Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jan 2024, 14:31

Edgar napísal:
02 Jan 2024, 09:43
Tak ďalšia dilema - kúpil som si pár ďalších originálnych CD-čiek ktoré som si hneď ripoval do PC - veľkosť obrazu jedného z diskov má 805MB, dĺžka 119 minút. Hovorím si dobre, veď existujú aj 800MB prázdne CD disky, tak originály už určite môžu mať viac ako tých 700MB koľko majú klasické CD. Akurát že keď som tento obraz dal napáliť na klasické 700MB CD tak to normálne napálilo a je aj normálne prehrávateľné. Dokonca keď som znova ripoval to napálené CD, tak obraz z neho má rovnakú veľkosť (805MB) ako z originálneho CD, takže nie sú tam žiadne straty oproti originálu. Tak to už je zase ako možné?
Pretoze na vonkajsom okraji cd je este nejaka ta rezerva. na 700Mb medium sa dalo napalit aj 800Mb, ale bez zaruky, ze nad 700Mb to bude citatelne. mechaniky s tym vacsinou nemali problem, takze zalezalo na kvalite media.
Nero mal volbu overburn, ktora dovolila palit kym to ide.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Jan 2024, 15:24

Mám niekde v archíve zvukové origo CD (ABBA- nejaký zlatý výber) a to mi nikdy nešlo nejakým rozumným spôsobom "ripnúť".
Na CDčku bolo vidno súvisle napálené dáta asi na 2/3, potom asi 5mm medzera a zese niečo prihodené a na okraji zase niečo... CD mechanika/optika si na tie miesta "odbiehala" aj počas reprodukcie niečo dočítať... Kompiláciu som potom našiel na nete vo flac formáte, tak som to ďalej ani neriešil...
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jan 2024, 16:28

To bolo asi to kombinovane cd audio/data. pre klasicke radia to bolo audio, ale pre pocitac sa to spravalo, ako datove. A na prehravanie v pocitaci tam bol samostatny program
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Jan 2024, 17:41

pocitujlasku napísal:
02 Jan 2024, 16:28
pre klasicke radia to bolo audio
skúšal som ho v klasickom stolnom CD-prehrávači Technics v "rozkuchanom" stave
, keď bol na oprave... Ten "lineárny motor" (magnety a cievky v rovine na "otoči" - nie šnek!) posúval optiku v priebehu prehrávania do tých dvoch miest... Vďaka tomu sa mi podarilo aj tie "utrhnuté" magnety podkovitého tvaru usadiť späť a prilepiť na správne miesto. Boli pádom urvané zo základne..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ochrana pred kopírovaním optických diskov herných konzol

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jan 2024, 19:44

uz si presne nepamatam, ako tie ochrany presne fungovali, ale ked som skusal grabovat metalindu s tou ochranou, tak som mal ako keby pomiesane skladby - chvilu hrala jedna, potom kusok dalsej... a nefungovalo to ani na cd romke, ktora mala na sebe tlacidlo play a vedela aj bez pocitaca prehravat audio cd
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok