ohrev tuv

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

ohrev tuv

Príspevok od používateľa anielikk » 30 Okt 2022, 18:25

Mám otázku ohľadom ohrevu tuv v dome. Oplatí sa finančne nechať zapnutý ohrev tuv, keď používam tuv len raz až dva krát do týždňa napr. na sprchovanie? Nieje výhodnejšie to zapínať len keď je potreba ohriať vodu? V dome je len jedna osoba, ktorá využíva tuv, bojler je 80l 2.2kw. Rozmýšľal som aj nechať bojler bežať, ale keď sa nevyžíva, znížiť teplotu ohrevu, alebo je to blbosť? Čo sa viac finančne opatí?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Okt 2022, 18:54

ak je to vyuzivane min. mozno by bolo vhodne porozmyslat nad prietokovym s par l. nadrzou. lebo predpokladam, ze neminie tych 80 l
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa Atlass » 30 Okt 2022, 20:50

Bojler by sa mal sem tam prehrievat koli bakterii legionella... vypnutim by si sposobil mnozenie tejto bakterie...

Idealne by v tomto pripadle bol pouzivat radsej prietokovy ohrievac...
Ja napr bojler nemam a teplu vodu mam ajtak do par s...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Okt 2022, 21:58

Asi najekomickejšie by bolo použiť malý prietokový ohrievač/Hakl/,lebo nehreje vodu do zásoby,ale len toľko, čo sa rovno spotrebuje,či už na varenie, umývanie riadu, alebo sprchovanie.
Je síce elektrický,ale ak nie je tam plyn,tak je to jediná alternatíva,ako ušetriť.Zásobnik je . vhodný skôr na denné používanie,alebo ak je možnosť nočnej tarify za elektrinu.Na Legionelu stačí raz za týždeň prehriať bojler na 60 stupňov,tak sa to nastavuje na automatikách na veľkých kotolniach , ale aj v rodinných domoch.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

sae
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21 Máj 2020, 11:42

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa sae » 31 Okt 2022, 12:26

.. alebo tepelné čerpadlo na ohrev vody. Automatika nahreje vodu raz za mesiac na 60°C, inak ho môžeš vypínať.
0

anielikk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 03 Dec 2017, 13:11
Bydlisko: Kežmarok
Vek: 38

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa anielikk » 31 Okt 2022, 12:32

Takže, ak som správne pochopil, tak najlepšie riešenie, tým myslím z ekonomického hľadiska, je namontovať nejaký prietokový ohrievač a bojler nechať vypnutý aspoň do doby, kedy tam bude bývať väčší počet ľudí. Mám ho aj vypustiť, alebo ho nechať napustený a raz do mesiaca ho zapnúť, nech sa nahreje na tých cca 60˚C a potom vypnúť?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ohrev tuv

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Okt 2022, 19:55

Ak nehrozí zamrznutie ,tak nechaj vodu v ňom,aby zbytočne nehrdzavel.Potom ho stačí po čase,nahriať na 60 vypustiť a používať normálne.
pre jedného človeka ozaj stačí ten prietokač,akurát to musí zvládnuť vedenie a ističe,lebo tam ide výkon do kW.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok