Maly kompresor na 230V - poradte

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Nov 2021, 18:25

Cavte,

otec by potreboval malicky kompressor na bicykle a obcas dofukat predtlakom vodarnicku.
Na slepo si mozem najst na internete zopar kompresorov, ale to bude macka vo vreci.
Nemate niekto doma sikovny maly kompressor na 230V, s ktorym ste spokojny a stale sa predava?
Nieco do cca 60eur (snad to bude kvalitnejsie ako tie za 20-30 eur).
Napr. toto som naslepo nasiel:

https://www.superelektro.sk/p/slovakia- ... 002/231044

ale 26eur..... nie je to moc lacne? (aka cena taka kvalita), ako nove to bude mat tlak, ale bude to mat tlak aj po 10-20 pouziti, ked to bude bezat cca 10 min pre jedno pouzitie?
Tieto lacne kompresory, to su jednorazovky alebo da sa tam nejake tesnenie aj vymenit? Uz sa niekto pozrel na creva tym lacnym kompresorom?
Tu som tiez nieco nasie za 72eur, ale tiez neviem co je to za kvalitu.

https://www.andreashop.sk/gude-multikom ... han=eshop1

Nebudem dalej hladat na slepo, lebo aj tak ich nepoznam.

Mate niekto nieco na 230V a uz to dlho pouzivate a stale to tlaci vzduch?
Idealne by bol vhodny taky kompresor, kde sa da nastavit urcity tlak a vypne sa sam. Ale to uz asi chcem vela. :)

Doteraz otec pouzival chladnickovy kompresor, ale prestal ist. A ja som tu v IRL, takze novy chladnickovy kompressor mu nemozem zbastlit. Radsej mu nieco kupim na vianoce a kurier mu to prinesie.

Diki vopred za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa dan21 » 21 Nov 2021, 18:40

0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 21 Nov 2021, 19:24

Síce je to dosť mimo rozpočet, ale tiež sa prikláňam k Stanley. Mám DST 100/8/6 a funguje perfektne. Jeho najväčšia výhoda je nízka hlučnosť. Používam ho v dome a cez zavreté dvere ho takmer ani nepočuť.
0

Milan Megles
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa Milan Megles » 22 Nov 2021, 10:10

Asi najlepši je kompresor s chladničky, tlak ma poriadny, nizka hlučnosť, da sa pozhaňať aj na zbernom dvore. Elektrikar ho vie upraviť na fukanie pneumatik, či vodarničky.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Nov 2021, 10:49

Výtlačnú trubku skrátiť na 10cm, na ňu presne pasuje hadička motohadičky s koncovkou,ale je treba odrezať ten koniec kde je závit a pritiahuť to eskapáskou , alebo viazacím drôtom a fúkať aj autopneumatiky.
Na nasávaciu rúrku treba nasadiť aspoň kus molitanu,aby nedošlo k vyliatiu oleja pri prevrátení a tiež čistí nasávaný vzduch.O vrch obalu stačí privariť rukoviatku na prenášanie.Aj ten najslabší vyradený kompresor nafúka aspoň tie tri Bary.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa dan21 » 22 Nov 2021, 11:28

Baterkovy komporesor na bajk ti mozem doporucit tento
https://www.mistores.sk/produkt/xiaomi- ... kompresor/

uplna spokojnost. Uz ma par krat zachranil od pumpovania rucnou hustilkou :-)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Nov 2021, 02:19

Dakujem za reakcie,

ten za 150eur, vyzera dobbre, ale neviem... porozmyslam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa E001 » 23 Nov 2021, 11:56

Skús sa poobzerať po modelárskych predajniach. Syn - modelár striekal modely airbrushom asi 8 rokov pomerne často, kompresory sú bezúdržbové, a niektoré majú aj tlakovú nádržku cca 2 litre, a reguláciu tlaku. A do 150 € sa zmestíš.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Maly kompresor na 230V - poradte

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Nov 2021, 12:23

No neviem chlapi, nechcem vyrývať, ale za 150€ by som mal černoška,čo by mi 10 rokov ,raz za polroka dofúkal nielen vodárničku alebo gumy... :wink:
Ešte ten baterkový za 50€,by mi až tak žily netrhal,ak má byť len na bicykel,namiesto pumpy,lebo je fakt maličký aj do kabelky. Na tú vodáreň stačí aj slabší, tak tri bary,pretože to treba fúkať bez tlaku vody,len balón.
Práve mi odišla manžeta na krvnom tlakomeri, a nedá sa zohnať, tak skúsim vybrať ten kompresorík a hodím ho na manometer, kolko dokáže natlačiť ,bude sranda.

PS- experiment nebude, zohnal som novú manžetu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok