temy.
veľmi by som takú tému privítal. Zjavne má každý "rozpracovaný" nejaký svoj spôsob a nebolo by zlé vymeniť si skúsenosti. Možno v tom systéme má človek nejaké slabé miesto, alebo veľa riskuje.... a iný pohľad pomôže veci vylepšiť
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa medved » 31 Jan 2021, 10:45

Ja napríklad od kedy som mal pokusy útokov na gmail, účet YT kanálu kde mam cez 200 videí, na Steam účet, rovnako aj FB.... len mi chodili maily o pokus prihlásenia z IP a nejakého štátu kdesi v prdeli. Potom som pomenil na ešte komplikovanejšie a dlhšie hesla a nemám problém + dvojfaktorové overenie cez apku alebo SMS. No len pre zložitosť a všade iné sa to už nedá pamätať, tak to mám všetko v zošite. No vravím, ide o útoky z vonku... predpokladám, že rodine doma môžem veriť :lol: .. a nie sú to pracovné veci, iba súkromné všetko doma.

Inak nedávno len teraz v decembri sa ktosi dostal môjmu ocovi do gmailu a účtu na FB. Gmail ho nezaujímal, ale cez neho si pomenil hesla, email a všetko na FB účte. Úplne ho odrezal od FB a nefungovala ani obnova hesla ani nič... skončilo to tak, že samotný FB zmazal všetky stopy z daného FB účtu, teda aj všetky fotky a všetky statusy a všetko, čo sa kedy publikovalo a nahralo z daného účtu FB zmazal pre krádež účtu. Netuším, kde a ako sa mu dostali k heslam... cieľ bol FB účet. No otec používal stále jednoduché hesla, ktoré si zapamätá, veď nato nikto nepríde....
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 31 Jan 2021, 11:25

Isteže sa to nedá pamätať, ale to nevadí. Stačí si pamätať master heslo, a vybavené. A čo do straty, ako bolo spomenuté, klasické metódy ako neprísť o akékoľvek dáta.

Zošit, aj keby ste absolútne dôverovali rodine(nezazlievam, ale pri heslách nie je opatrnosti nikdy dosť), stačí raz zobrať zošit inde, aby ste sa niekam vedeli prihlásiť....a je to v háji.

A ešte je to aj rýchlejšie, ako tie heslá vypisovať (autofill).

Téma oddelená a presunutá 1.2.2021 mirosne
0

raki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 05 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 57

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa raki » 31 Jan 2021, 11:55

Ja používam KeePass a prvý krát som sa zapojil na Kickstartery do financovania už druhej verzie Mooltipass
https://www.kickstarter.com/projects/li ... -on-the-go . Malo by to prísť s omeškaním cca v marci /kvôli displeju/ tak potom budem vedieť napísať viac ak bude záujem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok