Paypal-zadržaná platba

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 20 Apr 2021, 20:55

Máte niekto skúsenosti s paypal a ebay? Podarilo sa mi niečo predať cez ebay, platba bola poslaná na paypal, ale zadržaná kým kupujúci neprevezme tovar. On už ho má, aj to potvrdil na ebay, ale paypal peniaze neuvolnil. Neviem anglicky a neviem ako postupovať.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa YellowJacket » 20 Apr 2021, 21:06

Kedysi davno som riesil spor v paypale, ze mi neprisli peniaze od kamarata. Stacilo len odpovedat na otazky, ktore pozadovali ( uz si nepamatam, ale tusim o aky tovar sa jednalo ). Ak mas problem s anglictinou, skopiruj sem text bez citlivych informacii a niekto urcite poradi. Treba len otvorit spor a komunikovat. Ak kupujuci nerobi problemy, tak sa niet coho bat, len treba cakat.
1
Obrázok 1

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 20 Apr 2021, 21:38

Kupujúci to potvrdil na ebay, dokonca si ebay aj strhol svoju províziu z tej sumy len mne nič neprišlo.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa elmoto » 20 Apr 2021, 22:17

Kde ti nič neprišlo? Nemáš to náhodou na svojom konte na PayPal? Odtiaľ si to musíš poslať na svoj účet.
0
nie som tu

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 21 Apr 2021, 11:23

Hovori sa tomu "Withdrawal", to je operacia kedy si z paypall uctu posles sumu penazi na bankovy ucet ktory je zviazany s uctom. Musis to urobit sam, paypal automaticky transakcie nevesa na tvoj bankovy ucet.
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 21 Apr 2021, 20:05

Nie, ja ju ešte nemám pripísanú na paypale,
Snímka3.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa Ado_PO » 21 Apr 2021, 22:17

O zadržaných platbách je popísané v sekcii pomoc na stránkach Ebayu:

"Ak ste novým predajcom, ktorý ešte nedosiahol status stáleho predajcu, môžeme pozastaviť platby vašich kupujúcich. Stalým predajcom sa stanete, keď:
Je to už viac ako 90 dní od vášho prvého úspešného predaja.
Mali ste viac ako 25 transakcií a tržby 250 dolárov.

Pozastaviť platbu môžeme aj v prípade, že v transakcii zistíme akékoľvek riziko, alebo ak kupujúci nahlási problém, môžeme pozdržať platbu až do vyriešenia problému.

Očakávaný dátum, kedy bude platba k dispozícii, môžete skontrolovať tak, že prejdete do sekcie Sold, otvorí sa v novom okne alebo na karte História na stránke My eBay a vyberiete položku See payment status. Môžete to skontrolovať aj v sekcii Orders - otvorí sa v novom okne alebo na karte Seller Hub.

Zadržanie platby na portáli eBay pre stálych predajcov

Ak ste stálym predajcom, zvyčajne získate prístup k svojim platbám okamžite, ale existuje niekoľko dôvodov, prečo by mohli byť vaše prostriedky stále pozdržané:

Vaše Seller Dashboard hodnotenie je pod úrovňou štandardu po dobu 90 dní.
Začali ste predávať v novej kategórii.
Váš účet vykazuje neobvyklú aktivitu, ako napríklad náhle zvýšenie prípadov záruk vrátenia peňazí na eBay.
Kupujúci otvoril žiadosť o položku, ktorú nedostal, alebo o položku, ktorá sa nezhoduje s popisom záznamu.
Aby ste mohli vyriešiť prípad záruky vrátenia peňazí na eBay, musíte k položke pridať podrobnosti o sledovaní.

Ďalšie dôvody, pre ktoré môže eBay pozdržať prostriedky

Ak zistíme, že transakcia predstavuje riziko, môžeme vaše prostriedky držať 21 dní. Kategória, cena a postavenie predajcu môžu prispieť k tomuto rozhodnutiu. Toto zadržanie sa však bude všeobecne vzťahovať iba na predajcov, ktorí už sú v rámci programu dostupnosti fondov.

Kedy budú k dispozícii finančné prostriedky

Tu sú časové rámce, kedy bude vaša platba k dispozícii:

Ak platíte za prepravu a tlačíte štítky na eBay, do 24 hodín od potvrdenia doručenia objednávky.
Ak odosielate priamo pomocou USPS, UPS alebo FedEx a do My eBay manuálne zadáte svoje informácie o sledovaní, do 24 hodín od potvrdenia doručenia objednávky.
Ak nenahráte informácie o sledovaní, ale označíte položku ako dodanú na Mojom eBay, 6 dní od posledného predpokladaného dátumu doručenia.
21 dní potom, čo kupujúci zaplatí, ak neposkytnete informácie o sledovaní, neoznačíte položku ako odoslanú, alebo nie je možné vypočítať predpokladaný dátum dodania. V takýchto prípadoch môžeme spätnú väzbu od kupujúceho použiť ako potvrdenie o doručení spolu s ďalšími faktormi."

Neviem nakoľko to pomôže keďže nevieme o odoslaní prostriedkov zo strany Ebay, to sa dá zistiť podľa hore popísaného v 3. odstavci.
2
Obrázok 2
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa kukinko » 22 Apr 2021, 08:02

Ak predajca potvrdil prijatie tovaru - na ebay stranke vidis, ze tovar bol doruceny - tak paypal nema dovod drzat tie peniaze.
Ak si dobre pamatam, tak paypal zvykol prve platby drzat kym kupujuci nepotrvdi, ze prijal tovar (da feedback na ebay) .. ale max 21dni. Po 21 dnoch paypal uvolni peniaze.

Alebo si este prezri maily / paypal notifikacie - ci nahodou paypal neziada dodatocne overenie tvojej identity. Mne sa stalo nasledovne : paypal mi zadrzal nejake platby a zablokoval ucet, kvoli tomu, ze suma ktoru som "pretocil" cez paypal ucet presiahla nejaku sumu a paypal ziadal overenie mojej identity - musel som poslat niekolko dokladov, ze som to ja, nie nejaky unterwasserman.. mal som poslat nieco s fotkou, adresou..
poslal som im foto vodicaku, a fakturu za mobil ci internet. Aby si overili ze meno, adresa a ja su realne...

potom uz vsetko odblokovali

sem tam zadrzia nejaku prichadzajucu platbu, ale len vyssie sumy, pripadne ak je viac pohybov v kratkom case
1
Obrázok 1
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 22 Apr 2021, 20:37

Nevyznám sa v tom, neviem nájsť, kde je uvedené, že kupujúci prebral tovar a že to potvrdil, ako mi písal. Ďalej, posielal som to slovenskou poštou, pri zadaní čísla na hocijakú trakovaciu stránku je všetko ok, ale na ebay mi to stále ukazuje len začiatok prepravy a neviem kde im to mám napísať.
Zaujímavé, že mi prišiel mail od ebay, že si strhli províziu za predaj :-(
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa Mek » 23 Apr 2021, 08:12

Tracking eBayu nepodporuje Slovensku postu. Ani ju nemaju v zozname prepravcov.
Po odoslani treba vzdy ist do stranky Add tracking information (tusim sa to tak vola) a vyplnit carrier-a "Slovak Post" a tracking number - podacie cislo zasielky. Po odoslani tohto formulara je to zaroven brane ako odoslane a kupujucemu pride o tom mail.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 23 Apr 2021, 20:42

číslo aj slovak post mám vpísané už dávno, to som zadal hned, ale ked si dám view tracking tak stále je tam len "dipatches"
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Paypal-zadržaná platba

Príspevok od používateľa odaros » 24 Apr 2021, 10:00

Vyriešené, peniaze sú uvolnené, ďakujem všetkým za rady.
0

Napísať odpoveď