Aký robotický vysávač

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa McSmekac » 11 Apr 2023, 06:59

Zdravím

Žena mi dala za úlohu kúpu robotického vysávača :D

Takže potreboval by som poradiť kedže neviem čo vybrať:
Strop: do 1000e
Aby mal automatické vyprázdňovanie.
Tie vecičky cez wifi majú už asi všetky.
Mopovanie nepotrebujem.

Napíšte aké vysávače máte doma či by ste si ich znova kúpili alebo nie a prečo.

Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa misocko » 11 Apr 2023, 08:41

Mam roomba i7, mam zmiešane pocity. Vysáva OK, dosť rýchlo sa vie zorientovať keď ho nahodne hodim do nejakej izby, ale nezobrazuje polohu na mape a moj od zacietku ma problem s dokovaním.
Ale zas nejku vyslovene čínu by som nechcel
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa budvar10 » 11 Apr 2023, 08:45

iRobot Roomba Combo
Máme ho pár rokov. Keď sme ho kupovali, spýtal som sa predavačky, akú značku by si vybrala. Povedala, že jednoznačne iRobot.

1. Je to dobrý pomocník, ale na udržiavanie čistoty. Ak si myslíš, že už nebudeš musieť nikdy vysávať, tak to je omyl.
2. Výška je dôležitá aby sa dostal pod skrine a pod.
3. Nejako som bol v omyle, že sa mu bude dať povedať odkiaľ pokiaľ vysávať. Omyl. Existujú k tomu infra závory, t.j. ďalšia investícia, alebo možno vyšší model.
4. Ohľadne samovyprázdňovaciej funkcie som skeptický. Náš to nemá ale ani by som to nechcel. Je potrebné ho čistiť pomerne často. Senzory sa musia tak, či tak. Takisto filter. Fatálne sú nitky a hlavne dlhé vlasy. Namotáva sa to na kefy a spôsobuje problémy, ak to ostane tam. Okrem toho sa zapráši. Je to plast a ten prach sa na ňom trochu lepí statickým nábojom.
5. Nedostane sa všade. Rohy, prechod na koberec, roztrúsené veci a pod. sú niekedy problém.
6. Prekvapilo ma, že nespadne zo schodov a pod. Spočiatku som mal strach. Je tak nízky, že podlezie aj zábradlie a vysunie sa až hrozivo za hranu nad voľné priestranstvo. Ešte ani raz nespadol, ale senzory je potrebné udržiavať v čistote.
7. Nie vždy nájde cestu domov, k nabíjačke. Je to tak 50:50.
8. Problém je, že s výduchom vzduchu rozptyľuje jemný prach. Je nízko pri zemi. Jemný prach sa potom usadzuje na nábytku. Preto je dobrý mop a ísť na vlhko. Ale podlahu meumyje. Pri silnom znečistení to by skôr len rozmazal.

Už ma nič nenapadá.
0
Naposledy upravil/-a budvar10 v 11 Apr 2023, 08:50, upravené celkom 1 krát.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2023, 08:48

ja mam obycajny xiaomi - nema automaticke vyprazdnovanie, nema laser navigaciu, ale ma mopovanie.
Chodi to par rokov bez jedineho problemu, vidim na mape, kde sa nachadza, dokaze si poradit aj s kocurmi :) Ked ich zdetekuje, tak pomaly pride, stuchne do nich a cuvne. par sekund pocka a zase to skusi, ak sa nepohli.
Dokuje sa bez zavahania.
Tie roboticke vysavace su skor len na take rychlo povysavanie omrviniek a chlpov, necakaj zazraky.
roomba mi pride nieco ako iphone, robi co ma, ale cena je premrstena.
vyhol by som sa tym lidlackym, alebo eta a pod. - par znamych to ma, a stazuju sa na to.

budvar 3) moj xiaomi ma mapu, kde mu presne vyznacim, kde ma povysavat a pekne si tam pride, povysava a zase zaparkuje.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa Atlass » 11 Apr 2023, 08:58

Ja mam Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro a max. Spokojnost... dam po sebe 2x mopovanie a je to naozaj poznat... mopovanie pouzivam viac ako obycajne vysavanie... tak isto ma mapu kde vidis kade isiel a vies vybrat kam ma ist vysavat... automatickemu vyprazdneniu by som neveril... ked nebudes vyklepavat zapraseny filter tak saci vykon bude klesat...
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa jezevec » 11 Apr 2023, 09:11

Už jsem několik těchto "vysavačů" opravoval a taky po opravě zkoušel. Za mě, je to jen vcelku neužitečná hračka.
2
Obrázok 2

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa ondistef » 11 Apr 2023, 09:24

My máme doma vysávač Rowenta RR8577WH X-Plorer Serie 75s Animal & Allergy 4v1 (od Vianoc) a zatiaľ je to OK.
Tento model robia aj s vyprázdňovačom Rowenta X-Plorer S75s+ 4v1 Auto Empty RR8587WH
Vzhľadom na dvoch psov ktorý sú dnu a dosť plznu (zlatý retriever krížený s labradorom a druhý nejaký cyperský mix) pozbiera kopec chlpov a vlasov, ale treba pravidelne čistiť filter a rovnako tak koliesko a kefy a samozrejme vysypať nádobku na bordel.
Ten automatický vyprázdňovač je dobrý tak na prach a drobné nečistoty, ale tak či tak budeš musieť raz za čas vyčistiť manuálne vysávač, ale aj tú dokovaciu stanicu.
Ďalší problém predstavujú tvrde vysušené listy z kvetov a podobný väčší mechanický bordel.
Ale ináč vysáva celkom dobre, vie aj mopovať, vytvorí si mapu miesta a v aplikácii na telefóne ukazuje aj miesto kde sa nachádza. Vieš mu vytvoriť zóny, kam by nemal chodiť. Nemá problém ani s kobercom v obývačke.

Predtým sme mali Philips FC8822/ 01/ B ktorý sa po pár rokoch porúčal,
a čo sa vysávania týka, tak Rowenta je lepšia.
(ak by niekto mal oňho záujem, môžem poslať, viac menej komplet a mám k nemu aj nové kefy a filter, akurát vyhadzuje error E-x - problém s aku ale bude to niečo viac než len baterkou)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2023, 09:36

jezevec napísal:
11 Apr 2023, 09:11
Už jsem několik těchto "vysavačů" opravoval a taky po opravě zkoušel. Za mě, je to jen vcelku neužitečná hračka.
Lebo ludia si myslia, ze to nahradi vysavac. Ale ja mam 2 chlpatych kocurov a male deti, a je to super vec, na take to kazdodenne povysavanie chlpov, prachu a omrviniek z podlahy, ked nie si doma. a mop je tiez skor len na pozbieranie prachu. Preto som aj kupoval z tych lacnejsich, lebo tie extra funkcie mi vzhladom na hlavny ucet tychto robotickych vysavacov pride len tahanie penazi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa McSmekac » 11 Apr 2023, 10:19

Takže roomba sa vylučuje......veľa z vás tu pochvaľujete xiaomy. Ešte sa mi pozdáva Roborock.
A je jasné že budeme vysávať len žena je nervózna že musí každý deň. :D
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pablox » 11 Apr 2023, 10:28

Máme od augusta Roborock S5 max a spokojnosť. Pri psovi a 2 malých deťoch ho pustím každý druhý deň a pozbiera kopu bordelu a prachu. Má aj mopovanie, ktoré používam sporadicky, keďže radšej dám 3x vysať celý byt a zmopujem to ručne za 10 minút.

Ale klasický vysávač to nenahradí (ako si veľa ľudí myslí) - zákutia, WC miestnosť a úzke priestory pod skrinkami musíš povysávať klasickým vysávačom. Mraky času ti ale ušetrí.

Akurát treba očistiť senzory a podávať dole vlasy z rotačných častí, takže automatické vyprázdňovanie je podľa mňa zbytočnosť.

Povysáva aj koberec s krátkym vlasom.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa straciam » 11 Apr 2023, 10:54

dlho som hladal aj ja nejaky roboticky vysavac. po mnozstve recenzii, videi, testov a pod. som sa rozhodol pre znacku roborock, konkretne model "S5 max". rozhodoval som sa medzi S7 maxV a S5max. v testoch bol S5 max takmer vzdy lepsi. tak volba palda nanho. (inak si cenu stale dost dobre drzi na to, ze je to x rokov stary model) sme maximalne spokojny. nema sice vyprazdnovanie, ale ani nam to nejak nechyba. beha kazdy druhy den, navigacia je perfektna, orientuje sa vyborne, trochu slabsi je vr ohoch ale to skoro kazdy vysavac. mopovanie nie je mopovanie.. v podstate len taha mokru handru za sebou, ktoru neustale navlhcuje. ale niekedy staci aj to. jedine s cim ma problem je s "kobercom" pre psa (vetbed) takmer vzdy ju skrkve a este na nu nevysiel ani raz aby ju povysaval.
da sa vybrat sila vykonu pre vysavanie aj mnozstvo davkovania vody pre mopovanie. cez mobil sa daju nastavit zony, kde ma vysavat ci jednotlive izby. nevyhoda je ze sa vsetko ovlada cez mobil (potrebuje wifi). za mna je to super a urcite by som si tuto znacku kupil znova.. maju to celkom dobre zmaknute a odladene (az na tie vysoke koberce)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
McSmekac
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 16 Sep 2020, 20:10

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa McSmekac » 11 Apr 2023, 12:06

straciam napísal:
11 Apr 2023, 10:54
dlho som hladal aj ja nejaky roboticky vysavac. po mnozstve recenzii, videi, testov a pod. som sa rozhodol pre znacku roborock, konkretne model "S5 max". rozhodoval som sa medzi S7 maxV a S5max. v testoch bol S5 max takmer vzdy lepsi. tak volba palda nanho. (inak si cenu stale dost dobre drzi na to, ze je to x rokov stary model) sme maximalne spokojny. nema sice vyprazdnovanie, ale ani nam to nejak nechyba. beha kazdy druhy den, navigacia je perfektna, orientuje sa vyborne, trochu slabsi je vr ohoch ale to skoro kazdy vysavac. mopovanie nie je mopovanie.. v podstate len taha mokru handru za sebou, ktoru neustale navlhcuje. ale niekedy staci aj to. jedine s cim ma problem je s "kobercom" pre psa (vetbed) takmer vzdy ju skrkve a este na nu nevysiel ani raz aby ju povysaval.
da sa vybrat sila vykonu pre vysavanie aj mnozstvo davkovania vody pre mopovanie. cez mobil sa daju nastavit zony, kde ma vysavat ci jednotlive izby. nevyhoda je ze sa vsetko ovlada cez mobil (potrebuje wifi). za mna je to super a urcite by som si tuto znacku kupil znova.. maju to celkom dobre zmaknute a odladene (az na tie vysoke koberce)
A v čom konkrétnom bola ta S7 slabšia od S5? Veď predsa S7 je aj drahšia
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa budvar10 » 11 Apr 2023, 12:41

jezevec napísal:
11 Apr 2023, 09:11
Za mě, je to jen vcelku neužitečná hračka.
Vec názoru. Za mňa je to veľmi užitočná hračka. Samé to pobehá a povysáva.
Zdá sa, že podlaha je čistá ale až keď čistíš zásobník, zistíš koľko prachu sa nazbieralo z "ničoho". Môže behať každý deň a nie je to ani veľmi hlučné. V pohode sa dá telefonovať, keď sa ti to motá pod nohami.
Dobre investované peniaze.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2023, 12:53

straciam napísal:
11 Apr 2023, 10:54
mopovanie nie je mopovanie.. v podstate len taha mokru handru za sebou, ktoru neustale navlhcuje. ale niekedy staci aj to.
nevyhoda je ze sa vsetko ovlada cez mobil (potrebuje wifi).
To "mopovanie" je vlastnost vsetkych vysavacov. Je to vlastne len pozbieranie jemneho prachu, nic viac.
A skusal si ho spustit cez power tlacidlo? Ak ho ma. Moj xiaomi na 2 tlacidla, jednym ho viem rucne spustit, zastavit. Druhym poslat do docku, alebo podrzanim povysava iba priestor okolo seba cca 1.5m x 1.5m - ak chces aby povysaval len nieco konkretne.
Toto funguje aj bez wifi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa budvar10 » 11 Apr 2023, 13:26

Aký máš presný typ vysávača?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Apr 2023, 14:16

Ludia uz velmi zleniveli....
U nas by ten vysavac nemal sancu, zasekol by sa po 5 min.
Ja (alebo manzelka) 1000W vysavacom povysavam plav. podlahu za 2 min a potom pretriem vlhkym mop-om a je cisto. Takto cisto to robot aj tak nevysaje. Je to podla mna blbost. Ale kazdy ma na to iny pohlad. Chapem ze niekomu sa paci ked mu nieco behapo byte a cisti mu to podlahu. Cize nic nikomu nevytykam, len komentujem a pisem moj nazor.

Tak isto aj ten naparovac na podlahu je blbost ako svina. Manzelka ma nahovorila na to a ja som sa poddal a kupil to. A teraz uz 5 rokov je niekde na povale a zavadzia, lebo sama zistila ze je to len umyvanie dlazky studenou vodou a nie 100 stupnovou parou ako to hlasali v reklamach. A kedze ta zkondenzovana voda na konci je uz studena tak zistila, ze na to potom staci aj sikovny lahky obratny mop.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 11 Apr 2023, 14:19, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pablox » 11 Apr 2023, 14:18

pocitujlasku napísal:
11 Apr 2023, 12:53
straciam napísal:
11 Apr 2023, 10:54
mopovanie nie je mopovanie.. v podstate len taha mokru handru za sebou, ktoru neustale navlhcuje. ale niekedy staci aj to.
nevyhoda je ze sa vsetko ovlada cez mobil (potrebuje wifi).
To "mopovanie" je vlastnost vsetkych vysavacov. Je to vlastne len pozbieranie jemneho prachu, nic viac.
A skusal si ho spustit cez power tlacidlo? Ak ho ma. Moj xiaomi na 2 tlacidla, jednym ho viem rucne spustit, zastavit. Druhym poslat do docku, alebo podrzanim povysava iba priestor okolo seba cca 1.5m x 1.5m - ak chces aby povysaval len nieco konkretne.
Toto funguje aj bez wifi.
Hej sú tam 2 tlačidlá s rovnakými funkciami ako píšeš, ale cez wifi si vieš nastaviť na základe mapy ktorú miestnosť má upratať, hustotu vysávania, výkon sania/mopovania.

@Straciam Vidím, že sme dvaja spokojní s Roborock S5 max :)

Ten vysávač je spolu s umývačkou riadu výborný šetrič času
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2023, 14:57

budvar10 napísal:
11 Apr 2023, 13:26
Aký máš presný typ vysávača?
Uplne najjednoduchsi 1C
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2023, 15:05

romiadam napísal:
11 Apr 2023, 14:16
...
Pozeras sa na to nespravne. Nie kazdy ma chut kazdy den behat s vysavacom a mopom po dome. Hlavne, ked mas zvierata a male deti.
Samozrejme, ze raz za tyzden musis poriadne umyt, ale tato sranda je hlavne na take to priebezne cistenie od prachu a omrviniek, hlavne, ak mas podlahu a nie koberce a byvas v dome.
Pustime ho, ked sa ideme von prejst a ked sa vratime, tak je poriadok.
Parny cistic je super vec, my mame normalny, kde proste citis, ze ta podlaha je tepla a odstrani to aj kadejake flaky a takmer bez namahy. Zaroven to trocha aj dezinfikuje.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Pa3x
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:44
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Vek: 27

Re: Aký robotický vysávač

Príspevok od používateľa Pa3x » 11 Apr 2023, 22:11

Aktuálne cca mesiac vlastním Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. V balení som mal dve nádobky jedna čisto na vysávanie a jedna je hybrid kde vie vysávať a zároveň tam ma vodu na mopovanie. Ako spomínali kolegovia tak v appke si vieš pekne nastaviť čo chceš vysávať buď si vyznačíš miesto alebo si zvolíš ktorú miestnosť. Taktiež si vieš nastaviť rozvrh kedy a ako často napr. aby ti každý deň prebehol byt alebo miestnosť... Jednu nevýhodu ma appka že pre EU trh ešte nemá multi map funkciu teda napr. viac poschodí v dome.
Tak ako bolo spomenuté to čistenie či už tej kefy alebo filtra bude raz za čas potrebné a neverím tým automatickým dokovačkám. Taktiež po skončení mopovania je potrebné mu ten mop odstrániť a vybrať nádobku lebo môže navlhnúť podlaha, na kachličkách neriešiš.
Pre budúci nákup za mňa jednoznačne aby mal LIDAR (môj má), minimum nárazov všetko si vie pekne zmapovať, ale treba si overiť či sa zmestí pod gauč...
Ďalšou výhodou pre xiaomi sú lacné filtre, metličky z číny... dokonca aj kolieska a iné náhradné diely sa dajú celkom rozumne zohnať.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok