Návrh antény na 125Khz RFID čítačku.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Návrh antény na 125Khz RFID čítačku.

Príspevok od používateľa albert2 » 14 Mar 2022, 16:33

Dobrý deň,

Potrebujem navrhnúť anténu k existujúcej RFID čítačke 125Khz. Anténa má byť obdĺžniková s rozmermi 170mm x 80mm. Čítačka má mať čítaciu vzdialenosť min.15cm..
Ide o kombinované zariadenie nakoľko vo vnútri antény sa nachádza elektronika 125khz čítačky, ako aj druhá čítačka fungujúca vo frekvenčnom pasme UHF(UHF čítačka je kompakt aj s anténou a tú netreba navrhovať)..Toto kombo ma byť inštalované cca 1 až 2 cm nad oceľovou doskou.

Nejaké pokusy sa už robili na základe tabuliek, vzorcov atď, ale bez úspechu. Preto hľadáme niekoho kto sa fakt rozumie návrhu a ladeniu antén.

Podrobnejšie info na základe konkrétnych otázok, najlepšie v SS.

Ďakujem.
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: Návrh antény na 125Khz RFID čítačku.

Príspevok od používateľa Zaky » 14 Mar 2022, 18:13

Ta ocelová deska je problém, to nebude fungovat. K existující čtečce jsem předělal externí anténu, kruhovou cívku o průměru 15 cm doladěnou paralelním kondíkem do rezonance. Kolem cívky je prázdno, čtecí vzdálenost přes okenní dvojsklo je cca 20 cm na karty, cca 10 cm na nějaké lepší klíčenky a cca 5 cm na nějaké mizerné klíčenky. Tady nejde o ladění antény, ale o jakost rezonančního obvodu a ta bude v tvém případě hodně mizerná.
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Návrh antény na 125Khz RFID čítačku.

Príspevok od používateľa albert2 » 14 Mar 2022, 18:30

Ja viem že tá ocelová doska je problém. tá to celé rozladí. Ale bohužiaľ konštrukcia je daná. Hlavný problém je že po naladení je to nestabilné. Čo dnes nastavíš, to už zajtra neplatí a vyžaduje nové ladenie s inými parametrami. Je možné že treba (určite treba)aj v čítačke spraviť zmeny. My sme to spravili z tabuliek a návodov a dopadlo ako to dopadlo. Preto zháňam niekoho kto je v tom doma a má prax.
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: Návrh antény na 125Khz RFID čítačku.

Príspevok od používateľa Zaky » 15 Mar 2022, 14:17

Já v čtečce také dělal změny, trochu jsem zvýšil budící výkon. Dělal jsem to podle datasheetu použitého IO. Pokud je konstrukce mechanicky stabilní, není přece možné, aby se něco samo rozlaďovalo, 125 kHz není žádná velká frekvence. S tou ocelí poblíž je ale klidně možné, že to prostě nemá řešení, to je třeba vzít v úvahu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok