Kontrola výkresu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

jarda2022
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 28 Dec 2022, 07:07

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jarda2022 » 19 Mar 2023, 10:13

0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 19 Mar 2023, 17:52

Takže součástky se konečně podařilo naimportovat. Schema je otřesné, ale jdeme dál.

Zde je tvoje DPS:
PCB_kekel.PNG
1. To zelené jsou chyby :!: Jakmile něco v Altiu svítí tou zelenkavou barvou, tak by ses nad tím měl zamyslet a odstranit chybu.
2. Proč tam máš vygenerovaný ROOMs (ten červený obdélník)? (nastuduj si Working with Rooms on a PCB in Altium Designer Po nastudování aplikuj. Buď zakaž generování rooms, nebo jej aplikuj tak, aby negeneroval chyby.
3. Dle mého jsi nenastavil vůbec ty design rules dle tohoto: PCB Manufacturing & Assembly Capabilities.
4. projdi si vrstvy a co jde sjednoť. Např. já vidím 3 vrstvy pro 3D modely součástek. Práce s tím je zase zde:
Controlling Colors & Visibility for Your PCB in Altium Designer


Po splnění bodů 2 a 4 přejdeme k tahání spojů. Do té doby se nebudu vyjadřovat k rozložení komponent, spojů, ... A beru to pouze jako špatný vtip. :thumbup:

Vrstvz.PNG
0

jarda2022
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 28 Dec 2022, 07:07

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jarda2022 » 20 Mar 2023, 18:18

1] to asi vzniklo tím, že jsem to nainportoval "do staré desky" a někde se mi to kříží s jinou součástkou, a/nebo se spojem.

2] jo, to odstraním... to sem zapomněl.

4] jo, sjednotím je.

3] jo, o tom problému vím, a rozepsal jsem ho ve starším příspěvku:

"Čau, tak mám design rules, ale nerozumím tomuto:

Na "jlcpcb" mají "Drill Hole Size
0.15mm - 6.30mm"

Ale... já myslel, že se velikost díry (pokud je tím myšlena teda díra na SMD/THD součátku) určí podle footprintu.

Co tam teda napsat?
A1 (1).png
A dále...

Protože "nejširší potřebný" spoj má podle tabulky šíři 1,5, nastavil jsem VŠE na 1,5... doufám, že je to legitimné postup.
A1 (1).png
Co dalšího je nutno nastavit? Např. na jlcpcb vidím "specifikaci materiálu", ale ta se v Altiu asi neuvádí.

"Material
FR-4

Aluminum

Copper core

Rogers / PTFE Teflon""
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 20 Mar 2023, 18:29

1] to asi vzniklo tím, že jsem to nainportoval "do staré desky" a někde se mi to kříží s jinou součástkou, a/nebo se spojem.
Tím to není, to je tím vygenerovaným ROOMem. Nutné dostudovat :!:
"Čau, tak mám design rules, ale nerozumím tomuto:

Na "jlcpcb" mají "Drill Hole Size
0.15mm - 6.30mm"

Ale... já myslel, že se velikost díry (pokud je tím myšlena teda díra na SMD/THD součátku) určí podle footprintu.

Co tam teda napsat?
A1 (1).png
Footprint teď neřeš, nastav co tam má být. Pokud nějaký footprint nebude vyhovovat, dostaneš potom od DRC warning a upraví se to potom. Stejně footprinty na THT součástky nebudou mít díru pod 0.15mm, že jo.
A dále...

Protože "nejširší potřebný" spoj má podle tabulky šíři 1,5, nastavil jsem VŠE na 1,5... doufám, že je to legitimné postup.
A1 (1).png
Pokud by jsi se nad tím zamyslel, dostal bys logickou odpověď, že nastavit vše na 1.5mm může jenom lachtan. Pak budeš protahovat nějaký logický spoj, kterém stačí 0,2mm spojem o 1,5mm. Trošku debilní nápad co? Dále kde jsi zjistil, že spoj 1.5mm bude nejvíce potřebný spoj? 1,5mm při 18um, oteplení 10° je cca 2,5A.
Co dalšího je nutno nastavit? Např. na jlcpcb vidím "specifikaci materiálu", ale ta se v Altiu asi neuvádí.

"Material
FR-4

Aluminum

Copper core

Rogers / PTFE Teflon""
0
Toto je další omyl. Altium umí specifikovat vrstvy, materiály. Ale to bys musel nahlídnout do nějakého pcb tutorialu pro altium. Takže zde ti napíšu toto:
1. Otevři si google nebo youtube
2. vyhledávej slova jako: Altium, PCB, beginers, start, tutorial, first pcb, layers

Já tě zde nebudu školit jaké malé dítě. Číst/psát umíš ne? Jinak takovéto školení je na den a stojí cca 20k CZK. Takže kolik dáš za takovou nalejvárnu?

Tvé složení DPS aktuálně vypadá následovně. Abys pochopil nastavení a práci v Altiu, je potřeba nastavit i toto. Proč se na to vykašlat, že jo.

Vizualizace:
Slozeni dps.PNG
Složení:
Slozeni dps2.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa bobo87 » 20 Mar 2023, 20:31

@Jarda:

Odporucam preliezt toto - chlapik sa to naucil za cca 2-3r na uroven taku, ze klobuk dole, mozno sa tam najde nieco uzitocne aj pre teba. Nie je to vyslovene tutorial k Altiu, ale k navrhu PCB ano.

https://www.youtube.com/@PhilsLab
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

jarda2022
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 28 Dec 2022, 07:07

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jarda2022 » 26 Mar 2023, 12:18

Děkuji za info, pročtu.
0

jarda2022
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 28 Dec 2022, 07:07

Re: Kontrola výkresu

Príspevok od používateľa jarda2022 » 02 Apr 2023, 10:46

Tak, o Velikonocích se na to mrknu. :thumbup:
0

Napísať odpoveď