Ake nabijace baterie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 17 Apr 2021, 13:41

Ake nabijacie baterie AA kupit. Nedavno som kupoval nabijacie baterie co s najvacsou kapacitou cez 4000mah a mam problem ze baterky vydrzia max par dni nabite este menej nez by kupil dake obacajne za par centov.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Apr 2021, 14:38

4Ah AA? Čínske sračky alebo kvalitná značka ako Panasonic? Daj odkaz co si kúpil a co s nimi napajas. Aj synovi v auticku vydržia baterky 2hodiny a chcel by som aby mu vydržali 5 rokov nech nemusím nabíjať alebo kupovať stále nové.

Pozor akumulátory s veľkou kapacitou sú určené na malé vybijacie prúdy. Ak ich používaš nevhodne znicis si ich.

Daj viac informácií lebo my nemáme veštecké gule.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa misocko » 17 Apr 2021, 18:25

Eneloop , na činsku kapacitu sa vykasli....
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Apr 2021, 18:33

Ja už som neraz čítal radu, že treba nato ísť so zdravým rozumom a uvedomiť si(kto nevie nájsť) akú kapacitu môže mať akumulátor daných rozmerov. Číňan nemá problém napísať 100Ah :D
0

Používateľov profilový obrázok
cancel
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Mar 2021, 17:27
Bydlisko: rk

Re: Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa cancel » 17 Apr 2021, 20:03

Ako píše misocko Eneloop. Ja mám ešte dobré skúsenosti s gp recyko. Ale závisí dosť na tom na čo to chceš.
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Ake nabijace baterie

Príspevok od používateľa helios » 19 Apr 2021, 21:41

V podstate je dosť jedno, čo u nás kúpiš, aj tak im začne klesať kapacita po dvoch rokoch a to aj vtedy, ak ich málo používaš. Najhoršie sú asi lidlovské, tie tronic aku sa začnú rozchádzať s kapacitou po asi roku a pol, podobný hnus je aj duracell. O niečo lepšie sú na tom Varty, potom Gp recyko, asi najlepšie sú na tom Eneloopy, aj keď sa mi zdá, že odkedy nie sú od Sanya, už to tiež nie je špička. Hlavne platí pravidlo, že všetko s kapacitou nad 1800mAh u AA tužiek je na úkor kvality a životnosti. To som si nevymyslel, to mi už dávnejšie prezradil jeden ich dovozca.
Mám tu AA akumulátory Kinetic, sú NiCd, majú cez 20 rokov a stále sú ešte funkčné. Kupoval som ich v Alsete Piešťany okolo roku 2000, boli vo výpredaji. Majú uvedenú kapacitu 600mAh, a aj keď už po tých rokoch je nižšia, stále sú použiteľné. Jedna sada bola cez 10rokov vo vysielačke bez nabíjania, a po zapnutí fungovala normálne. Predtým mali podobnú výdrž NiCd Sanyo Cadnica, tie však boli dovezené z nemecka. Tie moderné NiMH nevydržia ani zlomok toho, čo tie staré. Alebo je to preto, že sa k nám dovážajú len aku nízkej kvality kvôli veľmi nízkym nákupným cenám predajcov.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok