Kuželová štiepačka

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

ddaammiinn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 01 Máj 2015, 12:12
Vek: 26

Kuželová štiepačka

Príspevok od používateľa ddaammiinn » 05 Mar 2024, 19:49

Zdravím
Potrebujem rady s doladením štiepačky. Často a mi stáva, že pri menších polienkach mi ho stočí a zasekne pod kužeľ. Neviem či je teba menší kužeľ alebo nižšie položiť motor, alebo prerobiť klin. Motor nezastaví je tam 4kw 1450ot. Kužeľ má priemer 80mm a výška medzi stolom hrotom kužeľa je 100mm.

Za rady a skúsenosti s týmto nebezpečným strojom vopred ďakujem.
Prílohy
IMG_0695.JPEG
IMG_0696.JPEG
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Kuželová štiepačka

Príspevok od používateľa straciam » 05 Mar 2024, 21:03

kuzel je moc vysoko. mal by byt nizsie.
preto tam dali ten klin pod kuzel, aby im nevtiahlo poleno pod kuzel.
ked bude dostatocne nizko tak by s tym nemal byt problem. ja mam asi 2cm nad platnou a obcas sa mi stane, ze vtiahne poleno s hrcou pod kuzel. uz mi tak raz ohlo hriadel. nehovorim o tom, ze je to nebezpecne, ked zasekne poleno pod kuzelom (pri opacnych otackach to poleno vystreli do opacnej strany)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: Kuželová štiepačka

Príspevok od používateľa kinedryl » 06 Mar 2024, 03:41

Presne tak,kuzel prilis vysoko. Motor treba posunut co najnizsie pod platnu, aby sa jej kuzel skoro dotykal. Sikmu medzeru vyplnit klinom proti pretoceniu co najtesnejsie. Poleno drzat radsej zhora tak, aby sa pri nahodnom pretoceni vysmyklo z ruky. Lebo ked nedas pozor, tak ta to opacka o platnu tak, ze budes plakat :) Urcite to kazdy dobre pozna. Ja mam sice len taku mini 2,2 kW, ale roboty to uz urobilo neskutocne.
0

Napísať odpoveď