Karcher K4 Full controll - neide

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Okt 2023, 12:30

Ahojte.

Tento karcher je mrtvy. Po otvoreni vody a zapnuti spinaca by mal zavrcat a ked mu stupne tlak tak vrcanie ustat a malo by to byt pripravene na prevadzku. No teraz po zapnuti spinaca sa nic nedeje. Ak stlacim pistol, tak le vodu cika.

Naposledy ked zacal blbnut mi stacilo poklepat po tom hlavnom spinaci a prebral sa este k zivotu, no dnes je mrtvy uplne.
Mozno ten spinac, popr. tlakovy spinac.

Nikdy som to este nerozoberal. Ma niekto z vas s rozborkou tohto skusenosti? Mozem to bezproblemov rozobrat alebo su tam nejake haklive miesta naco si dat pozor?

Momentalne to necham tak, mam inu pracu, pockam kym sa mi tu k tomu niekto vyjadri a potom to rozoberiem a uvidim.
Sakra ani len elektriku nemozem zmerat, ci ni je problem v el. kabli, lebo je to schovane a zasrobovane v tom bielom plaste.

Dakujem vopred za rady a pripomienky.
20231001_112009.jpg
20231001_112000.jpg
20231001_111939.jpg
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa enigma » 01 Okt 2023, 12:35

kľudne to môžeš rozoberať . nie je to nič zložité . robievam to bežne . hlavne keď ho rozoberieš , vymeň tesnenia a guferá okolo piestikov a samotné ventíliki . malo by ich byť 6 kusov. ND by sa mali ľahko zháňať ....
niekde mám aj rozkresy , síce nie presne na tvoj model , ale všetko je to na jedno kopito
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa SMITH » 01 Okt 2023, 15:31

0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Okt 2023, 17:57

On zatial pekne funguje. Tlaky su ok. Len nema el. stavu.

Diki. Za par hodin sa do toho pustim.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa SMITH » 01 Okt 2023, 18:50

Premeraj aj ten rozbehový kondenzátor . Na K6 práve on zničil motor čerpadla ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa straciam » 01 Okt 2023, 19:51

najcastejsie odide hlavny vypinac. on je cely robeny cez take mini tenke plastiky, ktore sa poohynaju, vyderu, zaseknu a potom ostane v medzi polohe.. je vypnuty ale nejde zapnut. tocis s nim "naprazdno" uz som to opravoval na niekolkych kusoch od k2 az po k4. vsetko samozrejme po 2 rocnej zaruke. pritom primitivna oprava.
zriedkavejsie byva zly rozbehovy kondik. takze skus aj ten skontrolovat.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Okt 2023, 01:04

Spatna vazba:

Dakujem za rady.
Bol to velmi zujimavy jav. Karcheru nic nebolo. Zbytocne som ho otvaral.
Vecer som ho este pred rozobranim otestoval (v inej zasuvke) a tam bezproblemov zacala hucat. Tak som vyskusal aj v dalsej inej zesuvke a aj tam to islo. Hybal som vselijak s vypinacom - ziadne naznaky poruchy...

Neviem si vysvetlit preco minule ked som pobuchal vypinac tak sa to rozbehlo (20m predlzovacka). Ale cele je to cudne, lebo som vcera pouzival flexu v 5m predlzovacke ktora tam isla, vytiahol som ju a do tej istej zasuvky kde bola flexa som strcil karcher a neisiel. Tak som vyskusal aj druhu zasuvku v 5m predlzovacke a an i tam nesiel. Tak som karcher zapojil do steny na dvore kde bola zastrcena 5m predlzovacka a ani tam karcher neisiel. A v inej dalsej zasuvke zase ide. Nechapem to ale nevadi, hlavne ze karcher ide a tie predlzovacky skontrolujem a bud opravim alebo skoncia v kosi. Aj tu zasuvku na stene na dvore pozriem, tiez sa mi nevidi.

Ale aspon viem ze sa to da rozobrat a su do toho nahr. diely. Diki aj tak.
1
Obrázok 1
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Karcher K4 Full controll - neide

Príspevok od používateľa enigma » 03 Okt 2023, 17:10

nemaš roztiahnuté plešky / kontakty v tých zásuvkách ?
0

Napísať odpoveď