Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mardzi » 20 Máj 2023, 06:36

Mam styri nove lampy Goled.predavaju sa pod roznymi nazvami.V navode sa pise ze pre test funkcnosti sa ma dat logicky cas na minimum a LUX na max,Zapnite lampu,po 30s je senzor pripraveny.Ked je senzor pripraveny a zaregistruje pohyb sa lampa zapne a po 10s.vypne.Lampa sa po zapojeni do prudu zapne okamzite a po 10.s vypne.Lampa ale potom nereaguje na nastavenie Luxov a zapina aj v uplnej tme pri nastaveni LUXov aj na uplnom minime.Skusal som tri a vsetky sa spravaju rovnako.Nechce sa mi verit ze by boli zatial 3 zo 4 uplne novych lamp vadne.Co robim zle?Dik za rady.
LAMPA.jpeg
IMG20230519185402.jpg
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 20 Máj 2023, 08:27

Možno sa mýlim, ale ja som bol doteraz v tom, že dané nastavenie slúži na to, aby svetlo zbytočne nezapínalo cez deň a nie opačne. Takže v tme bude zapínať stále a nastavuje sa intenzita svetla, pri ktorej prestane reagovať.
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mardzi » 20 Máj 2023, 09:13

Zle som to napisal ja trotl.Samozrejme ze zapinanie v uplnej tme je OK,zapina aj cez den pri LUXoch na minime.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Máj 2023, 11:15

Všetky senzory pohybu (predávané) sú urobené tak-nejako nelogicky... Prídem do "sledovaného" priestoru - svetlo sa zapne.. po uplynutí nastavenej doby sa vypne aj keď som v tom priestore stále....a pohybujem sa.
Potom sa znovu zapne.. Nemôžu to urobiť tak, že keď sa nachádzam v dosahu čidla že by to svietilo stále ?? A nevypínalo to ?
Mám jeden senzor takto urobený ( v suteréne) z klasického pohyb.senzora z alarmu cez "môj" obvod, ktorý je "dobíjaný" impulzami z čidla - a kým neopustím priestor, tak svieti stále... Prečo to tak nerobia ??
Veď pohybový senzor má reagovať stále pokiaľ sa osoba nachádza / pohybuje v sledovanom priestore a nie sa medzi tým vypínať... Načo sa má vypnúť a hneď na to znovu zapnúť???
mardzi napísal:
20 Máj 2023, 09:13
zapina aj cez den pri LUXoch na minime
jedno také čidlo mám na schodišti... Keď svieti slnko, alebo je tma, tak to funguje podľa nastavenia, ale pri šere - keď je ešte dostatočné svetlo na orientáciu, to zopína ako sa mu zachce...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mardzi » 20 Máj 2023, 12:06

Myslim ze na toto sluzi ten mikrovlnny senzor HF ci ako sa volaju,toto je obycajny PIR a pocitam ze taky mas aj doma.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa misocko » 20 Máj 2023, 15:33

Mam jedno svetlo so senzorom ktore je po zapojeni do elektriky zblbnuté. Neviem prečo ale normalne začne fungovať až po dlhšom čase (polhodka?). Skus nechat zapojene dlhsie, uvidiš
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mardzi » 20 Máj 2023, 15:46

OK dik,skusim nechat cez noc,vcera boli zapojene pod stavou aj viac ako hodinu.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Máj 2023, 15:48

Tie moje sú len PIR... kamarát má MV na dvore - akurát to nereaguje na psa a mačky (dá sa nastaviť "veľkosť" snímaného objektu), ale funguje rovnako - odsvieti si svoj nastavený čas a vypne sa... Potom sa znova zapne..
misocko napísal:
20 Máj 2023, 15:33
po zapojeni do elektriky zblbnuté
..potrebuje sa po výpadku elektriny znovu nažhaviť senzor, ale 1/2 hod. je dlho....
Na schodišti mi ten senzor tiež oneskorene zapína na 1. krát.. ďaľšie zopnutia sú okamžité - ako by bol uspatý.. Začalo to robiť po niekoľkých rokoch - možno je už kondenzátor v napájaní na "odchode" :P
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa OHAJ » 20 Máj 2023, 19:49

Ja neviem, ale v krajných polohách mi to tiež vždy blblo a to či tam bol halogénový alebo LED-kový, prosto to dávam niekde medzi min. a stredom (možno zoxidované konce dráhy potenciometrov) ?!
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Nastavenia LUXov na pohybovom senzore.

Príspevok od používateľa mardzi » 27 Máj 2023, 17:54

Tak skusil som vsetko co ste poradili...Dat luxy nie uplne na minimum,pod napetim boli aj 24 hodin...a stale to zapina pri min.lux uz v sere, konkretne ca o 18:00.Som s toho jelen.Hodnotenie maju lampy 100% tak fakt neviem kde moze byt chyba.U jednej z piatich by som to pochopil,ale u kazdej...Mal som to aj rozobrate a vsetko vyzera byt v cajku,ako pisal MOHAJ ci nie su nahodou zaoxidovane spoje potenciometrov.
0

Napísať odpoveď