termostat pre plynový kotol

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa budvar10 » 20 Nov 2023, 19:03

@cool-zool
Presne to čo píšeš, samozrejme preto som mu dal otázky, či tam nie je nejaký zádrheľ v sytéme.

Rafi, fotky snáď pomôžu, ale si aj odsleduj ako pracuje to kúrenie.
Spoje sa môžu poškodiť ale nemali by. Časom môžu vzniknúť netesnosti a poruchy. Za nova je to na reklamáciu. Sústava má vydržať o dosť väčšiu záťaž teploty aj tlaku, akej je vystavená v bežnej prevádzke.
Praskanie v radiátoroch by nemal byť problém, ale pre istotu skontroluj tlak v sústave.

Radiátor je napoly teplý ako? Smerom do strany - odvzdušniť. Ak je hore teplý a dole chladný, je to ok, ak je to opačne - odvzdušniť. Odvzdušňovanie sústavy je dôležité a je potrebné ho robiť pravidelne aj v dobre tesniacej sústave.

Ak robíš zmeny, rob ich jemnejšie, s citom. Vždy odsleduj účinok. Z 58 na 70 je dosť radikálne zvýšenie teploty a to vonku nie je ešte ani poriadna zima. Aký je výsledok? Zlepšili sa tepelné pomery?
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa budvar10 » 20 Nov 2023, 19:07

Rafi87 napísal:
20 Nov 2023, 18:56
... že ked mama dala na 4-ku tak radiátor bol skoro studený, ako keby úplne vypla prístup vody
Tomu nerozumiem, veď to je otvorený ventil viac.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Rafi87 » 20 Nov 2023, 19:40

budvar10 napísal:
20 Nov 2023, 19:03
Radiátor je napoly teplý ako? Ak je hore teplý a dole chladný, je to ok,

Aký je výsledok? Zlepšili sa tepelné pomery?
áno, radiátory sú od polovice studené, a kotol viac krát zapína kedže nevyhreje izbu nakolko sú len do polovice teplé,,
zvýšenie na 65st. pomohlo a radiátory boli teplé úplne a v niektorých izbách chýbalo len 10-15cm od spodku
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa jezevec » 20 Nov 2023, 20:08

Jestli v tomto počasí musíš topit na 65°C v okruhu, tak ten barák musí mít šílený tepelný ztráty.
Jen pro zajímavost, kolik m³ plynu spotřebuješ za rok, dá se zjistit z faktury.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Rafi87 » 20 Nov 2023, 20:22

pozriem zajtra a napíšem,,
áno, straty, velký starý dom, hrubé steny,, nemáme zateplenie
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa cool-zool » 20 Nov 2023, 20:25

,, Jezevec,,
To asi nebude vediet, lebo niekde tu som cital ze mu to robili teraz nedavno, takze sa s tym len zoznamuje....
Viem aj to pochopit ze ked su tam vsetci invalidi a maju pohybove problemi tak pre nich je izbova teplota 22st malo a budu mat pocit zimy...
Rafi, hrube steny su v tvoj prospech, ale tie uniky tepla treba - (strop, podlaha, okna, dvere a pod.) treba co najviac eliminovat....
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 20 Nov 2023, 20:28, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa balu » 20 Nov 2023, 20:27

Pokud máš (jak píšeš) dlouhý barák, tak je prostorový termostat dobrý tak maximálně jako vzdálené zapínání kotle - to platí i pro prostorový termostat v dvouposchoďovém baráku. Nech kotel běžet trvale (třeba na těch 58-60 stupňů) a regulaci nech na termostatických hlavicích na radiátorech. Pokud máš špatně vyvážené větve, tak se prostě některé místnosti ohřejí na nastavenou teplotu rychleji, než jiné. Jakmile však začnou hlavice přivírat, začne se systém sám vyvažovat a budeš mít všude teplo takové, jaké si v tom místě nastavíš.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Dolfi » 20 Nov 2023, 21:15

Nerád sa miešam, no je mi chlapca ľúto ! Podľa mňa, absolútne nechápe, ako to kúrenie funguje, (akú má logiku). A nakoľko som "občas nervózny", dúfam, že sa "nerafneme". :wink:

Vykurovacia sústava je pomerne zložité hydraulické zariadenie. Mám veľké obavy, že projektant, (ak bol vôbec k práci prizvaný), dostatočne presne ju spočítal. Tepelné straty miestností a k tomu vhodné veľkosti (výkony) radiátorov sú najdôležitejšie. Len tak mimochodom, pre pochopenie, výkon radiátora je daný priemernou teplotou, (teplota hore + teplota dole, deleno dvoma) a jeho plochou. Preto, ak je radiátor zle navrhnutý, môže byť aj z polovice studený, či celý žeravý. Preto, neohmatávaj radiátory, nič ti to nepomôže v nastavovaní ! :lol:

Základná logika regulácie je taká, že kde je umiestnený izbový termostat, musí byť najchladnejšie, (alebo sa dať regulovať výkon radiátora obyčajným škrtením prietoku) a radiátor musí byť BEZ termohlavice !, (nech má lineárny priebeh výkonu). Na izbovom termostate nastavíme požadovanú teplotu, v ostatných miestnostiach otvoríme termohlavice naplo a po ustálení zmeriame v nich teplotu. VŽDY MUSÍ BYŤ VYŠŠIA, ako v tej s izbovým termostatom, aby sme mali z čoho regulovať. Ak to tak nie je, musím priškrtiť radiátor, (jeho prietok, čiže výkon), v izbe s izbovým termostatom. A až potom môžeme nastaviť požadovanú teplotu v jednotlivých izbách termostatickými hlavicami. A až teraz môžeš zistiť, ako sú "rozhodené" (nevyvážené, nevyregulované), jednotlivé radiátory.

Nastavenie kotlového termostatu v tomto prípade nemá žiadny vplyv. Akurát určuje, či pri najnižších vonkajších teplotách kúrenie to zvládne.

A garantujem ti, že aj keď si precízne vyreguluješ celý dom, tak v zápätí ti to rodinní príslušníci alebo ty sám, si to "rozhodíš". Termohlavice sú pomerne nepresné a dajú sa aj krútiť ... :wink:
1
Obrázok 1
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa cool-zool » 20 Nov 2023, 23:13

Rafi, este jedna vec... Pises ze na 4 termoventilu ti akoby radiator zatvoril?! Odfot, alebo napis aky druh termostatickych ventilov mas??? A tiez ci mas aj spodne ventily na sroubeni k radiatorom a ci su vsetky uplne otvorene???
Pisal som ti ze tie ventily sa daju prednastavit a posielal link na video ako to robit, ale potrebujeme vediet presny typ tych termoventilov....
Dolfi ti dal navod ako to nastavovat, zladit, aby si mal tu teplotu v jednotlivych izbach priblizne rovnaku, je to ale na dlho kym to poriadne nastavis....
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Rafi87 » 21 Nov 2023, 08:36

cool-zool: "Viem aj to pochopit ze ked su tam vsetci invalidi a maju pohybove problemi tak pre nich je izbova teplota 22st malo a budu mat pocit zimy..."
tak toto si uhádol :mrgreen: ja celé dni sedím ležím a ked aj prejdem do kuchyne či wc tak tých pár krokov ma nezohreje :mrgreen: mama má zas problémy s chrbticou už dlhé roky, tá prechladnúť nemôže lebo by sa nepohla, a otec operovaný na koleno a nonstop ho bolia nohy ako mamu chrbtica,, čiže máš pravdu, invalid celá rodina, ale len ja som na invalidnom,,

dnes pofotím radiátory a termohlavice ako rúry a všetko,,

Dolfi: termostat máme v izbe kde máme aj vchodové dvere, nazvyme to halou, tam je vždy najchladnejšie,,
ten čo nám montoval chodil k nám jedna radosť, vždy kvoli nejakej drobnosti, a robil výpočet, zapísal si jednotlivé izby, veľkosť izby atd, a hovoril, že si to vypočíta a donesie nám cenovú ponuku,,
o dva dni prišiel doniesol ponuku a šlo sa na vec,, v 3 miestnostiach je rovnako velký radiátor ako je u mna, lebo sme mu hovorili, že ja mám rád teplo a aby dal velký radiátor, ale na chodbu dal dva tenké vedla seba,
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa budvar10 » 21 Nov 2023, 09:24

Možno by ti pomohlo dať samostatné čerpadlo ovládané samostatným termostatom na tú vetvu, čo ide doľava. Kotol si teplotu bude dorovnávať sám.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2023, 09:39

V pohode, po čase uvidíme ...

Fakt pozri, či máš na výstupoch z radiátorov, (na spiatočkách), tie regulačné ventily. Treba ich, aby sa tá hydraulická sústava dala ako -tak vyregulovať. V podstate sa dá kúriť aj len s nimi, (bez termohlavíc). Všetky ich naplno otvoríš, na termostate nastavíš požadovanú teplotu a postupne uberáš na prietoku vykurovacej vody od najteplejšej miestnosti. Necháš ustáliť teplotu a znova, od najteplejšej miestnosti. Za predpokladu, že tá miestnosť s izbovým termostatom je najchladnejšia, tak by si mal dosiahnuť rovnakú teplotu aj v ostatných miestnostiach, ako v tej s termostatom.

Toto však nebude platiť, ak do miestnosti sa dostane naviac a nárazovo chlad (vetranie), či teplo (slniečko, varenie, veľa ľudí). Nakoľko radiátor kúri konštantne, teplota sa zákonite zmení. Nárastu teploty v miestnosti môže (čiastočne) zabrániť termohlavica. No tá, (podľa mňa), má nedostatočne ostrú charakteristiku uzatvárania a teplota v miestnosti sa aj tak trochu(dosť) zvýši. A tak máš dve možnosti reakcie, odignorovať to, alebo si ručne, (s pôžitkom), zakrútiť. :wink:

S drahými elektronickými termohlavicami som sa "nehral" ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Nov 2023, 17:12

Moja úvaha... Kotol nahreje určité množstvo vykurovacej vody a vypne sa! Je to spôsobené nedostatočným prietokom, lebo keby mal dostatočný prietok, teplota nikdy nedosiahne maximum a stále bude musieť "dohrievať" ... samozrejme na závislosti interiérovej teploty a aj toho "najsprostejšieho" bimetalového priestorového termostatu.
Celý problém vidím v nedostatočnej prietokovej "kapacite" k jednotlivým radiátorom - tenké trubky na veľkú vzdialenosť...
Je to to isté, ako vzduchové náradie ..na pár metrov prívodnej 3/8 hadice pôjde v pohode, ale cez desiatky metrov už bude len koktať pri rovnakom tlaku vo vzdušníku...alebo záhradná 1/2" hadica na dvoch metroch bude pekne striekať, ale po 20m bude len čúrať....

Podľa toho, čo si tu popísal sa vracia najviac teplej vody cez prvé radiátory zapojené v systéme... spiatočka dosiahne regulovanú teplotu kotla - a ten sa vypne. Tie radiátory musíš "priškrtiť" čo najviac, aby sa horúca voda dostala aj k tým vzdialenejším a nevracala sa v takom množstve späť...
Skús len takú úvahu.... na jednom potrubí malého prierezu máš pripojené 5 radiátorov paralelne v plnom prietoku - čo sa stane - voda bude prúdiť tým najbližším, lebo tam má najmenší hydrostatický odpor. Musíš ho priškrtiť, aby si vodu dostal aj do ostatných... čiže priškrtíš prvý na 20% prietoku... druhý na 40... a poslednému necháš 100% - TO je príklad!! Ale aj podstata...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Atlan » 22 Nov 2023, 06:43

To vsetko mu uz bolo poradene, vybodol sa nato a furt špekuluje.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa josek » 22 Nov 2023, 13:12

mr.dred napísal:
21 Nov 2023, 17:12
na jednom potrubí malého prierezu máš pripojené 5 radiátorov paralelne v plnom prietoku - čo sa stane - voda bude prúdiť tým najbližším, lebo tam má najmenší hydrostatický odpor. Musíš ho priškrtiť, aby si vodu dostal aj do ostatných... čiže priškrtíš prvý na 20% prietoku... druhý na 40... a poslednému necháš 100% - TO je príklad!! Ale aj podstata...
Toto keď urobíš, musí to fungovať. Teda za predpokladu, že obehové čerpadlo má dostatočný výkon.

Pri teplotách aké prevládajú v tomto období, by si mal dom vykúriť pri podstatne nižšej teplote vody. Ja mám napr. nastavenú teplotu vody na 42°C a kotol kúri s prestávkami asi 50/50. Radiátory nikdy nie sú úplne studené, čo je dosť dôležité na pocitovú teplotnú pohodu.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Rafi87 » 22 Nov 2023, 17:06

noo mám fotky, aj ked trochu meškaním
zabudol som odfotiť rebrík v kúpelke a kotol, a jeden posledný radiátor,,

http://Krisz-87.quickconnect.to/mo/sharing/EHMFPYXi7
heslo rafi87
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa balu » 22 Nov 2023, 18:05

Termostatické hlavice na radiátorech a prostorový termostat.

Termostatická hlavice otevře radiátor, protože v místnosti ještě není dosažena požadovaná teplota. Na chodbě prostorový termostat vypne kotel. Položím jednu otázku - odkud termostatická hlavice vezme teplo, kterou vytopí místnost ?

Už jsem to tu psal několikrát - vyřaď prostorový termostat (nastav ho tak, aby kotel topil trvale) a nech hlavice, ať dělají svojí práci. Podle mně máš na tu délku moc tenký trubky, takže systém není dobře vyvážený. To znamená, že radiátorama blíž ke kotli poteče víc topné vody, než těma nejvzdálenějšíma. Ale to jenom do té doby, než hlavice na nich ty radiátory nezačnou přivírat, protože v místnosti je teplota, jak má být. Pak se systém začne v rámci možností vyvažovat. Není to ideální stav, ale bude to fungovat. Kotel bude udržovat topnou vodu na nastavené teplotě (třeba těch 58°) a oběhové čerpadlo poběží trvale. Tím pádem bude vodat cirkulovat radiátorama stále a pokud klesne pod nastavenou teplotu, kotel jí dohřeje. Je ovšem potřeba zajistit, aby alespoň jeden radiátor (třeba žebřík v koupelně) byl otevřený trvale, aby se nestalo, že se cikulace úplně zavře. I když hlavice většinou radiátor neuzavře úplně a nějaký průtok tam zůstává pořád.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa Rafi87 » 22 Nov 2023, 18:24

hmm,, takže ked dobre chápem s mojou blbou hlavou, aj termostatické hlavice fungujú ako hlavný termostat a uzavrú radiátor resp. teplú vodu aj ked je v izbe nižšia teplota ale termohlavice si myslia, že je teplo? ja ich potom nechcem, :mrgreen: ale ako vážne

inak včera v mojej izbe bolo poobede teplo, sem mi svietilo slnko a tak som dal termohlavicu na 4 a večer okolo 17 hod sa zapol kotol a ja že ako fajn hned bude teplo, čakal som 10 minút a radiátor studený, tak som rýchlo dal termohlavicu na 5, lebo som aj zabudol, že je na 4-ke,, nie je teda zle nastavená termohlavice ked na 4-ke bol studený radiátor?

nedá sa inak dať namiesto termohlavice niečo iné? nejaký iný ventil?
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa budvar10 » 22 Nov 2023, 18:37

Áno, dá sa dať. Ošrubuješ termostatickú hlavicu a nasadíš tam šrubovací klobúčik. Dodáva sa zvyčajne s radiátorom.

Problém je, že sa ti tu snažíme vysvetliť ako to nastaviť aby si mal komfort, ale evidentne to ignoruješ.
Dnes už máme vonku mínusovú teplotu a momentálne mi kotol kúri na 54st. Ty si nastavil 70 alebo koľko.
Samozrejme, že bude často zapínať a len na krátko. Výsledok sú chvíľku shorúce radiátory a potom dlho úplne studené.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: termostat pre plynový kotol

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Nov 2023, 18:44

..ešte som v tom mojom príspevku zabudol na jednu vec... prietoky radiátorov - keď to máš takto prevedené, musíš vyregulovať tými spodnými " inštalačnými" ventilmi, lebo Termostatický ventil funguje v podstate len ako "spínač". Jeho regulačná schopnosť riadenia prietoku je veľmi slabá a preto sa aj miernym pridaním/ubraním teploty vždy rozladí.
- urob si najprv skúšku, či vôbec čerpadlo svojim výkonom dokáže prehnať vodu cez posledný radiátor vo vetve v závislosti na ostatných okruhoch.
- Pre jednoduchosť manipulácie, aby si sa nemusel hneď váľať po zemi - Na poslednom daj termostat. ventil na MAX, ostatné pred ním na MIN teplotu. Spusti kúrenie a skontroluj teplotu toho posledného radiátora. Za pár minút musí byť jeho celá plocha dostatočne prehriata na takmer nastavenú teplotu kúrenia na kotli - vtedy má dá sa povedať dostatočný prietok aj celá vetva. Pokiaľ však taký stav nedosiahneš, tak je väščší problém...
Rozdiely v hydrostat. tlakov v ostatných okruhoch sú moc veľké a čerpadlo nedokáže okruhy natlačiť rovnakým množstvom vody. Bude tlačiť tade, kade mu je ľahšie... Ale aj to sa dá riešiť - nezúfaj :wink:

Pokiaľ teda posledný radiátor "naplno" hreje, môžeš skúsiť vyregulovať tie ostatné v danej vetve...Priprav sa ale, že za hodinu to zrejme nedáš.... je to na dlhšie.
- vypni kúrenie a všetky termohlavice nastav na max.
- predpokladám že všetky inštalačné - spodné ventily na radiátoroch sú asi naplno otvorené.
- posledný nechaj tak - naplno aj stupačkový aj spiatočkový. Na ostatných budeš regulovať len spiatočkové...stupačkové ventily ostanú naplno otvorené. Odpočítaj si koľko otáčiek treba na tom ventile otočiť, aby bol ventil úplne otvorený - zatvorený (berme príklad 5 otáčiek a 5 radiátorov - pre ľahšie ďaľšie počítanie) - čiže piaty (posledný) bude otvorený na 5, štvrtý na 4, tretí na 3, druhý na 2 a prvý na 1 otáčku...
- zapni kúrenie - vodu nastav na nejakých 50 stupňov a kontroluj teplotu radiátorov - mala by byť už viac vyrovnaná u všetkých radiátorov.. pokiaľ je niektorý výrazne chladnejší / horúcejší - pootvor/privri mu ten spiatočkový ventil o nejakú 1/4, 1/2 otáčky a za chvíľu zase skontroluj teploty... Takto sa s tým môžeš pobavkať aj pár hodín, kým sa ti nepodarí zrovnať teploty - no zase to nepreháňaj s tou presnosťou, lebo vplyv bude mať aj prostredie a umiestnenie radiátora.
Následné používanie termoventilov už nebude nebude mať výrazný -resp. žiadny vplyv na "rozhodenie" prietokov cez jednotlivé radiátory a budú "kúriť" podľa nastavenia termoventilu.
Už som sa pri písaní zapotil aj ja :lol: ..až niečo nie je jasné - ozvy sa :agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok