Kapre

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Kapre

Príspevok od používateľa kapor » 31 Máj 2022, 10:41

Potešilo ma to už v nedeľu, píšem až teraz....
Na breh som dostal 4 kapre 72 - 73 cm a jedného 92 cm - 17 kg..... :thanks:
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Kapre

Príspevok od používateľa josek » 31 Máj 2022, 10:58

Gratulujem!
Kde to chytáš?
0

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Kapre

Príspevok od používateľa kapor » 31 Máj 2022, 11:04

Súkromný rybník - Ranč na striebornom jazere pri Galante. Za 5€ na deň - teda s vlastnou výbavou. Mám aj sereďský rybársky lístok, ale tam tak skoro nepôjdem. Nechám "rybárov" aby si naplnili mrazničky, ja všetko púšťam....
1
Obrázok 1
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Kapre

Príspevok od používateľa 105nu70 » 31 Máj 2022, 15:56

:butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 16 Apr 2024, 14:33, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Kapre

Príspevok od používateľa kapor » 31 Máj 2022, 16:40

to 105NU70:
tak ma pri tvojom príspevku napadá kopec vecí, aspoň niektoré dám...
1. 105NU70 (alebo podobné, už presne neviem) boli prvé tranzistory, ktoré sa mi ako chlapcovi dostali do rúk. Boli použité toľkokrát v blikačoch, sirénach....varhanoch s ôsmimi zvonkovými tlačidlami až som im nakoniec odlomil nožičku a bolo vymaľované......
2. Určite bol v rusku filmový týždenník, ako súdruhovia budú loviť ryby týmto spôsobom a zabezpečovať tak, aby sa netrpelo hladom....
3. Pre mňa je rybolov relax, nie zdroj mäsa do mrazničky.....Používam háčiky bez protihrotu.... aj tá ryba musí mať šancu
4. Je mi smutno, keď vidím v tomto storočí, ako sa vylovia žraloky, odrežú sa im plutvy do prijebanej polievky a potom ich hádžu späť do mora, kde nájdu jasnú smrť....
1
Obrázok 1
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Kapre

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 31 Máj 2022, 20:19

Kapor,
ja rybár síce nie som, ale tiež som toho názoru, že zver musí mať šancu ujsť pred lovcom človekom takisto ako pred predátorom z ríše zvierat. Najviac "milujem" kvázipoľovníkov s nefér pomôckami typu infra ďalekohľad a pod. Btw. loviť ryby dynamitom, alebo elekrinou? No za to by som rovno dával basu. :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kapre

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Máj 2022, 22:59

Podla toho článku zo SSSR to nebol návod,ako loviť ryby,ale len dôsledky účinku el.prúdu na ich chovanie počas jeho účinku..
To nemá nič spoločné s pitlačením. Samozrejme, viem, že sa to robilo aj možno ešte robí, a vôbec s týmto spôsobom nesúhlasím.Všetky ryby som doteraz chytil do vlastných rúk, aj šťuky ... :ignore:
Ale ak by sa jednalo o urýchlený odlov rýb, pri nejakej ekologickej havárii,kde by bolo potrebné nejakým spôsobom čo najrýchlejšie vyloviť ryby s určitého priestoru,tak že sa omráčia prúdom, čím vylpávajú na povrch, tam sa odlovia, prenesú na bezpečné miesto, tak to beriem.Isteže by neprežili všetky, ale je to vždy lepšie ako nič.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Kapre

Príspevok od používateľa josek » 01 Jún 2022, 10:20

kapor napísal:
31 Máj 2022, 16:40
2. Určite bol v rusku filmový týždenník, ako súdruhovia budú loviť ryby týmto spôsobom a zabezpečovať tak, aby sa netrpelo hladom....
Či to bolo vo filmovom týždenníku - to neviem, ale verím tomu, že za takýto novátorský počin tam dali niekomu odmenu :thumbdown:
0

Napísať odpoveď