Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa misocko » 17 Sep 2021, 20:58

MARKYS napísal:
16 Sep 2021, 20:44
Sieť ma skopala možno 10 krát, ale tých ešte bude. Zažil som si 230V z ľavej ruky do pravej, väčšinou to bolo na rebríku, no nebolo to nič strašné, koplo ma a hneď som to pustil, bez následkov.
tak to nebolo to prave faza / nulak
osobne som chytil 300V malicke trafko, 50Hz, klacal som pri tom a od trafka som mal asi 1m dlhe kable , na koncoch odizolovane. Chytil som kazdy do jednej ruky a tahal na konce. Ked som dosiel oboma rukami na odizolovanu cast , to bola zabava. Mal som statstie ze mi to rozhodilo ruky od seba a kable nedociahli, pustit sa to rozhodne neda. Skoncil som zas s popaleninami a busiacim srdcom. A to ze sa to neda pustit , som si skusal na strednej autotrafom , ak si dobre spominam , 150V sa dalo zniest , ale nie pustit, ovladal som to tlacitkom , nohou (mohol som vtedy zomriet :( )
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa josek » 17 Sep 2021, 21:17

Ja som kopance tiež nepočítal. Ale pamätám si, že prvý od siete bol, keď som mal asi osem rokov.
Veľa kopancov bolo od rozvodov 400 VDC z kondenzátorov asi 10mikro niekedy cez odpor, inokedy napriamo.
Obišlo sa to našťastie bez vážnych zranení...
0

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa kinedryl » 17 Sep 2021, 22:35

Inac Horkyze vyhodili novy album - tato je priamo k teme :


https://www.youtube.com/watch?v=n_7GRx8mRO8


:)
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa Merak » 18 Sep 2021, 22:04

ja som tie zásahy prúdom aj prestal počítať
ale naj zásah som dostal na vojne, keď som opravoval TVP
vedľa mňa sedel jeden mladý poručík a keď prišiel veliteľ, tak len zručal POZOR a mňa tak myklo, že som sa chrbtom ruky oprel o VN časť o VN trafo, kde boli 800V a 2500V vývody na obrazovku a tak som chvíľu chodil s opálenou rukou a nevedel som s prstami poriadne pohnúť
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa zen » 22 Sep 2021, 13:36

medved napísal:
16 Sep 2021, 20:56
Ak je pod vodou L aj N s rukou.. vytvoria sa napäťové hladiny a si ok.. resp. podľa pozície ruky voči L a N. Ale vyber z vody N a nechaj iba L, potom prúd pôjde priamo do ruky. To isté predĺžovačka vo vode..
Vdaka, ked som videl tento obrazok:

Obrázok

povedal som si, ze az tak moc neriskuju. No, nezkusal by som to (alespon nie na sebe).

Teraz ma napada, ze ak pride skrat, moze to odpalit N. Podla video by to nemal byt az tak problem, museli by byt velmi blizko L

Ak sa vratim ku teme: dostal som zasah asi 5*, vysledkom znizenie sebevedomia.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Statisticky kolko zasahov elektrickym prudom mate za sebov a ake boli tie najhorsie nasledky

Príspevok od používateľa Atlan » 22 Sep 2021, 20:34

To je z ruska a tam. Maju IT alebo TT siet, takze pokial sa nechytis 2 vodicov tak jednodotyk nic nerobi, teoreticky :D

A v bazene ti nic nebude,pokial sa ho nerozhodnes opustit, teoreticky :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok