odolnost sadry v mrazoch exterier

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

homosapiens
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Júl 2021, 00:28

odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa homosapiens » 21 Júl 2021, 21:43

Dobry vecer.Viete mi niekto poradit nejaky web kde su fakty co sa tyka sadry roznych typov a ich odolnosti v exteriery v mrazoch.Co som cital udajne sadra nezvlada mraz.Ale moj nazor je taky ze jedine ak navlhne tak potom sa logicky moze rozpadkut vplyvom vody co je v nej.Moj nazor je taky ze sucha sadra s minimalnym mnozstvom zbytkovej vody by mraz mala vydrzat ale niesom si stopercentne isty.Pripadne existuje nejaka sadra s nejakou primesou co sa nerozmelni ani ked nasiakne v exteriery vodu.Respektive ako sa da bez natierania zabezpecit aby sadra nesala vodu bez natierania povrchu nejakou vode nepriepustnou zmesou.Co som cital ze najlepsia sadra je 3 a 4 trieda ale ja som v tomto cukrar a tie parametre neviem sa k nim dopatrat.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Júl 2021, 14:35

Neviem, na čo to potrebuješ ,ale priznám sa, zatial ma ani nenapadlo takto uvažovať o sádre,pretože zo sádry sa bežne robili štukové výzdoby na fasádach domov a prežili storočia na daždi.
Sádra ,podobne ako betón stvrdne aj pod vodou a žiadna zbytková voda tam nezostáva.To by museli v mrazoch povyskakovať z omietky všetky vypinačové a rozvodné krabice prisádrované v budovách kde sa nekúri celé roky a v zime je tam aj -20°C.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

homosapiens
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Júl 2021, 00:28

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa homosapiens » 23 Júl 2021, 14:15

Ona sa melni ak je nasiaknuta vodou tak mraz neprezije.To ze v zime na dome nepopraska je preto lebo z domu ona naakumuluje nejake teplo.Kazdopadne keby bola vonku mimo domu a nataha do seba vodu tak ver tomu ze popraska.Akurat som dostal jeden odkaz ale ako som pisal tie impregnacne natery ju sice chrania ale len z vonku.Neco take co sa do sadry vmiesa aby tie pory co vznikaju po stuhnuty v sadre neboli a nemohla vodec do seda tahat vodu uz nijak.Je jasne ze uz nebude vzdusna ale to mi nevadi.Ide o to aby bola uplne vodotesna a aj paronepriepustna.Chcem nou uzavriet kanalizacne trubky.Teraz su strasne drahe upchavky.25cm upchavka na kanalizacnu ruru vide 5euro s dph ale ich uz ani nemaju na skladoch ze az o mesiac budu.A za jednu upchavku pri terajsej cene si mozem kupit 10kg sadry z ktorej si spravim 10upchavok.Beton neprichadza do uvahy nakolko ten sa uz neda dat prec.Sadra nieje az taka pevna cize ak by som potreboval znova otvorit dak to kladivom dam von ale beton akurat znicil aj drahu ruru.Strasne sli hore s cenami tie veci na odpadove rury tak vymyslal ako to niecim inym nahradit a sadra sa mi zda najlepsia ako nahrada original upchavok.
0

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa kinedryl » 23 Júl 2021, 18:09

???

To sa vazne zaoberas takou kravinou ?
0

homosapiens
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Júl 2021, 00:28

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa homosapiens » 24 Júl 2021, 10:24

Sadra je lahka ako plast a v porovnani s tymi upchavkami 10nasobne lacnejsia cize az taka kravina to neni ked usetrim 45euro.Nie kazdy si pripaluje cigarety 10eurovkami ako niekto.
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 24 Júl 2021, 10:57

45€ možno ušetríš, ale čas ktorý tomu budeš venovať už nevrátiš...
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa jezevec » 24 Júl 2021, 11:58

Předpokládám, že chceš uzavřít vývody odpadových trubek na základové desce, aby tam nic nepadalo a nesmrdělo. Sádra je kravina, na to přijdeš sám.
Když jsem stavěl, žádné takové ucpávky neexistovaly a dělalo se to tak, že se do trubky nacpal hadr v igelitovém sáčku, nebo pokud to bylo za co uvázat, překrylo se ústí trubky silnějším igelitem a omotalo páskou.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa josek » 26 Júl 2021, 12:17

No neviem, ale výrobcovia akýchkoľvek sadrových výrobkov - obkladov, samonivelákov, píšu použitie len pre interiéry.
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa OHAJ » 26 Júl 2021, 16:40

Smútočná kytica z umelých kvetov a ihličia je napichaná v kúsku polystyrénu a zaliata sádrou v kvetináči a nevšimol som si že by tá sádra praskala i keď na ňu prší a vonku mrzne. Sádru bielu s vodným sklom napr. používali dedovia na výrobu záhradných trpazlíkov, samozrejme ho natierali kvalitnou farbou proti vonkajším vplyvom.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: odolnost sadry v mrazoch exterier

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Júl 2021, 23:52

Neviem si predstavit co chces docasne upchat.

Daj foto. Potom ti poradime najlepsie a najlacejsie riesenie.

A napis ci je to vnutri v dome (chces to mat esteticke), v pivnici, vonku na dvore....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď