Cena práce

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Dec 2023, 18:56

Naskytla sa nejaká privyrábka . Zaujímala by ma cena práce pri výrobe takejto prepojky - namieru nastrihať lanko-drôt 2.5 , nakrimpovať 4 fastony (výroba kusa že im trvá 3-5 minút).
Prílohy
IMG_20231228_184103.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa miso156 » 28 Dec 2023, 19:23

Ono cena zalezi od stupna automatizovania. Pri plne strojovej vyrobe by bola cena okolo jedotiek centov. Druha vec je, ak sa stroj neoplati vyrabat a ladit (asi tvoj pripad). V tedy to prerataj na cas a na kolko si vazis hodinu svojej prace.

Btw, tie droty sa daju strihat naraz/hromadne na noznici.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Lennox » 28 Dec 2023, 19:39

koľko kusov?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Dec 2023, 20:19

miso156 napísal:
28 Dec 2023, 19:23
cena zalezi od stupna automatizovania
..chytíš drôt, odstrihneš, odblankuješ a kliešťami nakrimpuješ faston.... po sto kusoch ideš automaticky :lol: :lol: Áno bude sa to robiť ručne - materiál a náradie dodajú...
Až by sa oplatilo niečo vylepšiť - tak asi len nejakým jednoduchým "garáž-krimpl-lisom", aby som dokázal po nejakej tisícke udržať aspoň lyžicu v ruke, prípadne "odblankovačku" na kábel - ale to by bolo v mojej réžii...a +
A hromadné strihanie ? Neviem aké budú balenia drôtov a koľko ich budú vedieť naraz dodať...
Lennox napísal:
28 Dec 2023, 19:39
koľko kusov?
Zatiaľ sa "vyhrážajajú" 500 až 1000 ks mesačne..
Zatiaľ ma len (cez jeho otca - kamaráta) oslovili a chcú nejakú rozumnú ponuku...
Som síce už dôchodca a SZČO , ale žena robí za minimálku a po večeroch pri telke by sme niečo potiahli na prilepšenie k štúdiu dcéry na VŠ.... a aj na náš komfort.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Lennox » 28 Dec 2023, 20:24

v tejto kondícii ako vravíš 5E/hod.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Dec 2023, 20:41

miso156 napísal:
28 Dec 2023, 19:23
V tedy to prerataj na cas a na kolko si vazis hodinu svojej prace.
.. veď tu je hlavný problém... Nemám potuchy, aké sú ceny pri výrobe na nejakej linke (tam niekto strihá, niekto odblankuje a nasúva izoláciu, iný zase len krimpuje, ďaľší dokončuje, balí, expeduje, zabezpečuje dopravu materiálu na linku...jeden pracovník to určite nerobí a ešte musia uživiť aj nenažratý nenežment) ...čiže keď prešvihnem cenu,tak si to dajú robiť tam a zase pri takejto jednoduchej operácii, ktorú sa vie naučiť aj úplný laik - aj 8€/h pri určitom počte kusov im bude veľa...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Dec 2023, 20:44

Lennox napísal:
28 Dec 2023, 20:24
v tejto kondícii ako vravíš 5E/hod.
..skúsim to nejako prepočítať na tú cenu... to by hádam aj šlo...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Dec 2023, 22:25

Trochu neblázni ! Pri 4 min. spravíš 15 ks, 1 000 ks je asi 67 hod. a 333 €. A to pri tom zabiješ tak 8 dní po 8 hod. ! :(

A to si ten tohtoročný predčasný dôchodca ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Lennox » 28 Dec 2023, 22:51

Veď to má tak 2. hod denne. Viac by ho to aj tak nebavilo. A má viac ako 3. stovky v kešeni plus.
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa miso156 » 29 Dec 2023, 00:18

Pravy fistron by prebehol stranky ako upwork alebo freelancer, nasiel vhodneho kenanca, inda, albanca, atd.. ktoremu sa oplati robit za 2e/hod a zvysne 3e idu do vrecka bez namahy. Samozrejme neposielat si tovar po par ks ale vacsie mnozstva.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 29 Dec 2023, 02:10

10€ hodina, 0,50€ kus
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
taphome
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 27 Feb 2023, 12:05
Bydlisko: Bratislava
Vek: 64

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa taphome » 29 Dec 2023, 07:14

.........Zatiaľ ma len (cez jeho otca - kamaráta) oslovili a chcú nejakú rozumnú ponuku.....


Čiže ak je to firma, budú si prácu chcieť dať do nákladov, alebo ???
Lebo podľa objemu zisku si pripočítaj aj odvody zo zmluvy. My ZŤP neplatíme zdravotnú, ale daň a možno aj sociálku áno ako hociaký penzista. (pokiaľ to nebude jednorázovka)

Detto budú ti nosiť materiál, či ty si vyzdvihneš aj donesieš. Ďaľší prepravný čas a náklady.

To nie je iba strohý prepočet na hodinu.

Ak to bude firma, tak si dávaj pozor n zmluvu a reálne termíny dodania. Aby ti nedali spätne penalizáciu za nedodaný objem. Už som videl tak fajn zmluvu, kde nebol exxaktne vyznačený termín dodania a zadanie dostal v nesplniteľnom čase. Penále bolo vyžšie ako zárobok!
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Dec 2023, 08:03

idem po rade...
Dolfi napísal:
28 Dec 2023, 22:25
Trochu neblázni ! Pri 4 min. spravíš 15 ks, 1 000 ks je asi 67 hod. a 333 €. A to pri tom zabiješ tak 8 dní po 8 hod
...smutné, ale stále je to raz toľko pri rovnakom počte hodín, čo zarobí žena
Dolfi napísal:
28 Dec 2023, 22:25
A to si ten tohtoročný predčasný dôchodca ?
..nie. Od júna 2020. Stihol som v baníctve odrobiť 15 rokov do roku 2000. Išiel som v 55-ke.
Lennox napísal:
28 Dec 2023, 22:51
Veď to má tak 2. hod denne. Viac by ho to aj tak nebavilo.
Tak.. Teraz robím cca 6 hod. - keď sa mi chce, tak že 2 hoďky k tomu by nebola tragédia..
miso156 napísal:
29 Dec 2023, 00:18
Pravy fistron by prebehol stranky
...to je predsa ich záležitosť
MAKOSYS napísal:
29 Dec 2023, 02:10
10€ hodina, 0,50€ kus
skúsiť môžem - 5 na ruku, alebo 10 na FA.... či?
taphome napísal:
29 Dec 2023, 07:14
My ZŤP neplatíme zdravotnú,
Nie som ZŤP - platím všetko (daň, sociálku aj zdravotnú)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa budvar10 » 29 Dec 2023, 08:26

mr.dred napísal:
28 Dec 2023, 20:41
[...čiže keď prešvihnem cenu,tak si to dajú robiť tam a zase pri takejto jednoduchej operácii, ktorú sa vie naučiť aj úplný laik - aj 8€/h pri určitom počte kusov im bude veľa...
Ja by som si premyslel, za koľko minimálne by som robil danú prácu, + daj si nejakú rozumnú maržu navyše. Bude to veľa, tak to bude veľa. Dajú inému, tak čo? Spokojnosť musí byť na obidvoch stranách.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa enigma » 29 Dec 2023, 09:56

keď je to už v takom množstve , divým sa že to neponúkli firmám ktoré sa tým bavia . ( npr SEBN ) ony majú stroje a prípravky na to . tam by to išlo veľmy rýchlo ..... stroj by nakrimpoval na jednej strane a dvojité by sa robili na ručnom lise
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Dec 2023, 10:12

enigma napísal:
29 Dec 2023, 09:56
...stroj by nakrimpoval na jednej strane a dvojité by sa robili na ručnom lise
Aha - tu je zrejme zádrheľ, prečo nie FI-káblovky... tie dvojité sa musia asi len ručne a tie sú tu 3 ku jednej...pre nich je to potom neefektívne.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Atlan » 29 Dec 2023, 18:08

Aby to za nieco stalo chce to masinu na krimplovanie, ked nie automaticku tak aspon rucnu. A dvoch ludi jeden vlozi fasyon s kablom a druha osona zalisuje.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa Amaterr » 29 Dec 2023, 20:30

Neda sa nesuhlasit , lenze boli dve "slepice " jedna posuvala blok a druha slapadlom strihala a odstrihla jej dva prsty , teda nieco pre jedneho , vymysliet nieco so slapatkom :) , tie krimplovacie .. nuz ako vela a dlho , aby sa to oplatilo aj vyrobit :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Dec 2023, 22:20

Amaterr napísal:
29 Dec 2023, 20:30
teda nieco pre jedneho , vymysliet nieco so slapatkom
Mnoho ľudí je aj v základných zručnostiach ako "poleno". Sami sebe si vedia napr. na ručnom mlynčeku pomlieť prsty do klobás - nie šte s cudzím pohonom :lol: :lol: :lol:

Som na tom vzorku "otvoril" jeden ten "krimp" s dvomi drôtmi - strach a hrôza :rolleyes:
... Použitý typ "fastonu" vôbec nedrží kábel za bužírku, len za drôtiky a sú v oválnej dutine zalisované v dvoch prelisoch - žiadne uzavretie drôtu či izolácie bočnými plieškami, ako u normálneho fastonu. Ale to je asi taký systém pri týchto fastonoch s vonkajšou plastovou izoláciou (ešte som nemal možnosť stretnúť sa s takým paškvilom. Veď ten "krimp" musí vytvoriť čo najdokonalejšie, najtesnešie spojenie tých žiliek do kopy a nie rozprestrieť ich lisovaním z dvoch strán do vejára!). - ZLE zvolený typ konektora. Do fastona 6,3mm pre vodiče 4-6mm sa predsa dajú v pohode so správnymi kliešťami dva 2,5mm vodiče pekne aj dobre zakrimpovať - v autách to bolo bežné...
....Izolácia vodiča je pri vstupe do konektora poškodená - priečne posekaná od klieštin odizolovacích klieští - absolútne zle zvolený typ odizolovacích klieští - to lepšie spravím nožíkom!!
... Obnažený drôt vykúka s pod vrchnej izolácie konektora - zase zle... hrozí dotyk "živej" časti.

Budem to musieť prekonzultovať so zadávateľom, lebo pri tomto zvolenom materiály a nástrojoch budú aj 2€ za kus málo na to, aby nejako vyzeralo...

Tak že som si už na tú cenu práce "zodpovedal" aj ja :roll: .... Ďakujem za vaše podnetné príspevky :agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Re: Cena práce

Príspevok od používateľa alexandr » 30 Dec 2023, 10:45

Ahoj .
V neďalekej leteckej spoločnosti sme robili niečo podobné napr. na prístrojovke .
Tam sa museli vodiče zakrimpovať , zaspájkovať a zataviť - proste ešte teplovzduškou zmrštiť ten povrchový plast . To krimpovanie a blankovanie , chce správny výber nástrojov - blankovanie - aby odstránilo len izoláciu a krimpovanie - aby to zalisovalo poriadne a aby po zalisovaní viac ako 10 ks neboleli ruky . Výber je slušný , ale ak má to náradie niečo vydržať - tak je to poznať aj na cene ... K cene práce - nemerať len čas výroby 1 ks , ale nezabudnúť zarátať aj čas na prípravné práce , manipuláciu a pod....Tie ,,dutinky " - sú verzie vyslovene pre jeden káblik a aj verzia pre dva - rovnako aj lisovacie nástavce . So spevnením v mieste zalisovania - nie je to len ten pliešok čo sa zalisuje - je tam o krúžok viac . Ten plast býva ...ak nerátam verziu nasunitia bužírky , základná - len ako izolácia , zmršťujúca bužírka a zmršťujúca bužírka so zatavením ...To všetko by ale mal nejaký technológ - zadávateľ vedieť - čo vlastne a v akej kvalite - parametroch chce .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok