Battery packy na prenosné náradie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa dudoo » 26 Mar 2022, 11:16

Zdravím,
nikdy som nemal možnosť porovnať baterky od rôznych výrobcov. Mám na myslím klasické nacvakávacie battery packy napr. na uťahovačke. Zaujímalo by ma, či tie konektory sú nejako normované, alebo výrobcovia si robia podľa seba a medzi sebou nejdú prehodiť (ak samozrejme opomenieme iné napätie a prúd).
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa Daevid » 26 Mar 2022, 14:57

"výrobcovia si robia podľa seba" je správne...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Mar 2022, 18:51

naozaj si nikdy nebol v železiarstve?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa kinedryl » 27 Mar 2022, 11:16

Nie je to celkom tak, kezde existuje nejaka aliancia CAS a jej clenovia vedia zdielat baterky medzi sebou. Drviva vacsina tych znaciek je vsak u nas neznama.


https://www.cordless-alliance-system.com/nl/
1
Obrázok 1

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa Hop377 » 27 Mar 2022, 13:47

Preco by mali vyrobcovia pouzivat rovnake a zamenitelne akupacky, v com by mala byt vyhoda, ci uz pre vyrobcov alebo zakaznikov?
Vyrobca si predsa dizajnuje svoj vyrobok kompletne a zarucuje nejake prevadzkove parametre, ako by mohol okrem ineho garantovat dizajn, vykon a spolahlivost, ak by zakaznik pouzival rozne akupacky.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Mar 2022, 14:07

a co napr. taka usb nabijacka na mobil? jednou vies nabit takmer vsetky znacky.
Aj tak tie zariadenia a akupacky v zaklade vyzeraju rovnako, akurat su tam drobne designove zmeny, co v 90% moze byt robotnikovi fuk, ci tam ma ornamenty, alebo pozlateny napis.
ak by sedeli napatia, tak preco by nemohli byt zamenitelne? elektronika a baterky su aj tak rovnake, resp. firmy to nevyrabaju, ale nakupuju.
vyhoda? nemusis mat milion bateriek ale jednu-dve. a tiez by ti stacila jedna nabijacka.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa Hop377 » 27 Mar 2022, 14:34

Ak potrebujes vyhodu jednej baterie, to mozes mat uz aj dnes, pozivaj vyrobky jednej znacky a mozes pouzivat jednu bateriu do vsetkych zariadeni.
Pod dizajnovanim pristrojov som nemyslel len ornamenty na rucke, ale celkovy dizajn vratane vzhladu, ergonomije a vykonu.
A co sa tyka tyka tych USB nabijaciek to je trochu o inom, kedze potrebujes len konektor na nabijanie, tym neovplyvnujes celkovy vyrobok, ale zasa na druhu stranu obmedzujes vyrobcu, ktory by mozno chcel dat na trh telefon s inymi vlastnostami, pripadne vydrzov, ale je limitovany univerzanou nabijackou a napatim a tiez posctom pinov na pripadn ine riesenie konektivity.
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa dudoo » 28 Mar 2022, 18:16

Ďakujem za reakcie,
v zásade v otázku som položil dosť jasne, nezaujíma ma politika výrobcov, ale či sa dajú obmieňať. To že som (ne)bol v železiarstve nemusí znamenať že to tam niekto bude vedieť.

@kinedryl - najužitočnejšia odpoveď celej témy, ďakujem za odkaz.

Mne išlo o to, že známy má taký jednoúčelový prenosný prístroj a baterku pri meraní nosí v kabelke na pleciach a ten kábel mu niekedy prekáža.
Tak som mal v pláne že by som mu baterku prirobil na tento systém. A ak by sa mu prípadne vybila aj náhradná baterka, tak na stavbe sa určite niekto nájde, kto by mu za rozumnú odmenu požičal. Prístroj je dosť špeciálny a na stavby často jazdí >100 km od domova a každá porucha sa trestá vysokou cenou za dopravu.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Mar 2022, 19:42

aha, hej da, drviva večšina je 18V, takže ti stači kabliky a na konci kablikoch Fastony samce :partyman:
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Battery packy na prenosné náradie

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Apr 2022, 11:15

Alebo vytlačiť len sane
na 3D, podľa používanej baterky aj s kontaktmi , a prilepiť to na prístroj.Myslim, že Makiťácka 3Ah mu tam vydrží celý deň.
Ja mám tak prerobené rôzne vŕtačky na jeden typ Aku.
Prílohy
IMG_20220207_132248.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok