Horák na použitý olej

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 08 Dec 2022, 03:17

Zdar vospolok.
Nedá mi to, reku napíšem.

Spaľovaniu oleja sa príležitostne venujem už cca 3 roky.

Má to strašne veľa úskalí a nieje to vôbec jednoduché niečo rozumné stvoriť.
Ak sa to má aspoň trošku rentovať olej je nutné zohnať zdrama a spálený olej z áut je najvetší problém rozumne spáliť.

Z kamarátom sme dotiahli do úspešného konca plnohodnotné kúrenie vo veľkom rodinnom dome
Má tam takúto dýzu https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... r&_sacat=0
Kompresor zo starej chladiarenskej jednotky a do boku peletkového kotla urobil dieru a strčil tam svoj horák.
Je to z antikorovej trubky do ktorej fúka s tou dýzou rozprášenú zmes oleja a vzduchu.


No a teraz tie úskalia.

1,Z motorového oleja sa tvorí biela krusta ktorá zanáša horák a treba ho cca raz za 15 hodín dať von a odsadziť.
2,Olej je nutné spaľovať pri teplote okolo 900 c celzia aby dokonale zhorel bez dymu inak bude všetko kondenzovať na vodnom výmenníku a je to čierny magľajz nejde to len tak zotrieť. S tou teplotou je samozrejme spojená aj korozia antikorovej trubky ktorú cca za týždeň kúrenia prežerie durch. Najlepší materiál je inconel ale ten je cenovo nedostupný.
3, olej aj vzduch je nutné filtrovať inak sa zanáša dýza. Olej od hrubého bordelu a vzduch od vody ktorá sa zbiera v rozvodoch
4, olej je dobré predohriať na nejakých 80 stupňov. Lepšie sa rozprašuje a je jednoduchší štart horáka.
5. a to je dôležité!!! ak horák z nejakého dôvodu zhasne a to sa stáva... tak do pár sekúnd je všade extrémne explozívna zmes hustého bieleho dymu porovnateľného z vodíkom a zopár ľudí na to už doplatilo.
Kamarát tam má preto snímač plameňa a po zdochnutí okamžite odpojí olej .
6 Akékoľvek kachle kde sa starí olej z auta dodáva do ohniska nejakou trubkou tak sú podľa mňa odskúdene na problém zo zakarbonovaním daného podávača
7 komora musí mať tvar ktorý dovolí spetné prúdenie ktoré plameňom odpaľuje nasledujúci plameň

Ja som sa preto dal cestou spaľovania starého "raciolu"
jednoduchšie sa zapaľuje a netvorí krustu ani sadze ktoré by bolo treba čistiť.
Ako horák som použil žiaruvzdornú liatinu ktorá má zároveň ideálny tvar.
Viac k tomu celému napovie foto posledných pokusov.
Výkon okolo 1,8 kw
Spotreba pár deci raciolu za hodinu ak si dobre pametám tak okolo 0,8 l ale už si niesom istý.
Tlak vzduchu na dýze bol okolo 0,2 bar a dýza 0,8mm otvor na olej.
Prílohy
20221027_012505[1].jpg
1
Obrázok 1

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2022, 12:03

Tlak vzduchu na dýze bol okolo 0,2 bar a dýza 0,8mm otvor na olej.
matoh,
ten olej berie tah vytvoreny vzduchom (rozprasuje ho podtlak vzduchu) alebo tlacis olej pod tlakom cim sa rozprasuje (ako sprejova farba)?

boraicho,
ak chces kurit vodou (radiatory) jednoznacne tam musis dat dvojitu nadobu aby si co najviac tepla dostal do vody a nie do okoliteho vzduchu. A zaizolovat skl. vatou.

Vsetci na youtube vacsinou vykuruju okolity priestor (dielnu).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 08 Dec 2022, 17:37

Olej berie samo podtlakom.
Prenos tepla do vody je plný problémov ale keď sa chce a je čas...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Dec 2022, 21:47

Nejake videá nemáš?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 09 Dec 2022, 03:31

Budem musieť ho hodiť na google disk lebo tu ho nechce vtiahnuť.
Snáď sa k tomu dostanem tento týždeň.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Dec 2022, 11:59

Daj to na Youtube ako verejne video a nemusime to kazdy stahovat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 09 Dec 2022, 17:56

Ešte som nedával video tak dúfam že vám to pôjde.
A stiahnite si zvuk :rolleyes: .
https://youtu.be/7H_fXP38m8E
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa boraicho » 09 Dec 2022, 18:53

Ako si vypočítal ze to ma vykon 1,8kW mne pride ze viac o dosť viac. Presne take niečo by som chcel, možno ešte menšie, aby to hnalo horuci vzduch do nadoby, v ktorej je špirála, či??
Nieje to z turba?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 09 Dec 2022, 19:45

Ano je to z turba.
Najmenšie aké som našiel , je to žiaruvzdorná liatina a má super tvar.

Ďalšia vec je zohnať olej ktorý dokáže zhorieť bez zostatkov...

Mal som tam aj výmenník na vodu ale ten moc brzdil splodiny a nedalo sa to odladiť.
Mal proste moc tenké kanáliky.

Výkon do vody bol 1.1kw (účinnosť prenosu bola taká že odpadný vzduch mal 50stupňov) + odhadované straty žiarením do okolia =odhadovaný výkon.

Najbližšie plánujem osadiť tento horák do plynového turbo kotla namiesto pôvodného horáka.
Je to najlepšie riešenie lebo môj horák ide najlepšie keď na výstupe spaliny nič nebrzdí.

Další krok bude meranie spotreby el energie na pohon kompresora a meranie získaného tepla do vody.
Ale to bude možno až budúci rok na leto
Dám potom vedieť ako to dopadlo.

Inak bude vhodné premenovať tému lebo názov neodpovedá obsahu...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa boraicho » 09 Dec 2022, 20:12

My sme sa už raz stretli ak pamätáš, 29 dec. Idem do Košíc, budem mat celý deň čas, chcel by som to vidieť na živo. Neviem ako ty...
Nenapada ma žiaden dobrý názov temy...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 10 Dec 2022, 00:53

Rád by som moc , ale nemám doma na zapálenie tohoto podmienky.
Všetko testujem a riešim v práci keď sa sem tam na nočnej nájde nejaký čas na šialenosti.
V práci je ale trochu problém z "návštevami" .
Ak tak viem dodať detailné foto a konzultáciu.
A časom ďalšie videá...
Názov trebars , kúrenie použitým olejom... a keďže sme na elektrofore tak napr. kúrenie trafoolejom... nech je tam aj elektro. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Dec 2022, 19:03

Matoh- vyzerá to, celkom dobre vymakané, tak že to asi nečmudí, len treba to dotiahnuť,aby ten pekný plameň rozumne ohrieval aj špirálu hada na ohrev TUV,či ˇUK, a bude to mať správny konečný efekt. :wink,
Ale treba to teplo z horáka využiť rozumnejšie, teda ohrievať s ním medenú trubkovnicu,napríklad z vyradeného plynového kotlíka, trebárs nejaká Karma, či podobný prrietokáč ,kde je navrchu aj voštinový výmenník, ako na chladiči v aute.
Pri rozumnom nasmerovaní plameňov z horáka a vyladení tlakov, medzi horákom a výmenníkom,tak aby bola účinnosť čo najefektívnejšia, a vzájomne sa neovplyvňovali, by sa to dalo rozumne využiť.
Stále mám však pocit, že obyčajný motorový olej bude viac čmudiť,ako stolový olej,preto s prikláňam k názoru, že na spalovanie je treba vymyslieť sofistikovanejší horák s reguláciou pomeru palivo-vzduch, ako obyčajné sprosté kvapkanie oleja do spalovacej komory, pretože sa to nedá nazvať ako horák.

Nemôžem však zostať pri takýchto konštrukciách bez upozornenia,
že sa jedná o dosť nebezpečné konštrukcie,pri ktorých ,pri neznalosti základných znalostí
o medziach výbušnosti metánu, 5-15% , v priestore
alebo minimálnej koncentrácie CO/kysličníka uholnatého / v priestore,0,001-0,003%
kedy môže dôjsť k otrave CO.
Pri vysokej koncentrácii CO2 ,hrozí nebezpečenstvo UDUSENIA, nie OTRAVY,nakolko sa zníži percento KYSLÍKA vo vdychovanom vzduchu.

Tiež by som premenoval tému, napr. ,, aký výmenník tepla použiť na ohrev vody k horáku na použitý olej,,
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 10 Dec 2022, 21:49

5ko , ano to je moje ďalšie smerovanie.
Motorového oleja z âut som sa vzdal práve kvôli sadziam ktoré sa nespália ani keď už horák svietil ako slnko na obed .
A neustále čistenie môžem osrac.
Inak som si spomenul na cca tretiu verziu na ktorej som sa najviac naučil.
Tak dám aj foto...
Inak len tak ot. Nespomenie si niekto na toho týpka ktorý tu cca7 rokov dozadu riešil elektromotor z vzv a pwm reguláciu ? Nahodené to mal tuším vo favorite ...
Kamarát rieši podobný problém a nemôžem to vlákno nájsť.
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Zakruženie trubky

Príspevok od používateľa matoh » 10 Dec 2022, 21:53

...
Prílohy
20221210_215101.jpg
20200213_210508.jpg
20200129_103942.jpg
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Dec 2022, 22:09

hou vospolok, tak som sem zase nakukol po dlhej dobe .. zdar 5ko, boraicho a spol ....

Olejom vykurujem celú prevádzku, mám kopu spravených rôznych horákov na olej ... nič nečmudí a takmer nič sa nešpiní. Resp pri správnom horení sa neusadzujú sadze. Je pravda, že používam výkonnejšie horáky ale na ústrenom kúrení som šiel s malým - ten posledný link, ale tu som musel mať predohrev alebo som pridával som trochu rozpúšťadla . Tiež som to musel filtrovať, lebo tá tryska je jemná. Večšie horáky nemajú žiaden problém . Horáky som kúpil buď ako súčasť WAPky, najlepšie československej .. Sterimob, alebo klasik pôvodná WAP. alebo ako šrot za 50E. Často z východu, kúsok od teba Boraicho . Hodím aj link z nejakých prerábok ... Momentálne kúrim ľahkou frakciou, ktorú som normálne kúpil aj s daňou ( nejež sa, je to oslobodené od spotrebky :thumbup: ), ale trošku večšie množstvo, keďže mám podzemné nádrže. Ale ja som trošku nie celkom vhodný príklad pre bežných ludí. To som kúpil pretože už sa mi nechcelo zháňať po servisoch v 50l baleniach.

no tu je zopár linkov na horáky a prerábku .. :

https://youtu.be/t6sBFqPafn0[/youtube]
https://youtu.be/lc4QJLm2N2Q[/youtube]
https://youtu.be/VIbGQbUEkEc[/youtube]
https://youtu.be/WLHpyuw7Bw8[/youtube]
https://youtu.be/XWCRleWk9D0[/youtube]
https://youtu.be/MZkZcqRRquo[/youtube]
https://youtu.be/_PKrVqCkNTs[/youtube]
https://youtu.be/DFMv1ybp7ek[/youtube]

no a tu je jedna prerábka horáku za 50 E, ten horák bol mladší ako ja a slúžil na sušenie sena na JRD pri Košiciach :thumbup: , už niekoľko rokov mi bezproblémovo slúži, je to hlavný horák na ohrev reaktorov.

v súčasnosti som ale prerobil kotolňu a dal som novú pec a ten najmenší horák a na ňom spalujem tú oficiálnu lahkú frakciu , a tam som dal namiesto bežného čerpadla, také čínske membránové na rozpúšťadlá a zatial to beží spolahlivo už asi 3 týždne. tu je link na prerábku

https://photos.app.goo.gl/u7hz6A8BpdRDxaGMA

na tretej fotke odkonca je vidno povodnú verziu horáka,, tam je ešte to pôvodné čerpadlo - lacná polská náhražka Danfossu . Slúžilo mi to 3 roky.Ale už tam je to nové čerpadlo.

Možno ti to pomôže pri konštrukcii svojho vykurovania. Netreba sa báť toho oleja, to čo popisuje matoh hore to je spôsobené nesprávnym horákom, tieto majú v sebe zabudovaný solenoid a elektroniku na sledovanie plameňa. Samozrejme nebol by som to ja, ak by som to nevyhodil nespravil nanovo. Dajú sa kúpiť na bazoši a pod.
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 13 Dec 2022, 08:51, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa matoh » 13 Dec 2022, 01:20

Zdar.
Ak sa môžem opýtať čo v tom zariadení kuchtíš ? Takto nezasvetenému to príde ako zariadenie na obohacovanie uránu :D .
Taketo čisté horenie vo vzduchu sa skoro podarilo aj mne ale od toho som upustil v samom začiatku lebo som sa nedokázal dostať z výkonom na mnou požadovaný výkon okolo 1 až max 2 Kw aby som môhol horák nechať zapálený aj týždeň a zároveň nemal v miestnostiach 30c.
Plameň už akoby nebol schopný sa "samoodpaľovať" keď som to sťahoval nižšie.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Dec 2022, 08:46

Nazdar ... šiel si na to úplne zle. Prečo by si potreboval horák na 1-2 kW ? To je blbosť . Potrebuješ normálny horák s bežnou reguláciou. Horenie musí myť aj nejaké tie rozmery a výkon, aby sa to dobre spalovalo. Teda celé zle a komplikované. Toľko času si s tým strávil, že už si mohol mať postavené aj profesionálne zariadenie. Doležité neni len to že ti to ide, ale aj to že ti to ide spolahlivo a bezpečne. Tiež pridávať k tomu dalšie zariadenia ako napríklad kompresor je blbosť, už ak koli spotrebe elektriny a je to dalšia kaziaca sa vec čo niečo stojí. Moje horáky majúmálo pohyblivých častí len ventilátor a na neho napojené čerpadlo. Moje horáky nejdú len týždeň, ale idú mesiace a mesiace a to každú vykurovaciu sezónu. Len nastavím teplotu na okruhu a je to. Ale musím každý týždeň dopľnať palivo, čo je trochu problém v tomto čase, lebo musím ísť do práce.

Inak pri malom horáku ( pár kW ) som mal dobrý výsledok pri kombinácii MERO + odpadový olej alebo trafoolej, proste treba trochu znížiť vyskozitu. to sa aj dobre filtrovalo.
Ak sa môžem opýtať čo v tom zariadení kuchtíš ? Takto nezasvetenému to príde ako zariadenie na obohacovanie uránu :D .
neviem čo myslíš, ale ak narážaš na tie fotky, tak to je len kotolňa a to čo tam vidíš to je kotol na pevné palivo, prerobený na olejové vykurovanie, tiež mám k tomu spravené aj kúrenie peletkami, stačí mi prehodiť dvierka a nahodiť peletkový horák.

S tými zariadeniami je to u mňa trochu komplikovanejšie, tak to tu nebudem rozmazávať, proste mám chemickú prevádzku.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Dec 2022, 16:01

No vitááááj mato, že si si našiel čas aj na nás, už si tu chýbal. :agree:
Vidím, že si sa s tým pohral po svojom ale načo kupovať drahé veci, keď sa dajú opraviť a prispôsobiť aj staré nepotrebné APHčka,aj keď sú na domáce účely trochu velké ale v tvojom prípade asi optimálne.
V podstate tie horáky sa vyrábali aj originál na spalovanie vykurovacieho oleja ,teda aj dávkovacím čerpadlom,len vstrekovanie bolo inakšie, ako pri plyne.
Hlavne že si využil, alebo urobil zabezpečovacie prvky a automatiku tak ako si to vyžaduje bezpečnosť.
Presne to treba dodržiavať aj v domácich podmienkach hoci pri menších horákoch./ viem čo píšem,náhoda je blbec/
Ako vidíte, bez ventilátora, čerpadla a trysky rozprašovania správneho vzájomného doladenia pomeru palivo -vzduch, to nebude nikdy poriadne horieť.
Pri pretlakových horákoch na plyn sa pomocou automatiky reguluje výkon vzájomným spriahnutím plynoveho ventilu a škrtiacej vzduchovej klapky ventilátora,ktorá musí v ich akejkolvek polohe zaručovať ten správny pomer ,aby plameň horel bez vzniku sadzí, či nadmerného vzniku CO,CO2,NOx......A to je v amaterskych podmienkach len ťažko dosiahnutelné,aj keď nie nemožné ,ak máme dosť vybavenia a šikovné ruky.
No a ďalšia vec je velkosť ohniska,či komory voči výkonu horáka,pretože aj to je jeden z predpokladov, že bude zariadenie fungovať optimálne ako komplet.
Tie atmosférické horáky,kde olej iba doteká, či kvapká do ohniska sú akurát vhodné naozaj len na vykurovanie garáží či dielní, kedy sa dá cez velkopriemerové výmenníky využiť teplota spalín.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa matoh » 13 Dec 2022, 17:04

Voľný čas neriešim sú to možno dve hodky za mesiac čo sa tomu venujem. :)

A je to ako z elektro niekto proste skladá a navrhuje DPS z 0nič na komplet a niekto si kúpi komplet modul na jebaji za euro... mňa proste takýto vývoj duševne napĺňa.


Idem na to dobre (teda aspoň na účel na aký to ja potrebujem) lebo táto posledná verzia s turbom nemá zatiaľ žiadne vetšie zádrhele, akurát som skončil pri raciole lebo s ním mám dobré skúsenosti a viem ho dosť pozbierať.

Výkon 1-2kw potrebujem lebo mám RD postavený v triede A0 takže čokoľvek tam bude trvale žhnúť viac bude prekurovať.

Spoľahlivo a bezpečne to samozrejme bude niesom samovrah.
Preto riešim aj kontinualitu horenia lebo každý ďalší štart je pre mňa nepotrebný a nesie ďalšie komplikácie.
Najradšej by som bol ak sa na jeseň zapáli našteľuje ideálne horenie a potom na jar zhasne.
.
O kompresor sa nebojím mám taký čo ho do konca života nezoderiem ak budem občas aj meniť olej...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Horák na použitý olej

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Dec 2022, 17:31

koľko kg alebo l oleja ti to žerie za hodinu ?

5ko nazdar, to vieš v istom okamihu som dostal koprivku na SE :D . Zatial je to v pohode, ale uvidí sa časom
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok