Otazka ohladom isticov

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

srna28
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12 Jún 2013, 19:10
Bydlisko: Michalovce

Otazka ohladom isticov

Príspevok od používateľa srna28 » 11 Aug 2022, 19:49

Ahojte, mam taku, mozno pre vas trivialnu otazku. Mozem pouzit 3 jednopolove istice, namiesto 3 poloveho. Packy tych troch 1polovych isticov som prepojil tou tyckou aby mi ho zhodilo naraz.
Neukamenujte ma prosim. Mam doma zvysne jednopolove istice a nechce sa mi kupovat 3polovy. Charakteristika aj prud pasuje samozrejme
Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Otazka ohladom isticov

Príspevok od používateľa Merak » 11 Aug 2022, 22:04

nie, takto to nefunguje
tie ističe sú vnútri mechanicky prepojené, čiže keď dôjde k vybaveniu spúšte na jednom póle, vypne / vybaví aj zvyšné dva póly
keď prepojíte páčky medzi sebou, tak Vám pri vybavení ističa vypne iba ten jeden s tým, že páčka ostane zapnutá, lebo tie ostatné dva ističe ju podržia
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Otazka ohladom isticov

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Aug 2022, 10:19

a ked vypadne len jedna faza, tak tie zvysne dve budu motor stale napajat, a vinutie motora sa za par sekund/minut prehreje a zhori.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

srna28
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12 Jún 2013, 19:10
Bydlisko: Michalovce

Re: Otazka ohladom isticov

Príspevok od používateľa srna28 » 12 Aug 2022, 10:32

Chcel som z toho napajat sporak a indukcny platnu takze tam by to asi nevadilo ale kupim teda 3polovy. Vedel som ze 3 polovy ma vnutorny mechanizmus ktory zhodi vsetky poly naraz len som myslel ze tie 1polove mozem k tomu "donutit" cez tu prepojovaciu tycku.
Dakujem za odpovede.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok