Včelí med

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Včelí med

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Jún 2022, 15:29

Zdarec pánové,

kdyby měl někdo cestu kolem České Třebové a měl by zájem o med ještě tu pár kilo mám. Cena 180 káčé za kilo. Točili jsme 4.6. Med je květový, žádná řepka. Kontakt buď zde, nebo 725 128 766

S pozdravem jenda

PS omlouvám se za blbou kategorii, ale do bazaru mi to nešlo vložit.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa solec » 26 Jún 2022, 16:50

repkový med ako jediný obsahuje alkaloid bazicin, ktorý má protirakovinové účinky
(zdroj: zosnulá RNDr. Čermáková - výskumný ústav včelársky Liptovský Hrádok)
a výborne sa pastuje - tak prečo tá averzia ?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Jún 2022, 22:30

Mě osobně řepkový med přijde takový chuťově plytký a spousta lidí ho ani nechce. Navíc řepka znamená ne malou chemickou zátěž pro včelstvo, stačí se podívat co vše se na řepku leje za kentusy. Ono ne jen na řepku teda. Co má soused o pár dědin dál pole tak sám vždycky obejde včelaře v okolí ať si včely večer zavřou, že bude dělat chemizaci. A on jakožto zemědělec moc dobře ví co se na to používá. Navíc řepka ty chudinky utahá k smrti.... A co týče pastování, tak nepastuji, přijde mi to zbytečné. Jako včelař mám rád med tak jak byl stvořen, navíc květový med neztuhne do betonu jako ten řepkový. Kdo má rád řepkový nebudu mu bránit nebo mu to vymlouvat, ale za mě ne, už jen z úcty ke včelám. Nevčelařím na výnosy, pro mě to jsou spíš takoví domácí mazlíčci.
3
Obrázok 3
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 26 Jún 2022, 23:11

Môžem povedať len názor konzumenta, lebo všetkému bodavému hmyzu sa vyhýbam veľkým oblúkom :biggrin: Repkový mi osobne chutí najmenej. Najviac mi chutí medovicový alebo lesný (ten tmavý), ale tu u nás je ťažko k zohnaniu, tak väčšinou beriem kvetový alebo agátový.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa jenda23 » 27 Jún 2022, 15:29

Uvidím co bude teď, koukal jsem že medníky mají zanesený tmavým medem. Tak třeba bude i ten.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa solec » 27 Jún 2022, 16:22

po čom ide med vo Vašej lokalite? u nás čo sa pýtam kvetový po 10E

a aby som preladil do tohoto fóra: má niekdo názor na toto?

"Krystalizace medu
Kdysi jsem kdesi četl poznámku, že "nízkofrekvenční magnetické pole /0-200kHz/ oddaluje krystalizaci medu" má někdo bližší informace či praktickou zkušenost? "

(https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Krystalizace-medu)
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Jún 2022, 16:32

Už v prvom príspevku písal Jenda, že chce 180 Kč za kilo. :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa solec » 27 Jún 2022, 16:55

jasné, dík :D , NBS-ka mi dáva 7,28E - dobrá cena
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa Radus » 27 Jún 2022, 17:02

... u nas v PO kvetovy po 6, agatovy 7...;)
0

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa solec » 27 Jún 2022, 17:02

jenda23 napísal:
27 Jún 2022, 15:29
Uvidím co bude teď, koukal jsem že medníky mají zanesený tmavým medem. Tak třeba bude i ten.
prvé točenie bol svetlý, nezrelý som nechal 3T a keď som ho vytočil farba o poznanie tmavšia (chuť o rád lepšia), vyzerá, že sa rojiť už nechcú tak ich nechám do augusta a potom uvidíme, či bude medovica
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa jenda23 » 27 Jún 2022, 22:51

Nevím co odkud dotáhly, lípy ještě nerozkvetly, i když asi během pár dnů nakvetou tak nevím jestli točit teď a pak lípu, nebo nechat. Zatím to vypadá na docela silnou snůšku z lípy co říkali chlapi od jinud. Tak abych jich pak půlku nesundával ze stromu když maj medníky dost plný. A další nástavek se mi už nechce dávat, nemám souše. A navíc mám trošku obavu abych to co teď nanosily nevytloukal kladívkem i s mezistěnama jak před cca čtyřmi léty.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa solec » 28 Jún 2022, 08:49

v júli by sa to snáď nemuselo už ťahať vonku, ale so včelami to je neisté - mne sa vyrojil už aj oplodniačik :D a pokiaľ tam nemáš veľa červených smrekov-modřínov tak betón by nemal hroziť ... ale toho roku je to husté, meral som v pohode 15% vody. U mňa na chalupe včelári majú z modřínu panický strach - čakajú čo bude v auguste

pred časom som tu riešil výber kompresoru - otec to vyriešil - kúpil ho v Dole :D ...
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa Radus » 28 Jún 2022, 10:56

... ak by niekto chcel med v okolí PO, viem posunúť aj ja. Toho roku medu je...
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Včelí med

Príspevok od používateľa jenda23 » 28 Jún 2022, 11:05

solec napísal:
28 Jún 2022, 08:49
v júli by sa to snáď nemuselo už ťahať vonku, ale so včelami to je neisté - mne sa vyrojil už aj oplodniačik :D a pokiaľ tam nemáš veľa červených smrekov-modřínov tak betón by nemal hroziť ... ale toho roku je to husté, meral som v pohode 15% vody. U mňa na chalupe včelári majú z modřínu panický strach - čakajú čo bude v auguste

pred časom som tu riešil výber kompresoru - otec to vyriešil - kúpil ho v Dole :D ...
Já měl mezi 16 % a 17%, ale letos byl nějakej řidší, ale mě se pěkně skládal. Co jsme točili s kolegou tak měl 16.5 % a vůbec se neskládal, při tom to měly ty holky celý zavíčkovaný. Jiný roky i při 17.5% se pěkně skládal. Nevím proč, refraktometr je nakalibrovanej.

Nevím z čeho natahaly sladinu že je tak tmavá. Asi zkusim jeden medník vytočit ze zvědavosti. Dneska jdu rozšiřovat oddělky, tak snad mě při tom počasí nesežerou 😁😁😁
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď