Nákupy z číny

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Aug 2021, 16:36

Miešate tu hrušky s jablkami, tie 2€ sú "manipulačný poplatok" za colné konanie... Čiže 2€ platím tak či tak, plus DPH podľa hodnoty zásielky... Čo by ma aj reálne zaujímalo ako to počítajú, keď je na zásielke často napísané $1 ale reálna hodnota je iná :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Aug 2021, 19:34

cenu casto riesia odhadom. ti skusenejsi uz maju odhad podla hmotnosti a velkosti ci to zhruba zodpoveda tomu, co napise cinan. ak je na baliku 1 euro, alebo podobny na prvy pohlad nezmysel, tak to zvyknu otvorit. ak je to nejaka na prvy pohlad rozumna suma zodpovedajuca baliku a popisu co je v nom, tak to nezvyknu otvarat. aspon tak to mam za tie roky vypozorovane na >150 zasielkach z ali.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa boraicho » 27 Aug 2021, 19:55

Edgar napísal:
27 Aug 2021, 16:36
Miešate tu hrušky s jablkami, tie 2€ sú "manipulačný poplatok" za colné konanie... Čiže 2€ platím tak či tak, plus DPH podľa hodnoty zásielky... Čo by ma aj reálne zaujímalo ako to počítajú, keď je na zásielke často napísané $1 ale reálna hodnota je iná :D
poplatok nepoplatok to je jedno, problem je že, na aliexprese zaplatiš daň 20% a potom ju maš ešte raz zaplatiť na pošte. :pain: :pain:
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa miroja » 02 Sep 2021, 10:22

boraicho napísal:
26 Aug 2021, 15:48
Zaplatil som, ale trebalo by to riešiť prečo je to tak. Vie niekto kde sa ozvať? alebo to fakt nikto nerieši?
16.7. som poslal staznost aj s kopiami vsetkych dokumentov na eckza@slposta.sk (pobocka v tvojom pripade bude ina, nie Zilina ako u mna) a doteraz okrem potvrdzovacieho mailu v ten isty den ziadna dalsia reakcia...
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa mclareniak » 02 Sep 2021, 19:02

Ahojte.

Tak dnes uz aj mne prisla zasielka za 3,40€ a k tomu zaplatit 2€ vraj CLO. Nakoniec mi bolo vysvetlene, ze to nie je clo, ale servisny poplatok.
Vraj tu je to popisane

Kód: Vybrať všetko

https://www.posta.sk/sluzby/elektronicke-colne-konanie-zasielok-do-stopatdesiat-eur
Najviac ma zaujalo vo vyjadreni nesuhlasu toto

V Y J A D R E N I E N E S Ú H L A S U“

Vyhlasujem, že nesúhlasím s tým, aby Slovenská pošta, a.s., podala colné vyhlásenie
v dovoze pre zásielku s nízkou hodnotou (t. j. pre zásielku s obsahom tovaru, ktorého hodnota
nepresahuje 150,- €), ktorú som si objednal/a. Colné vyhlásenie podám vo vlastnej réžii
(prostredníctvom inej osoby ako Slovenská pošta, a.s., alebo sám). Som si vedomý/-á, že i
napriek tomu, že colné vyhlásenie podám vo vlastnej réžii, mi bude zo strany Slovenskej pošty,
a.s., účtovaný poplatok za Poštový colný servis za predloženie zásielky colnému úradu,
uskladnenie predmetnej zásielky v sklade Slovenskej pošty, a.s., a úkony s tým spojené vo
výške 2,- €.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Sep 2021, 20:44

Naco predkladaju zasielku pod 150e colnemu iuradu, ak zo zakona sa musia predkladat zasielky len nad 150e.
Ja si myslim, ze oni to predkladaju schvalne aby si mohli zauctovat 2e a vedia ze za 2e sa nikto snimi nebude natahovat.

Nie som pravnik. Zisti si ci je to protipravne, mne to nedava logiku. Ak je tak podaj na nich tresne oznamenie. Len z principu, nech to nerobia.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 02 Sep 2021, 21:35

Vcera mi prisla zásielka normálne do schránky. Bol to bt modul za nejake 2 eura, dph som platil aliuexpresu.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Sep 2021, 06:02

Aj mne v priebehu tyzdna prisli 3 zasielky rovno do schranky a 1 kurierom. Tato 1 bola zadrzana na colne konanie. Jediny rozdiel co som si vsimol bolo, ze tato 1 co som musel zaplatit 2€ mala sl. cislo s konecnym CN. Ostatne mali sl. cislo, ale na konci nemali CN, ale nieco ine.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa kapor » 09 Sep 2021, 20:17

Dnes mi pristál v schránke balíček asi za 10€. Kúpený v Číne..... Trikrát prelepené všetky identifikátory - neplatil som nič - prišlo to z Belgicka...... Asi tak.....
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2021, 08:57

podarilo sa vam zaregistrovať na cep.financa sprava cez čitačku občianskeho?
A preclievate aj tovar cez občiansky?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Okt 2021, 10:25

romiadam napísal:
02 Sep 2021, 20:44
Naco predkladaju zasielku pod 150e colnemu iuradu, ak zo zakona sa musia predkladat zasielky len nad 150e.
od leta musia ist vsetky zasielky mimo eu na colnicu, lebo dph. Posta to suhrne nazyva clo, aj ked to clo nie je
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Okt 2021, 11:03

mclareniak napísal:
03 Sep 2021, 06:02
tato 1 co som musel zaplatit 2€ mala sl. cislo s konecnym CN. Ostatne mali sl. cislo, ale na konci nemali CN, ale nieco ine.
Takže stačí objednávať napr. cez PostNL ktorá má medzisklad v Holandsku a dávajú štítky s koncovým NL :D
0

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa kapor » 24 Okt 2021, 06:26

Ahojte,
včera som na ebay kupoval jednu somarinku a PayPal ma upozornil, že v cene je zahrnutá aj DPH. Tak keď už to musíme platiť, toto sa mi zdá rozumný spôsob....
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa medved » 24 Okt 2021, 07:46

Aliexpress aj eBay fungujú v tomto rovnako a stále pred zaplatením ukazujú aj VAT čiastku, to je už od začiatku, od leta. Potom už len otázka je, či naša pošta to dá rovno do schránky, alebo budú chcieť ešte výpalné 2€ a niekedy aj viac pýtajú. Mne zatiaľ priamo do schránky všetko prišlo mimo balíka, kde som musel aj CLO platiť.
0

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa kapor » 24 Okt 2021, 10:20

Neviem ako Aliexpress, ale eBay od leta určite nie. Kupujem pravidelne a teraz sa mi to stalo prvý krát - to upozornenie.....
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01 Jan 2019, 16:40
Bydlisko: Komárno
Vek: 50
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa pepe-flash » 26 Okt 2021, 11:47

Žeby konečne dostala naša pošta rozum ?
https://zive.aktuality.sk/clanok/4ghf1j ... o-planoch/
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupy z číny

Príspevok od používateľa djwiktor » 26 Okt 2021, 21:12

Ja som uplne spokojny.. na zaciatku ked sa to zaviedlo, tak to bol bordel, ale uz po 2 mesiacoch to posta zmakla normalne, aspon u nas.. vela zasielok doslo z ciny, na zasielke bola nalepka VAT paid. Zasielka potom dosla normalne, zadarmo, nic som neplatil navyse.
Jedna zasielka dosla vtedy, ked sa to len zavadzalo, aliexpress este nemal VAT - posta si vypytala 3.50€ za zasielku za preclenie a DPH ( zasielka bola tusim 14e alebo tak) a pohoda. Dal som postarke v hotovosti a bolo vybavene.

Takze by som zbytocne nestresoval.
Navyse Alik otvoril v polsku mega sklad, tak bude coskoro zase vsetko lacnejsie :)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Napísať odpoveď