Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa Atlan » 17 Aug 2022, 14:40

Tak y9 mu poyom staci snurka a ten nozik je aj tak povina vybava. Nozikom odreze prútik datam snurku kusok sucheho tvrdehro dreva omota a moze pekne makat kym to nebzblkne, vyhoda je ze snurka nevazi nic a nema sa na nej co pokazit, este runo na zapalwnie zatavit do sacku a bude prioraveny, vaha snurky a kuska runa (alebo iny horlavy matris) do 10g. Oproti 100g hovadine nema 17 a spol.
0

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa Zaky » 18 Aug 2022, 14:07

Už jsi tím třením dřev někdy rozdělával oheň? Já ano a opakovaně, ale jen tak proto, abych si dokázal, že to zvládnu a musím říct, že když je extra sucho a teplo a tím pádem je k dispozici perfektně suché dřevo a následně i další materiál na podpal, tak se to dá. Pokud ale chladno a vlhko, tak točíš a točíš, ze dřeva se ukrutně kouří, ale většina je pára a doutnající prach neuděláš a neuděláš. To už je pravděpodobnější, že u toho dříve nebo později vzplaneš sám :-) Jistě se najdou tací, kteří to umí lépe, jen chci říct, že to není žádná legrace a rozhodně bych tuto metodu nechtěl být nucen používat jako základní pro rutinní rozdělávání ohně.
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa miso156 » 18 Aug 2022, 15:02

O overenych zalesackych moznostiach ako si poradit v nudzovej situaci ako tak viem: od lupy, cez pusny prach, kresadlo, trenie klackov, kremene a pod..

O co mi ide: dnes plyn/benzin je, zajtra nemusi, kludne moze prist doba ze to budu suroviny ako rifle za komarov.
Toto vydrzi 30 rokov, az kym neprerazi vinutia alebo sa nerozpadnu magnety, jedina vec co vyrazne degraduje je to teleso, a to si spravim z pomaly cohokolvek okolo seba.
Nepotrebuje to nic, nez suche drevo.
Taktiez, ze nemam co robit, hehe...

Inak, nad tym VN oblukom som uz davnejsie rozmyslal, pride mi ale, ze vykon neobabres, a teda v oboch pripadoch bud ho dodas, alebo nazapalis.
0
"No pain, no gain." (KC238)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Aug 2022, 15:23

Uz ides do extremov....

Kup si tu kresaciu tycku a hotovo. A ked sa bojis ze dojde tak si kup 10 alebo 100 tych kresadiel. Ak ak stale si myslis ze je to malo tak si kup 1000 kredasiel a este aj tvoje deti s tym budu robit ohen. (PS: tvoje deti to po tvojej smrti vyhodia do kosa) :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa jezevec » 18 Aug 2022, 15:50

miso156 napísal:
18 Aug 2022, 15:02
...O co mi ide: dnes plyn/benzin je, zajtra nemusi, kludne moze prist doba ze to budu suroviny ako rifle za komarov...
Ještě to chce čepičku z alobalu...
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa miso156 » 18 Aug 2022, 15:56

romiadam napísal:
18 Aug 2022, 15:23
Uz ides do extremov....
Trochu ano, ale pravy prepper rozmysla tazko na cvicisku, lahko na bojisku... a v zombie apokalypse su podmienky dva krat stazene..
romiadam napísal:
18 Aug 2022, 15:23
PS: tvoje deti to po tvojej smrti vyhodia do kosa
Nad tymto rozmyslam vzdy ked idem nieco kupovat (a preto nekupujem uz skoro nic), alebo ked vidim takyto inzerat a rozpredaje pozostalosti:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/140927 ... roniek.php
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa cs001 » 18 Aug 2022, 17:51

S tou pozostalostou je to fakt sranda. Pokial nemas dediča, ktorý sa vyzná, tak pre pozostalych su tie nase prístroje, ktoré si nalezite cenime len zbytocne haraburdie. Zial ani moji dedicia sa nevyznaju. Tak zo srandy som manzelke povedal, ze na pristroje napisem aspon pribliznu trhovu hodnotu, pre pripad.
Dnes mi hovoril kolega, ze jeho syn v Bratislave teraz kupoval od nejakeho starsieho pana gramofon. Ked mu povedal ze studuje zvukarinu, tak mu pan ukazal svoje kralovstvo. Chlapec len cumel. Bezne to pan ludom neukazuje, ale ze tam mal vela raritnych kuskov, a vsetko v stave ulozenka. Aj ten gramec co kupoval vyzera ako ulozenka, bez znamok pouzivania...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa pablox » 18 Aug 2022, 20:05

Pozitívne je, že po smrti ťa už nebude hnevať, čo sa s tými vecami stane. Hnevať to bude maximálne nejakého nadšenca, ktorý to uvidí vyhodené niekde na smetisku alebo rozbité na zbernom dvore...
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Nema 17 (krok. motor) v generatorickom rezime

Príspevok od používateľa miso156 » 27 Aug 2022, 21:11

Dnes som dokoncil, aby bol ten generator krutitelny rukou. Motor je tam iny, Minebea z atramentovej tlaciarni HP, rovnako ako to velke prevodove koliesko. "Pozical" som si to zo susedovho dvora (ultra-carasnika) ktory ma dom v exekucii a musi zdrhat.
Naboj pre osku iba z navrtanej metrickej 14-cky skrutky (ziadne loziska), takze hlavne vela oleja, hehe.

Prevodovy pomer cca 1:5, ratat zuby sa mi nechce, pripominalo by mi kolko zubov mi uz len ostalo v papuli.
Avsak, prevod uplne postacuje, lebo uz relativne pomale krutenie klukou (1ot/sek) dava rovnaky vykon ako rychle.
Pozn.:Este som to nemeral, len som zapojil vykonovu Led na jedno vinutie (zo 4), tak brat s rezervou.

6A58BA65-AEE6-4A5F-8A4F-E701412C403F.jpeg
BFCDF758-D878-4C50-8E75-5E5285D979D6.jpeg
39EB5B04-CEBB-4D5F-B2FA-849D195F09B8.jpeg
093BEB5E-F29F-43CF-90E5-469C1728BD67.jpeg
0
"No pain, no gain." (KC238)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok