Skúška tesnosti

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa Lennox » 30 Apr 2023, 09:47

Sa to tu chlapci ale rozbehlo, ale nesprávnym smerom. Zas sa tu rieši omáčka okolo čo to je načo to je, kto to skur...il, cool tu chce nahradiť netesniacu časť inou a tak testovať či to tesní, dokonca sme sa dostali až k návrhu výbušného systému až po mliekové tesnenie.
Podstata je však, že nádoba sa má testovať na tesnosť tak ako je bez akéhokoľvek zásahu do existujúcej konštrukcie. Nádobu som vyrábal ja, veko je lodný inšpekčný otvor s priemerom 200mm. Otvára sa na závit, tesnenie je O krúžok po obvode.
Skúšku tesnosti prevediem dnes v priebehu dňa, večer poreferujem ako som to vyriešil. Zatiaľ ďakujem zúčastneným za snahu poradiť, bolo to inšpiratívne :D
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Apr 2023, 10:02

Každá debata sa tu rozbehne nesprávnym smerom vtedy, keď zadávateľ témy ani nevie čo chce, prípadne neuvedie podstatné skutočnosti, alebo si myslí že tie jeho informácie sú práve dostatočné pre daný problém...

..a preto je život taký pestrý 8) 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa Lennox » 30 Apr 2023, 10:24

mr.dred napísal:
30 Apr 2023, 10:02
Každá debata sa tu rozbehne nesprávnym smerom vtedy, keď zadávateľ témy ani nevie čo chce, prípadne neuvedie podstatné skutočnosti, alebo si myslí že tie jeho informácie sú práve dostatočné pre daný problém...

..a preto je život taký pestrý 8) 8)
Ja len dúfam, že toto bolo myslené všeobecne a nie na moje zadanie. V opačnom prípade by som musel vážne pochybovať ...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Apr 2023, 11:05

Ano bolo to myslene na tvoje zadanie a mozes zacat pochybovat.
Sa to tu chlapci ale rozbehlo, ale nesprávnym smerom.
Mozes si za to sam a vsetci ti co sa ti snazili poradit az do okamihu kym si zo seba konecne dostal vsetky potrebne informacie. Ako vidim nakoniec mas aj tak svoje riesenie.

Zase som sa nechal uniest s nutkanim niekomu poradit, aj napriek tomu ze som si uz 1000x povedal ze nebudem radit kym nemam vsetky potrebne informacie. Tak mi treba tiez. Radim ti tu kok....iny a pi...iny lebo som mal predstavu ze priemer otvoru je do 30-40mm (to su tie omyly vlastnych predstav, ked nemame vsetky informacie) a pri tom ta diera je 20cm do priemeru kam vopchas aj slona. Tak mi treba.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa Lennox » 30 Apr 2023, 11:31

OK, kritiku beriem. Bola to čiastočne aj moja chyba, že som v úvode nešpecifikoval priemer otvoru. Odhliadnuc od toho navrhované riešenia boli jemne povedané mimo až na to riešenie s CO2. Pôjdem týmto smerom len to bude stlačený vzduch v malej tlakovej nádobe s ventilom ktorý bude pomaly unikať v uzavretej nádobe. Po čase sa vytvorí pretlak a bude sa môcť otestovať únik pomocou mydlovej vody. Toť moje riešenie.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2023, 14:43

Vieš Lennox , Ty si tú nádobu vyrábal sám , takže si vieš predstaviť čo a ako ?! Lenže my sme ju nevideli a okrem rozmerov si v prvom príspevku nič podstatné nepovedal (a z obrázku ťažko radiť ), iba si naznačoval ako to chceš spraviť Ty a že kde ,, ASI UNIKÁ ,, podľa Teba ...... Potom čo si nás všetkých zdrbal ( lebo pre Teba to bolo jasné ) sa z teba pomaly vykľulo že je to v stroji a chceš to bez demontovania , na druhej strane si už prezradil aj veľkosť otvoru s pomänovaním , tak sa nečuduj že od začiatku tu boli pre teba nezmyselné návrhy , keď sme nevedeli dosť podstatné informácie ....
0

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa Lennox » 30 Apr 2023, 17:55

Tak že vyriešené, použil som malú 1,3l tlakovú nádobu s otočným ventilom ktorú som natlakoval kompresorom na 10bar. Ventil som nechal jemne otvorený aby natlačený vzduch unikal a takto som to vložil do nádoby a uzavrel inšpekčné veko. Ďalej saponátová voda/pena, štetec a hneď bolo jasné kde to fučí.
Bol to ten zas..ý napevno zalisovaný tesniaci krúžok v tom originálnom veku. Je to vyrobené z nejakého plastu a zvar dvoch koncov nebol dokonalý a pri dotiahnutí veka to tam netesnilo. Bežným pohľadom ani bližším to nebolo možné zistiť.
Provizórne som to opravil pridaním dodatočného gumového O krúžku po obvode a otestoval znova. Teraz to tesní tak ako má.
Tieto dnešné vodo/vzducho tesné výrobky nestoja ani za h. A to mali byť akože precízne inšpekčné dvierka určené pre ponor do hĺbky 2m vodnej hladiny.

Cool, námietky beriem. Nabudúce sa budem snažiť byť presnejší v popise aby sme zbytočne neodbáčali od podstaty veci.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Skúška tesnosti

Príspevok od používateľa enigma » 30 Apr 2023, 18:08

zober tekutý metál a nanes ho tenkú vrstvu okolo toho otvoru . keď bude na 80% suché , zopakuj postup . garantujem že upchá všetky dierky .
0

Napísať odpoveď