Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa miso156 » 25 Apr 2023, 14:39

Zdravim,

na notebooku DELL D510 je 3S Lion pack uplne KO. Vhodnu nabijacku nemam, lebo DELL pouziva identifikacnu ochranu cez 1-wire komunikaciu (teda nemoze by hocjaka)

Preto som pack rozobral, miesto lion som dal 3ks 4m7 kondezatory do serie, k nim paralelne 5k6 odpory pre rozbalansovanie napatia. Dva droty ktorymi balancer meria napatie 4.2v a 8.4v som taktiez pripojil na kondenzatory. Ziadne ine droty k bateriam nejdu.

"Bateria" vsak nefunguje. Na kondikoch je napatie spravne rozbalansovane cca 3.8V na kazdom.
Nefunguje ani led indikator na obale baterii, ktory zobrazuje uroven nabitia (5 led indikator).

Co este mozem vyskusat?
20230425_150920.jpg
0
"No pain, no gain." (KC238)

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 25 Apr 2023, 16:49

Niekedy sa hovorilo, že elektronika akumulátora má nejakú pamäť a keď už raz odíde nejaký článok a vymení sa za nový, elektronika to stále berie tak, že je tam zlý článok. Možno to bude aj tento prípad.
0

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa Atlass » 25 Apr 2023, 17:18

Ja som na Lenovo V370 vymenil mrtvu bateriu za bateriu Green Cell a funguje... stoji to cca 30e...
Maju aj zdroje pre NB
Cez google najdes predajcu aj na sk...
To len ak by sa ti nechcelo pajkovat :yawinkle:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Apr 2023, 17:24

To bola éra kurvítok ,ktorú pozám z makity, ak bol vadný jeden článok z desiatich,ani po jeho výmene ju nabíjačka nenabila. Dúfam, že aspoň to únia zakáže,keď už sú taký zelený marťánkovia.
Nedávno som repasoval parkside baterku, kde bol najprv vadný jeden článok, potom dva, až som musel vymeniť všetkých 5 a už ide normálne,ale elektronika nič problémové neregistrovala a nabíja ju v pohode.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa Radus » 25 Apr 2023, 17:28

Viem ti posunúť nabíjačku z DELu, ak by si mal cestu cez PO...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Apr 2023, 17:35

bud ma pamat, a teda vie, ze clanky su zle, alebo ma este nejaku kontrolu, co sa tyka samotnych clankov. Napr. termistor medzi clankami, alebo ich skusa nabijat a sleduje charakteristiku...
Dell ma dost vela veci robenych inak, ako je bezne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa miso156 » 25 Apr 2023, 18:04

Termistor je ten najspodnejsi cierny drot. Bol len tak prilepeny medzi clanky, takze tepelna ochrana by mala byt ok.

Meranie charakteristiky sa mi tiez velmi nezda, lebo samotna bateria bez pripojenia na ntb nema cim vyraznejsie zatazovat. Naviac, meral som napatie na kondikoch osciloskopom a nevidim tam ziadne poklesy (ako snahu zatazit).
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa balu » 25 Apr 2023, 20:46

miso156 napísal:
25 Apr 2023, 14:39
Vhodnu nabijacku nemam, lebo DELL pouziva identifikacnu ochranu cez 1-wire komunikaciu (teda nemoze by hocjaka)
Pokud nemáš nabíječku s 1-Wire identifikcí, tak notebook z ní funguje, ale nenabíjí. Taky mám DELL a před časem jsem zapomněl nabíječku u kamaráda a na 2 týdny jsem měl půjčenou nějakou univerzální. Notebook sice nenabíjel, psal mi, že je připojená neznámá nabíječka, ale fungoval z ní.

Jinak jsem na Internetu i viděl udělátko, díky kterému by šla použít jakákoliv nabíječka : https://github.com/KivApple/dell-charger-emulator
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Apr 2023, 21:36

miso156 napísal:
25 Apr 2023, 14:39
Preto som pack rozobral, miesto lion som dal 3ks 4m7 kondezatory do serie, k nim paralelne 5k6 odpory pre rozbalansovanie napatia. Dva droty ktorymi balancer meria napatie 4.2v a 8.4v som taktiez pripojil na kondenzatory. Ziadne ine droty k bateriam nejdu.

"Bateria" vsak nefunguje. Na kondikoch je napatie spravne rozbalansovane cca 3.8V na kazdom.
Nefunguje ani led indikator na obale baterii, ktory zobrazuje uroven nabitia (5 led indikator).
To má byť ako že sranda ?? Nahradiť 4400-5200 mAh batériu 4m7 kondenzátormi ???

BMS to hneď pri prvom pokuse musí vyhodnotiť ako chybu... To nie je nejaký "hlúpi" balancér pre nabíjanie Lioniek, ale procesorom sofistikovane kontrolované nabíjanie, vybíjanie a kapacita článkov...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa YellowJacket » 25 Apr 2023, 22:21

Ako bolo spominane, akumulator obsahuje riadiaci IO, ktory v pripade akejkolvek chyby ( undervoltage, overvoltage, ... ) zamkne akumulator, a je uplne jedno, ci sa chyba odstrani, akumulator sa musi odomknut, resetnut a az potom opat bude fungovat. Je to smutne, ale v takej dobe zijeme.
Neviem o inom sposobe, ako cez specialne zariadenie + software ( ale netvrdim, ze sa to neda aj inak ).
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Nahrada baterie na ntb DELL zdrojom

Príspevok od používateľa miso156 » 25 Apr 2023, 22:52

Nakoniec to ide aj s Asus-ackym zdrojom a vybratou baterkou, len to hadze chybu ze nemoze optimalizovat performance.
Nemal som Dell-acky barrel konektor tak som napajkoval droty priamo na motherboard, hehe.
Dik za rady.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok