Existuje maják do zásuvky?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Peter12
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 13:22

Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa Peter12 » 04 Aug 2021, 15:33

Dobry den,

predstavme si do beznej zasuvky merac, ktory meria spotrebu energie spotrebica za nim.

A teraz, ja by som potreboval takuto vec do ale trojfazovej zasuvky, no nema merat energiu, ale ma svietit (napr ako majak), ked spotrebic v tejto zasuvke pracuje... Poradite mi, prosim, ci take nieco existuje a kde to zohnat?

Totiz, mam jeden spotrebic, ktory je svojou povahou pri cinnosti nebezpecny, ale je uplne tichy, takze casto na jeho chod clovek zabudne a moze prist k skaredemu urazu. Vdaka vopred.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Aug 2021, 16:03

Toto je veľmi pekne napísané.....

Totiz, mam jeden spotrebic, ktory je svojou povahou pri cinnosti nebezpecny, ale je uplne tichy, takze casto na jeho chod clovek zabudne a moze prist k skaredemu urazu.

....ešte vedieť, čo to je kvôli prúdovému odberu.




Stačí ti prúdové relé. Ak sa ti zopne jeho kontakt, tak na neho si pripojíš aj klaksón z lokomotívy.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Aug 2021, 19:24

:x
Niekedy človeku zastane rozum po prečítaní príspevku a aj po resete mozgu a spracovaní informácie aj tak nepochopí zmysel zadania. :wink:
Ale nevadí,aj keď nevieme presne o aký spotebič ide, teoreticky by stačilo na jednu fázu toho spotrebiča pripojiť kontrolku na priamu vizuálnu kontrolu, že spotrebič je pripojený,alebo ho spínať cez relé/stykač/ s pomocným kontaktom, ktorý už pošle informáciu tam kamkolvek chceme,že je spotrebič zapnutý,ak sa to nedá kontrolovať ináč.
A čo keď sa ten spotrebič pripojí do inej zásuvky?
Takže celé zle. Nevieme , čo je to za spotrebič, a ak máš dojem, že je nebezpečný, tak neexistuje žiadna výnimka,prečo by mal byť používaný ,ani za predpokladu, že má nejakú ochranu pred pripojením na sieť.

Na súde nepostačí výhovorka, že to bolo pre mrcha svokru ani jej fotka :D .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa cool-zool » 04 Aug 2021, 21:21

Odborne zapojiť k vypínaču ,,neidentifikovaného spotrebiča,, a pripevniť ho na zariadenie toto : http://euroferm.sk/produkty/automaticke ... 230v-hfl5/ ....
0

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa alois » 05 Aug 2021, 08:05

Takové majáky se používají pro signalizaci zvonku např.domovního nebo telefonu pro nevidomé. Je toho plný net.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa Edgar » 05 Aug 2021, 17:58

technikus110 napísal:
04 Aug 2021, 16:03
Stačí ti prúdové relé.
Dokonca mu stačí aj plug&play riešenie - MASTER-SLAVE predlžovačka. A nič nemusí vyrábať :D
0

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa jukov » 05 Aug 2021, 18:02

A ty si to aj čítal?
Ako strčíš predlžovačku do trojfázovej zásuvky?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Aug 2021, 18:35

Možno by stačilo pred tú trojfázovú zásuvku vložiť krabicu v ktorej by bola na jednej fáze žiarovka v sérii/ako žiarovková skúšačka/ ale to by sa muselo vedieť aký výkon a teda prúdový odber má spotrebič a akú watáž žiarovky tam dať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Aug 2021, 20:46

jukov napísal:
05 Aug 2021, 18:02
A ty si to aj čítal?
Ako strčíš predlžovačku do trojfázovej zásuvky?
Azda len nasilu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Aug 2021, 06:18

Áno tie 3f mi ušli, ale existuje hotové riešenie aj na to...

https://ie.logosol.com/store/master-sla ... phase.html
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Aug 2021, 14:10

Konečne sa aj niečo také vyrába, ale tie ceny... fúúú 8O
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa jukov » 07 Aug 2021, 08:47

Edgar napísal:
06 Aug 2021, 06:18
Áno tie 3f mi ušli, ale existuje hotové riešenie aj na to...

https://ie.logosol.com/store/master-sla ... phase.html
Zaujímavé, to som nevidel.
0

Peter12
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 13:22

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa Peter12 » 10 Aug 2021, 18:32

vďaka všetkým za vtipné komentáre.

Pre upresnenie doplním, že to je nárezový stroj (zjednodušene dokola sa točiace koleso, ktorého hrana je extrémne ostrý "nôž"). Celé je to tak tiché pri činnosti, že si to človek ani neuvedomí a kontrolka na vypínači signalizujúca chod je tak maličká a zle umiestnená, že za chvíľu práce a pár odpútaniach pozornosti človek na to reálne môže zabudnúť, že je to stále spustené.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Existuje maják do zásuvky?

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Aug 2021, 19:54

A to bol taký problém to napísať hneď na začiatku, že sa jedná o nárezový stroj na salámu....?

Ak je to automat, tak sa točí kotúč len dovtedy, kým nepokrája celú štangu salámy, alebo navolené množstvo a po ukončení programu sám zastane.
Obyčajný treba vypnúť manuálne.Ale na to je obsluha zaškolená,aby si nerobila cez pracovnú dobu manikúru s úrazom.A je to veru britva , ani sa nemusí točiť ,stačí zavadiť prstom o brit a bruško je fuč.
Možno by bola lepšia zvuková signalizácia nejaké pípanie, ale to tiež časom lezie na nervy.
Jediná možnosť je, / ak sa dá rozobrať a nie je v záruke/ vyvrtať tam niekde otvor na väčšiu kontrolku, ktorá by bola neprehliadnutelná,najlepšie blikajúca a zapojiť ju k motoru za vypinač, aby svietila len ak sa točí krájač.
Bez zásahu do stroja pomôže asi len to prúdové relé na jednu fázu,ktoré bude kontrolovať prúd, a ak je stroj zapnutý tak bude svietiť žiarovka niekde v zornom poli obsluhy.
Ako bolo navrhnuté, existujú aj tiez master-slave trojfázové zásuvky, takže ak je stroj trojfázový, zapojiť ho cez tú zásuvku ako master a do slave zapojiť normálnu trojfázovú vidlicu s objímkou na 230V žiarovku,najlepšie LEDkovú bodovku na jednu fázu a nulák.
Ak sa zapne stroj zapne sa aj kontrolka.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok