Cena práce

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa enigma » 30 Dec 2023, 11:52

ak sa náhodou dáš na to , žiadaj aby ti ukázali zväčšený prierez krimpu . ako má byť žilový krimp a ako izolačný . ( izolačný by nesmel byť prerezaný , mal by zaťahovať iba izolovanú časť káblov , v žiadnom prípade nesmie zasahovať žili . žilový krimp má pekne zatiahnúť iba žili . na toto sme si museli dávať sakra veľký pozor , keď som robil v SEBN -e . kontrola vyhodila káble do šrotu a musela sa dávka opakovane urobiť . čo bola strata času a už si nemal šance dosiahnúť normu .
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2023, 14:48

Krimpovaniu - ako takému a hlavne "správnemu" som doteraz nejako moc nepričuchol - nebolo treba, väčšinou to bola len nejaká oprava spáleného fastonu či podobné veci.
Pri tejto príležitosti som si niečo na tom nete pozrel a dodržanie správneho postupu je pomaly veda...

Tento "výrobok" do kozmu, ani do letectva nejde, ale podľa prierezu vodičov a veľkosti konektorov by mal byť schopný dlhodobej spoľahlivej prevádzky aj pri plnom možnom zaťažení - zrejme v nejakých rozvádzačoch... lebo padla reč aj o rôznych typoch a druhoch izolácii... samozhášavé, nehorľavé, bezhalogénové...podľa zadania. A nejaké zvýšené mechanické namáhanie tam zrejme nehrozí, tak že im to možno stačí... :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2023, 15:00

enigma napísal:
30 Dec 2023, 11:52
žiadaj aby ti ukázali zväčšený prierez krimpu
:agree: to by som teda chcel vidieť :lol: podľa prevedenia toho "nástrelného" kusa to nezodpovedá takmer ničomu čo tu popisujeme :lol: :lol: bude to kurvítko !! :mrgreen:

Začiatkom roka má prebehnúť ďaľší pokec so zadávateľom... o výsledku dám vedieť .. zatiaľ budeme oslavovať :partyman:
Vďaka ešte raz všetkým za podnety - a šťastný nový rok.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok