Poloha ptz kamery

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 24 Aug 2021, 12:35

Zdravím kúpil som si ptz kameru 3 strany a mam problem ze kamera sa mi vždy natočí smerom k oblohe a nie tam kde ju nechám aktuálne natočenu. Mam ju zapojenu na Hikvision dvr a ked zadám daku trasu tak po čase sa zase natočí smer na oblohu. V povodnom softe som nic take nenašiel. Vie niekto pomoct
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Aug 2021, 15:27

Skús odsledovať, či to nerobí len pri výpadku napájania, na mojej sa to niekedy stáva, že sa po dlhšom výpadku prúdu natočí doprava na doraz, čumí do steny a keď zapne prísvit, tak obraz stále bliká na čiernu a bielu obrazovku, lebo dostane falošné odrazené protisvetlo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pavol14pavol
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 03 Dec 2018, 21:03
Bydlisko: Žilina

Re: Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa pavol14pavol » 24 Aug 2021, 16:31

Robí mi to stále skúsil som kameru aj manuálne natočiť ale nepomohlo to
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa technikus110 » 24 Aug 2021, 17:00

KUA kedy sa naučíte pri vašich problémoch zadať aj parametre toho s čím máte problémy!!!

PTZ kamera = AKÁ? (koľko presetov, ako nastavený východzí preset, ako nastavené časovanie?)
DVR = AKÉ? (ako nastavené podnety pre preset?)
RESET do východzích nastavení po inicializácii si urobil?

Až potom sa ti dá povedať, kde a ako si máš nastaviť presety pre PTZ. Aj keď človek chce pomôcť, tak nemôže - vešteckú gulu nemá nikto! (vraj ani moderátor)
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa loksiklubos » 21 Sep 2021, 19:58

Zdravim podobny problem mam aj ja tiez som si kupil ptz kamesu s allie jedna sa o model besder 5mpx ktoru tiez pripajam k hikvision DS-7104HQHI-K1 pomocou onvif . Kamera sa mi tiez stale vracia na urcite miesto . Technikus vies mi blisie poradit ako sa to nastavuje lebo nemam ponatia ako sa to robi
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Poloha ptz kamery

Príspevok od používateľa technikus110 » 22 Sep 2021, 06:52

Besder 5MPx, široký pojem. To je tá PTZ WiFi za cca. 55€?
Daj sem prosím manuál, alebo aspoň dátový list od kamery. Môj ujo Gúgl je lenivý a pomalý.

DS-7204HQHI-K1 - ten najjednoduchší analóg cez onvif tiež nemusí zvládať Pelco komunikáciu PTZ. Aký protokol máš nastavený na kamere pre PTZ?

1. Nie každá kamera má "presety". Od tej tvojej nemám dátový list, takže neviem, či má iba východziu polohu, alebo aj XX presetov na krokovanie...
2. Neviem, akým protokolom pre PTZ funkcie komunikuje...

U Hikvision kamier sa to robí tak, že:
- každej polohe čo chceš, uložíš do jej pamäte číslo presetu. Potom v aplikácii si zadáš číslo a ona sa tam natočí. Rekordér tieto pozície vie tiež programovať a ukladať do jemu kompatibilnej kamery
-tak isto je možné zadávať čas, ako dlho má zostať na pozícii a potom sa vráti do východzej pozície
- pozor, niektoré pozície presetu sú pevne predprogramované na interné funkcie, tie sa dajú použiť na alarmové výstupy a automatizáciu
- ak nemáš presety, ale iba východziu pozíciu, tak tá sa ti nastaví automaticky na stred
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok