Qnap nastavenie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Qnap nastavenie

Príspevok od používateľa loksiklubos » 13 Jan 2024, 22:05

Dobrý deň doma vlastným 2 qnapy ts120 a ts112, router Asus ax88u a potrebujem radu keďže nie som zdatný v IT.
Ako zaheslovat zdieľané priečinky skúšal som dáke hesla ale vždy keď otvorím dáky priečinok v sieti tak ma hneď doňho pusti bez hesla.

Vytvorenie FTP prístupny aj mimo moju sieť. Tu neviem či má gnap dáky svoj ddns server na prístup zvonku alebo je potrebné ine ddns len neviem aké kľudne aj platené.

Jeden qnap potrebujem umiestniť mimo moju sieť a odtiaľ potrebujem odosielať data na ten druhý.


Budem rád ak by niekto pomohol s presnejšim postupom.
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Qnap nastavenie

Príspevok od používateľa epto » 13 Jan 2024, 23:53

QNAP nepoznam, mam riesenie od Synology.
V lokalnej sietipristupujem na NASko cez klasicky priskumnik, heslo davam pri prvom pristupe, nenechavam si ho zapamatat. Po vypnuti NTB a opatovnom pristupe zas pyta heslo.
Na NASko sa da samozrejme pristupovat aj zvonku, bud priamo, ked mas verejnu IP alebo cez sluzbu od Synology. Ta zabezpeci prepojenie medzi NASkom doma a NTB/mobilom mimo domu aj ked nemam verejnu IP.
Dalej mam jeden priecinok zvlast zalohovany a ten sa mi synchronizuje na troch inych zariadeniach (A, B, C). Ak zmenim subor na zariadeni A, synchronizuje sa na NASko a odtial ked pristupim z B alebo C tak sa synchronizuje.Vysledkom je, ze mam rovnakesubory na vsetkych zariadeniach.
Zaloha vybranych dat/priecinkov je mozna aj medzi dvoma NAS zariadeniami aj ked su v rozdielnych sietach. Na vsetko su nastroje.

Kedze QNAP sa snaxzi konkurovat Synology, verim ze maju svoje vlastne takmer rovnake riesenia.
Odporucam navstivit ich stranku

Kód: Vybrať všetko

https://www.qnap.com/cs-cz

Kód: Vybrať všetko

https://www.qnap.com/cs-cz/software/hybrid-backup-sync
a nastudovat si moznosti zariadenia.
0

jany+
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00

Re: Qnap nastavenie

Príspevok od používateľa jany+ » 14 Jan 2024, 18:37

Nemam ani qnap ani synology ani nic podobne. Nejakych par GB dat, ktore mam si drzim na ZFS mirror a pristupujem k nim cez nextcloud.
Najhorsie co moze byt, je pristupovat k datam na dialku cez tretiu stranu, alebo (v pripade verejnej IP) cez nejake forward portov.
Ak pristupujete k datam, alebo k comukolvek (kameram) na dialku a mate verejnu IP, tak pouzite VPN siet. Je jedno ci pouzijete L2TP/IPSec, alebo OpenVPN, Wireguard ... (odporucam tu poslednu).

Vsimol som si, ze dnes nikto neriesi bezpecnost a kazdy vyuziva na pristup k cinskym vyrobkom ich cloudy.
Ano je to velmi jednoduche (kupis si cinu, v mobile nainstalujes app, naskenujes QR kod), funguje to dobre a clovek je stastny.

Vidim to na kolegoch, ktori su zavisly na aliexpresovych zariadeniach a nie je tyzden aby si nieco neobjednali. potom sa chvalia, ze pozri sa, tu mam kameru, tu mam vratnika, tu mam smart zasuvku, tu mam ... a vsetko ovladam na dialku.

Ano super, ale okrem teba to moze ovladat aj niekto iny a pustas do svojej sukromnej siete aj niekoho ineho (predpokladam, ze o DMZ, VLAN nema ani ponatia). To im zjavne navadi.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok