Vývoj na Slovensku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Apr 2021, 13:04

maser: ja som tiez odisiel z firmy, kde nadriadeny nepatril medzi najbystrejsich. Na poradach som argumentoval vyvoj vzdy konkretne, poukazoval na pripadne problemy, navrhoval zaroven riesenia, casto sme v time nakoniec prisli k nejakemu najlepsiemu rieseniu... ale k veci: vzdy som odisiel v dobrom, nikdy som sa nehral na machra, ktory ide niekomu rozbit hubu. Z jedineho dovodu: nikdy nevies, kedy nanho opat narazis a tym, ze ho poznas a vies aky je, tak casto to vies vyuzit vo svoj prospech.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa maser » 05 Apr 2021, 14:10

Osoba ktora bola riaditel v druhej firme kde ma prijali odisla presne koly tomu cloveku z tej istej firmy co ma vyhodili koly tomu incidentu.Len tolko na vysvetlenie.Uz to nechcem viac rozpitvavat.konec
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa martin knocik » 05 Apr 2021, 18:06

Z vlastnej skúsenosti viem že dá sa vytvoriť úspešný výrobok aj na Slovensku. Väčší problém je ho predať - musí ísť do zahraničia, tu na Slovensku ľudia/firmy nemajú na nič peniaze . Vývoj je drahý. Nikto tu nemá peniaze a rizikový kapital tu asi moc nefunguje. A tiež je tu problém kúpiť niektoré pokročilejšie materiály, napríklad na stavbu trafákov (Kool Mu, Permaloy, atd. železoprachové jadrá)

Moja profesná história vo vývoji elektroniky. Kto chce rýchle prachy, tak nech ide programovať.

HD Elektronika Brunovce - prvá práca, pre študenta VŠ ideálna. Navrhoval som elektroniku pre simulátory autoelektroniky pre stredné školy. Skutočne garážová firma. Ale spomienky mám dobre. Elektronika postavena na Atmega328 a spracovanie/generovanie signálov.

RMC Nová Dubnica. V podstate OEM výrobca. Návrh a malosériová výroba elektroniky, predávajú pod značkami iných firiem (naneštastie :( ). Viac menej sólo práca,voľná pracovná doba, v pohode kolektív, minimum buzerácie. To mi vyhovuje. Najskôr som spravil rôzne ICT testery pre seriovú výrobu. Posledné roky sa venujem výkonovej elektronike - zdroje riadené TI TMS320 DSP procákom. Nedávno po vyše roka a pol vývoja som navrhol dielenský indukčný ohrev pre autoservisy, ktorý je v sériovej výrobe a v predaji v EU. Finálnu montáž a predaj zabezpečuje iná slovenská firma, KM Equipment Nesvady.

Po škole bol som aj na pohovore v Bel Poweri. Domov domov smerom na Trenčín som išiel o 14:00 a uviazol v brutálnej zápche už v DCA hneď pri výjazde z arealu ZTS. :D A bolo rozhodnuté.

V Trenčianskom kraji dosť firiem vzniká štýlom ľudia odídu z EVPU a založia si vlastnú firmu (tak vznikli niektoré firmy v Novej aj Starej Dubnici). Nedávny prípad JM Systems Trencín. Kamaratova firma, chránené datove uložisko, predajny automat atd.

Ďalši firmy čo poznám: Meta-Designs Púchov - Daniel Šulík - asi najlepší vývojár elektroniky na SR ktorého poznám, jeho výrobky sú iná liga, radosť ich testovať.
Sensoneo - smart krabičky pre mestá (parkovanie, smeti atd).

Kód: Vybrať všetko

Keby náš národ mal predpoklady na úspešný vývoj na svetovej úrovni, tak by tu vznikali domáce firmy, schopné konkurovať svetovým. To, že sú tu montážne linky je len výsledkom toho, akú tu máme pracovnú silu. 
Gaussova krivka nepustí, a ako bonus pravidelná likvidácia slovenskej inteligencie v posledných 150 rokoch.
V každej populácii je schopných pokročilejšieho myslenia a vývoja pár % ludí.
Ale tento národ si to sám aj v súčasnosti zhoršuje. Žial tých schopných na základnej a strednej škole zašľapávajú do zeme a demotivujúcimi platmi po VŠ vyženú z krajiny.



Drakoush, je požitok pozerať fotky z PLServisu. Vídím že máš viac meracieho vybavenia viac než celá firma RMC dokopy. Čo ti bráni navrhnuť nejaký úspešný výrobok ? Nedostatok ľudi alebo nedostatok peňazí ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa juraj77 » 05 Apr 2021, 21:09

gausovská krivka platí na celej planéte , a nakoniec aj najznámejšie firmy sveta založila hrstka iniciatívnych výnimočných ludí. Chcelo by to porovnanie s okolitými štátmi ako sú oni na tom. Podla mňa na Slovensku to nie je až také zlé vzhladom na počet obyvatelov. V dnešnej dobe nikto neprijme priemerný produkt,takže na výsledný produkt treba dostatočný balík peňazí,čo može byť u nás problém
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Apr 2021, 21:56

martin knocik napísal:
05 Apr 2021, 18:06
Drakoush, je požitok pozerať fotky z PLServisu. Vídím že máš viac meracieho vybavenia viac než celá firma RMC dokopy. Čo ti bráni navrhnuť nejaký úspešný výrobok ? Nedostatok ľudi alebo nedostatok peňazí ?
Ani jeden dôvod, ktorý si uviedol, to nie je (dostaneme sa k tomu, prečo).
Dnešný trh je prešpikovaný kadečím, priniesť niečo nové je pomerne ťažké. Pri svojej práci som nenatrafil na niečo, čo neexistuje, ak sa nejednalo vyslovene o jednoúčelové zariadenie ku konkrétnej aplikácii. Čiže to je prvý dôvod, že chýba invencia. Keby sa mi podarilo nájsť niečo, čo chýba a stálo by za to to vyrábať, možno by som sa do vývoja pustil. Robiť však niečo od nuly medzi gigantmi na svete je ale dosť ťažké. Druhá vec je, že sám si ešte netrúfam niečo vyvinúť, musí potiecť veľa vody Gabčíkovom aj nedostavaným Nagymarosom, kým by som sa do niečoho pustil. Ešte som v štádiu, že zbieram skúsenosti, princípy a tak. Možno o 5 rokov vyviniem niečo, jeden nikdy nevie. A to je vlastne aj dôvod, prečo peniaze a ľudia nie sú problém - pretože ešte ani len netuším, ako finančne náročný by bol vývoj, to isté platí o mozgovej základni. Isté veci viem financovať sám, samozrejme ak by som vyvíjal nejaký gigant, tak ten už by som nevládal financovať sám.

Uvidíme, čo čas prinesie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa juraj77 » 06 Apr 2021, 17:36

juraj77 napísal:
05 Apr 2021, 21:09

Power Electronics Engineer
ESFIA, s.r.o.

2 000 - 2 700 EUR/month

ESFIA, s.r.o.
Štefánikova 813
020 01 Púchov
https://www.esfia.sk
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa OHAJ » 06 Apr 2021, 20:02

Myslím, že tie podmienky a najmä " Kvalifikácia pre prácu s vysokonapäťovým 4kV, minimálne certifikát §23 " asi veľa ľudí nebude spĺňať, sám to spĺňam - ale priznám vôbec ma to neláka, posielať svoj životopis ktoviekomu, keď tam nieje uvedené ani či na prac.zmluvu alebo iba na živnosť, bo takáto k ničomu informácia - citujem: "Hodinová sadzba pre externých pracovníkov je založená na dohode."
Btw.: tá adresa je adresa pošty Púchov 1, takže P.O.Box, schránka ?!
0

elemaro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Mar 2008, 00:00

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa elemaro » 06 Máj 2021, 12:09

caute, pozna tu niekto BSH Michalovce? Bez toho aby si to pozrel na googli co to je?
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 06 Máj 2021, 12:29

Pozna...
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa epto » 07 Máj 2021, 08:37

elemaro napísal:
06 Máj 2021, 12:09
caute, pozna tu niekto BSH Michalovce? Bez toho aby si to pozrel na googli co to je?
urcite sa tu najde viac ludi, ktori BSH poznaju.
Co ta konkretne zaujima?
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa zylo64 » 07 Máj 2021, 08:53

Som priamo z Michaloviec. Čo chceš vedieť o BSH?
0

elemaro
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Mar 2008, 00:00

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa elemaro » 10 Máj 2021, 06:36

nepotrebujem info, chcel som zistit popularitu BSH, nakolko to nebolo spomenute doteraz v tomto vlakne
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa epto » 11 Máj 2021, 08:50

@elemaro nebudes ty tiez zamestnancom BSH? :)
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 11 Máj 2021, 09:18

Aj mne to tak vychadza, kedze na HW tam pracuje clovek co sa tak vola :) (ex-Elcom). Si to Ty?
0

eugenpliach
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Okt 2017, 08:02

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa eugenpliach » 09 Aug 2021, 14:22

Doplňujúca otázka k vláknu:
- ktoré vývojové firmy aktuálne hľadajú nových spolupracovníkov?
... nie, nehľadám prácu. Len som si prebehol jestvujúce ponuky a moc tam toho teda nie je...
Pýtam sa lebo aj okolo seba počúvam "nejsou lidi" tak sa pýtam - prečo ich tieto firmy nehľadajú?
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa dan21 » 09 Aug 2021, 15:08

0

eugenpliach
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Okt 2017, 08:02

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa eugenpliach » 11 Aug 2021, 09:54

@dan21 - myslím, že celé toto vlákno je o HW vývoji. Prechádzal som tie ponuky viackrát, ale naozaj, požiadavku na HW vývojára som tam nevidel.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa dan21 » 11 Aug 2021, 10:27

Priznam sa, necital som to cele :-)
Sam pracujem v Siemens-e a viem ze urcity cas zme zhanali aj HW-istov. Ale bolo to uz nejaky ten piatok :-)
0

applied
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 13:13

Re: Vývoj na Slovensku

Príspevok od používateľa applied » 11 Aug 2021, 13:30

Jedna z mala cisto slovenskych firiem s vlastnym HW vyvojom patriaca medzi svetovu elitu vo svojej oblasti (elektroenergetika - konkretne meracie systemy na overovanie elektromerov) je aj nasa:
Applied Precision s.r.o. Bratislava (https://www.appliedp.com/).
Prave hladame nejakeho skusenejsieho HW vyvojara ... https://www.profesia.sk/praca/applied-p ... n/O4132921
0

Napísať odpoveď