Pliešky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

spakino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19 Okt 2018, 09:09

Pliešky

Príspevok od používateľa spakino » 02 Jún 2022, 10:48

20220602_103338.jpg
Ahoj prosím o radu nevie niekto na čo su dobré tieto pliešky?použitie v elektrikarčine? Našiel som to dobre zabalené a schované Vďaka za rady
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa josek » 02 Jún 2022, 11:09

...nejaké elektródy z batérií?
Zinok alebo striebro možno.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa daqq » 02 Jún 2022, 15:03

Videl som nieco podobne vo vysokonapatovych poistkach:
https://kaizerpowerelectronics.dk/teard ... 0-v-200-a/
https://hackaday.com/2021/06/18/blowing ... ome-doing/

Moze, nemusi to byt ono.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2022, 15:13

Dlho som spomínal, kde som to videl, potom ma daqq nakopol.
Ano je to z vysokonapäťových poistiek, býva to zasypané kremičitým pieskom v tej porcelánovej trubici
a je to technické striebro.
Kludne to môžeš horákom staviť do gulky alebo tyčky a zvárať trebars medené trubky ako mäkkou pájkou.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa cs001 » 02 Jún 2022, 16:35

Tieto pliešky nie sú z vysokonapäťových poistiek, ale z obyčajných nožových NN poistiek. Rozobral som par VN poistiek v ktorých bol na keramickej tyčinke prierezu X navinutý perforovaný strieborný pásik(niekde ho mam zastrčený). Samozrejme v keramickom piesku, kolega si ho bral do akvária. V niektorých bol len navinutý tenký možno strieborný drôtik. Záviselo to od Ampérov. Je to vidieť na odkaze od daqq, ten lesklý perforovaný pásik je čisté striebro :) . V strelenej poistke sa to spečie s tým pieskom.
To čo je na fotke je asi len obyčajná meď. Ak ide o výťažnosť medi, tak potom sú zaujímavejšie kontakty nožových poistiek, resp. ešte lepšie, kontakty poistkových spodkov "vyššej amperaže"...
Pri dnešnej cene medi vo výkupe... :D
Lahôdkou je medená lišta zo starých epoxidových prúdových transformátorov, skoro kilo Cu... :D
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2022, 21:51

Naozaj máš pravdu. teraz si spomínam, že v tej vysokonapäťovej poistke čo som rozobral, bol len taký tenký drôtik asi 0,2mm ale v nožovkách boli takéto štvorčeky,alebo ten perforovaný pásik.Mal som nazbierané asi štvrť kila všelijakých kontaktov a tých plieškov z poistiek a potom som to stopil do tyčky na zváranie Cu.
Viem, že do kovošrotu chodil chlapík, ktorý to od žien čo triedili šrot vykupoval za pár korún,aby mu to odkladali a on na tom zarábal. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

spakino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19 Okt 2018, 09:09

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa spakino » 05 Jún 2022, 14:37

Vďaka za odpovede ale pridávam ešte foto jedno a na tej mi to nepríde ako meď sa mi zdá že meď má farbu skôr do žlta alebo červena
20220605_143315.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pliešky

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Jún 2022, 15:51

To je technické striebro,
Meď je červená.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď