Parovanie DO - Philips RC276 s TV - LG.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

turcikm
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22 Dec 2015, 17:07

Parovanie DO - Philips RC276 s TV - LG.

Príspevok od používateľa turcikm » 23 Jan 2022, 16:48

Potrebujem spárovať diaľkový ovládač set-top boxu ( ARRIS - magio) Philips RC276 - s TV LG - typ 49UN71003LB. Skúsil som to podľa mnohých návodov, ale to nejde. S predošlým starším TV - LG ktoré som mal , to problém nebol. Ďakujem za radu.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Parovanie DO - Philips RC276 s TV - LG.

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Jan 2022, 21:45

Pravdepodobne je to už starší box a nemá podporu na kódovanie nových televízorov. Nedávno som mal rovnaký problém so satelitným STB Samsung a párovaním na novú JVC telku a bez úspechu, pričom na 15-ročnej Sharp nebol problém...

Ale pozerám, že to diaľkové vie aj tak len zapínať/vypínať TV, to sa dá riešiť aj cez HDMI-CEC, avšak vzhľadom k veku boxu pochybujem, že to podporuje, ani Telekom to v špecifikácií neuvádza.

Možno by sa dal vyrobiť HDMI modul - medzikus medzi STB a TV (alebo najskôr aj existuje, ale nenašiel som), na ktorom keď sa na vstupe objaví/zmizne obraz z HDMI, bude simulovať príkaz zapnutie/vypnutie cez CEC do výstupu (TV).
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Parovanie DO - Philips RC276 s TV - LG.

Príspevok od používateľa ivan_01 » 24 Jan 2022, 07:55

Naprogramuj diaľkový ovládač Philips podľa príručky, na LG/Goldstar, tak ako si to mal predtým. Všetky LG TV sa dajú ovládať rovnakým DO, minimálne základné funkcie. PS. Arris je najnovší box, čo dáva Telekom na Magio.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok