Vino z ribezli

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Aug 2023, 12:22

[quote]
Takto vyčistili hrozno škorce u svokra na záhrade....
[/quote]
To co tam vidim na tych fotkach tak to je vhodne akurat na psychyatriu. Je mi tvojho svokra velmi luto. Cely rok sa o to clovek stara postrekuje a toto pride... Ostalo mu nieco alebo mu vycistili komplet vsetko?
Mne cierny vtak so zltym zobakom (asi drozd) kazde rano zerie cercene ribezle. Zozral mi asi 1/3. Aj som ho uz dvackrat chytil, zamotal sa do sietky, jeden krat aj s potomkom a chcel som ich premiestnit o 30 km tam kde pracujem ze tam ich vypustim, ale jeho zena poletovala okolo mna tak ze nebudem rozdelovat vtaciu rodinu tak som sa zlutoval a pustil som ich oboch. Potom hajzlik pokracoval v cinnosti nadalej. Kazde rano ked som isiel do roboty vyletek z ribezlovych krikov. Mne alspon ostali 2/3 urody.




Dnes je uz tyzden co mi to kvasi. Kedy mozem ocakavat ze to uz treba oddelit? Treba cakat az ked sadne znacna cast tych supiek na spodok? Alebo ked uz to bude bublinkovtmat velmi pomaly? Alebo ked uz to bude pomaly bublinkovat automaticky supky budu uz dole? Teraz mam jednu bublinku kazdu sekundu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Aug 2023, 15:26

Tie vtáčence sú z roka na rok nenažratejšie.. Tento rok mi aj tých pár sliviek čo bolo na strome zožrali...na zemi ostali len čisté kvôstky a machula so šupky... o čerešni nehovoriac.... Ríbezle som predvlani zrušil, lebo nikdy sme sa nedočkali zrelých plodov, len som mal oštaru pri kosení... chceli sme ich už obrať, len náhodou pršalo... na druhý deň napoludnie ani bobuľa...Vlani na jeseň, keď už sa orechy sušili na terase, tak prišli 2 sojky a roztrhali aj to lykové vrece, len aby sa k nim dostali...pritom na strome ich bolo ešte za tri batohy... :rolleyes:
Žena dala kŕmitko pre drobné vtáčiky na čerešňu a musela ho omotať (na prístupe) špagátom, aby sa tam väčšie vtáky nedostali...špagát vydrží tak 2 týždne, lebo holuby/ hrdličky si tam zvykli a špagát rozdrbú na maderu... keby bola zima - nepoviem, ale počas leta??? Veď na poliach dookola je kadejakých semienok, že sa môžu zasrať !!
Vtáčí zob (kupovaný! ) na ten sa vyserú, ale slnečnicu vyžerú do posledného zrnka - a to aj tie malé... Nejako sfajnoveli... ako aj my !!
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Aug 2023, 01:30

Ríbezle som predvlani zrušil, lebo nikdy sme sa nedočkali zrelých plodov,
Tak to potom sa mozem tesit ze mne ostali aspon 2/3, ale pravdu povediac, ja tie ribezle mam len par metrov od domu, takze tam sa asi boja priblizit okrem toho jedneho drzana ktopreho som uz 2 x chytil (ak to bol ten isty).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa straciam » 19 Aug 2023, 08:25

nasa macka permanentne spava v zahrade a lovi ich. aj tak nam vsetku aroniu obrali docista. kupil som siete proti vtakom to nastastie pomohlo. z aronie sice nic ale cucoriedky a hrozno ostalo.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Aug 2023, 08:26

romiadam napísal:
19 Aug 2023, 01:30
ja tie ribezle mam len par metrov od domu, takze tam sa asi boja priblizit
nefandi si...moje boli 2,5m...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10165
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Aug 2023, 09:27

x
2
Obrázok 2
Naposledy upravil/-a 5ko v 21 Aug 2023, 07:17, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10165
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Aug 2023, 09:51

Tiež mi začína dozrievať aronia ,tak ju musím zasieťkovať.ribezle zakryvam vreckami s cibule alebo zemiakov,alebo záclona mi,vtedy sa k nim nedostanú.
Slubil som fotky . prípravok na sťahovanie a žeriav na dvíhanie 50 litrového demižóna zo zeme na policu v pivnici.


Mačka mi v noci vylovila chovný pár závojnatých karasov,lebo sa vytierali v plytčine tesne pri brehu ,tak už ju čaká čierne korenie vo vzduchovke.

Na stene je otočná konzola,na konci je kladkostroj s tromi hácikmi,kde sa zavesí kôš na zemi a keď je zdvihnutý v úrovni police,tak ho presuniem nad ňu a spustíme ho dolu , takže sa nemusim nadrapovať sám s nespatnými 60 kilami.
Prílohy
IMG_20230818_095123.jpg
IMG_20230818_094912.jpg
IMG_20230818_094907.jpg
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Aug 2023, 12:50

..že aká vychytávka s tou hmoždinou :thumbup:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4421
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Aug 2023, 13:40

Co sa tu clovek nedozvie...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1691
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa cs001 » 19 Aug 2023, 19:29

To romia....
Ostalo mu niečo alebo mu vyčistili komplet všetko?
No tie potvory asi majú niečo v tej hlavičke (bohužiaľ).
Svokor ma v záhrade viacej odrôd , hlavne stolové. Pôvodne to bola vinica asi s 10 radmi cca 20m dlhými. nechal už len dva rady a už len stolové.
No a tie potvory idu postupne podľa odrôd ako dozrievajú. Urobil som strašiaka, z ktorého si nič nerobia. Chcelo by mu asi dať nejakú tvár, len sa neviem rozhodnúť akú(ja neprichadzam do úvahy, mňa sa neboja). Ani keď som v záhrade tak ich to veľmi nevzrušuje....
Skôr to už vyzerá na likvidáciu hrozna v záhrade. Toto je prvý rok čo sa do hrozna pustili. A už to majú určite všetky mestské rodiny vo svojich GPS-kách....
Doteraz robili problém len choroby a ešte osy... Proti chorobám som to tento rok pravidelne striekal, čo stalo nemalé prostriedky...
Toto https://www.kosiksiete.sk/siete-proti-v ... k8EALw_wcB by asi pomohlo ani to veľa nestojí, len už je asi neskoro...
0
Naposledy upravil/-a cs001 v 19 Aug 2023, 22:20, upravené celkom 1 krát.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa enigma » 19 Aug 2023, 20:48

a čo " dupľovka " ? tá by nebola účinnejšia ?
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1691
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa cs001 » 19 Aug 2023, 22:17

...škorec, podobne ako medveď, je chránený druh....
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2517
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Vino z ribezli

Príspevok od používateľa enigma » 19 Aug 2023, 22:21

to som nevedel . ale ak je chránený druh , tak škodu by mal uhradiť štát ,
0

Napísať odpoveď