Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mitomito
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Žilina

Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa mitomito » 17 Jan 2022, 08:25

Ahojte,

prosím poraďte ak viete šikovný hľadač vedení káblov. (nemyslím radar ale vysielač + prijímač)

Môj prvý som zrušil/ priod*ebkal asi po roku keď som par krát zapol istič a meračik bol zabudnutý v tomto okruhu ale malo to nejakú ochranu na vstupe tak som to ako tak opravil aj keď posledný krát sa niečo poškodilo a už ktovieako nefunguje ..

Teraz pred týždňom som kúpil novší model ( aj z meraním LAN káblov - super vec v jednom. Prevedenie sa mi veľmi páčilo na to že to stálo okolo 18 eur super ..
.. až pokiaľ prvý meraný deň som behal hore dole jak blbec na jednej stavbe a snažil sa vyznať bez projektu v novej inštalácii čo kde kde ide a zapnem istič a počujem "puknutie". :crying: To bol prvý aj posledný deň nového trackeru ktorý ako som zistil nemá absolútne žiadnu ochranu varistor kondík v sérii skrátka priamo vývod z procesora .. :-D
image.png
image.png

Neviem či som fakt taký šmatlavý ale myslím že by tieto hračky mali byť odolné voči 230V ...

Poznáte niečo v normálnej cene, nejaký hľadač káblov s AC ochranou ? :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa rakato11 » 17 Jan 2022, 09:12

mitomito napísal:Neviem či som fakt taký šmatlavý ale myslím že by tieto hračky mali byť odolné voči 230V ...
No nezlob se na mě ale původní jsi 2x zlikvidoval svojí nepozorností, roztržitostí a nový stejným způsobem :roll: tak by ses měl držet hesla: "Chybami se člověk učí a nejlépe těmi vlastními".
Ono se to stalo nebo stane určitě každému jednomu z nás, já také kdysi svoje PU120 zapoměl přepnout z měřícího rozsahu odporu a šel měřit napětí v síti a s dalším multimetrem něco podobného.
Nevím zda se vyrábí něco tak úplně "blbuvzdorného" aby to ochránilo samotný přístroj před totálním zničení. Jedině při práci nebýt zbrklý a snažit se myslet tím co máme na krku. :wink:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 822
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa ondistef » 17 Jan 2022, 09:22

Sú vyhľadávače pracujúce aj pod sieťovým napätím pre vyhľadávanie trás živých káblov v stenách a zemi.
https://meratest.sk/pristroje-pre-hlada ... 09337.html
https://www.gme.sk/vyhledavac-vodicu-cem-la-1012
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa kapor » 17 Jan 2022, 10:58

mitomito napísal:
17 Jan 2022, 08:25
Neviem či som fakt taký šmatlavý ale myslím že by tieto hračky mali byť odolné voči 230V ...

Nepomôže, zabudneš to medzi fázami :lol: :lol: :lol:
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

mitomito
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa mitomito » 17 Jan 2022, 13:45

ondistef: Ďakujem, kuknem na to.

Rakato11: Jasne moja chyba, ostatné náradie mám 100 percentné aj po rokoch aj revízne prístroje všetky (jeden multimeter odyšiel ale doslova som ho zodral) ale skrátka tento typ prístroja by mal byť odolný voči AC napätiu. Človek dáva pozor ale občas pokiaľ sa "vysomarím" z inštalácie zakladám prístroj aj 50x za hodinu a keďže som sám behám hore dole a proste sa to občas môže stať hlavne ak sa človek ponáhľa čo je v praxi asi vždy ...
Dnes technicky nie je nijaký problém vyrobiť prístroj odolný voči AC preto som založil túto tému ...

PS: napr. včera som meral jednu vetvu na novostavbe RD a vbehol tam dáky chlapík robotník (mal som tam byť sám) a nahodil komplet všetky ističe (inštalácia bola vo fáze - trčia káble zo steny) a ešte len som pripájal rozvádzač a potreboval skontrolovať prívod, rotáciu fáz a nachystať jeden okruh zásuvky aby mohli chlapi pracovať.. Bolo to pár sekúnd čo som šiel do vedľajšej miestnosti - sám v maličkom RD teda som neumiestňoval tabule "na zariadení sa pracuje", zábrany a podobne :lol: (RCD v danej vetve bol ešte prelepený aby to niekto nezapol - nepomohlo..) Počujem zvuk, vrátim sa k rozvádzaču a kukám na pána to čo ste urobili - všetky ističe hore aj prelepený RCD, on: "chcel som zasvietiť lebo som si tu včera zabudol kladivo a skúšal či už ide elektrika..") :pain: :partyman:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Jan 2022, 17:28

už keď sa spomína, hľadanie okruhov pod napetím, nad tým som veľa krát v práci premýšľal, a rozmýšľam nad týmto http://danyk.cz/hdo.html akurat rozmýšľam, ten ferit, neda sa nejak vypočitať na nejakú určitu cievku s hodnotou v H ktorú si viem kupiť?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa ace1x » 18 Jan 2022, 15:48

Podívej se tady.

https://www.fluke.com/cs-cz/produkt/ele ... -t130-t150

Po připojení k síti je měření doprovázeno pípáním. Mám starší typ a je to celkem intenzivní, bude slyšet i přes patro.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2496
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Hľadač káblov, vedení s ochranou AC ??

Príspevok od používateľa Jirka84 » 18 Jan 2022, 18:03

mitomito napísal:
17 Jan 2022, 08:25
Ahojte,

prosím poraďte ak viete šikovný hľadač vedení káblov. (nemyslím radar ale vysielač + prijímač)
...
Môj prvý som zrušil/ priod*ebkal asi po roku keď som par krát zapol istič a meračik bol zabudnutý v tomto okruhu
Poznáte niečo v normálnej cene, nejaký hľadač káblov s AC ochranou ? :pain:
Já jsem v učení - třetím ročníku, kdy jsem dostával měsíčně 60Kčs, zrušil první měřák - vlastní Avomet za cca 1500,-Kčs. Díky tomu jsem pochopil pořekadlo starých fotrů, že :
"dobře si aspoň třikrát promysli, co a než začneš měřit ! Pak na stavbě si zkontroluj, máš-li vyšroubované/vytažené pojistky a než začneš měřit, tak použij stařičkou vadasku, máš-li vypnutý okruh pro práci na NN".
Pro hledání vedení mám přes 20let Cable Cop 300 (tehdá za cca 20000Kč) - obrázek. Práce bez problémů.
PS od té doby jsem sice dostal párkrát "očkování" od NN, ale nejdůležitější měřák (vadasku) mám dodnes sebou nejen v brašně :ignore:
Prílohy
Cable Cop 300.jpg
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok