IR diaľkové

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

IR diaľkové

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Apr 2024, 19:20

Len taká blbosť. Ako je možné že IR diaľkové k televízoru funguje vrámci celej izby nech ho namierim kdekoľvek? A nie, nie je to Bluetooth. Ak IR LEDku prekryjem prekážkou, už nereaguje. Ale stačí, že je prekážka hoci len o 1 cm ďalej od ovládača a už to zase funguje. TV je nejaký 32-palcový Hyundai (vnútro Vestel), čo ma na tom udivuje ešte viac, lebo napr. JVC to má oveľa menej citlivé. Diaľkové tak reaguje aj originálne, aj naklonované od Antik set-top-boxu.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4325
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa misocko » 07 Apr 2024, 20:04

Dostatočny výkon vysielača, citlivý prijimač...
Ja mám nejaky starši satelit, ak zavriem predný kryt tak musím diaľkovým mieriť priamo na prijimač. Keď otvorím kryt, tak môžem mieriť hocigde.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa cool-zool » 07 Apr 2024, 20:17

A ak je dosť citlivý prijímač a nie je hlboko skrytý vnútri prístroja tak berie aj rôzne odrazy od steny ... V spálni mám ,,TOSHIBU TV ,, a tiež berie povely z DO odrazmi od stien ... Iba keď som mal slabé baterky v DO tak som musel mieriť presne na TV ....
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa kapor » 07 Apr 2024, 20:31

Aj keď sa to deje ojedinele, tak mi DO Mágia pri prepínaní kanálov vypne zvuk na TV Philips. Nepomôže nič, iba TV vypnúť a zapnúť.
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Apr 2024, 21:02

cool-zool napísal:
07 Apr 2024, 20:17
A ak je dosť citlivý prijímač a nie je hlboko skrytý vnútri prístroja tak berie aj rôzne odrazy od steny .
Je to tam na tento štýl, ale rovnako to má aj JVC a tam je to slabota, ak už sa namieri smerom mimo TV tak to nechytá, bez ohľadu na baterky...
obrázok.png

kapor, to mi inak pripomenulo vec, čo sa mi deje keď televízor ovládam s tým klonovaným diaľkovým od Antiku. Sú tam určené 4 tlačidlá na klonovanie (hlasitosť +, hlasitosť -, zap/vyp a source), no keď je dlho zapnutý televízor a chcem prepnúť vstup, tak na tlačidlo SOURCE z klonovaného ovládača nereaguje, ale stačí keď pridám a/alebo uberiem hlasitosť tak už SOURCE reaguje :D záhadné to veci...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6207
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Apr 2024, 23:10

To bude asi problem telky, ja uz par rokov pouzivam cisto DO od antiku a source mi funguje kedykolvek, aj ked telka je zapnuta par hodin. A to mam nejaku 42" techniku z tesca za 150 eur (ale na 4k testovacom kanali mala prekvapivo krasny obraz).
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Apr 2024, 07:46

Problém bude asi niekde medzi nebom a zemou :D Lebo na originálne diaľkové reaguje vždy :D Každopádne tá JVC telka to s naklonovaným rovnakým diaľkovým od druhého boxu nerobí. Skúšal som to aj viackrát klonovať, k jednému boxu mám aj 2ks diaľkové a robia to oba. Ale ako píšem tak na originál diaľkové reaguje telka vždy. Ale pri elektronike som už na to zvyknutý, ja tieto anomálie dosť priťahujem, len niektoré sa mi ani nechce už riešiť :D
A hej čo sa týka kvality lacných televízorov ja som s tým Hyundaiom tiež spokojný a to som dostal zadarmo lebo bolo treba vymeniť podsvietenie. Investícia 10€ a funguje už vyše roka. Pozorovacie uhly super, a doslova žiadny backlight bleeding... A tiež ako nová stála okolo 150-200€. Keď kúpiš monitor za rovnakú cenu tak na čiernu farbu sa v tme ani nedá pozerať.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6207
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Apr 2024, 08:15

Ja mam doma 2 kocurov a 2 male deti, takze ziadne drahe veci :)
Aj tak ide len obcas a to bud youtube, alebo detske stanice, takze nepotrebujem ultra mega krystalovy obraz.
Len mi je to divne s tym DO, lebo on vlastne len nahrava signal a potom prehraje. Cize je mu fuk, aky protokol to je.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa cool-zool » 08 Apr 2024, 20:36

Edgar, nemyslel som to tak...
Viem ze by prijimac mal byt na viditelnom mieste, skor som myslel na to prevedenie IR Led... Urcite si uz mal rozobrate nejake tie zariadenia a niekde tu ledku umiestnia akoby do plechoveho puzdra s malym otvorom iba do predu, alebo umiestnia led hlbsie, prekryju roznymi foliami a pod...
Zo skusenosti viem ze ked ta IR ledka je volne pristupna, je ovela citlivejsia...
Co sa tyka zvlastneho spravania roznych DO s roznymi pristrojmi mam aj ja podobne skusenosti, dokonca co my niektore veci nefungovali spravne tak som to prestal po case riesit... Ako aj ovladanie z mobilu (niektore mobili podporuju IR ovladanie)......
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Apr 2024, 23:55

Ovládanie z mobilu som mal na niekoľkých Xiaomi mobiloch, ale nefungovalo mi to nikdy na žiadnom zariadení, takže to som nejak vôbec nepochopil načo to tam dávajú ešte aj dodnes vlastne :D
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Milanko » 09 Apr 2024, 17:50

Čo som mal možnosť používať IR dialkové, na citlivosť _ čiže dosahu tak to boli jedinečné z prvých TV Orava s obvodmi TCA440.
Viď na obrázku:
obrázok.png
1
Obrázok 1
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1152
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Atlan » 09 Apr 2024, 20:24

TSOP 1736 res vsetky v tom velkom puzdre su citlive dostatocne. Samozrejme treba zvolit spravny typ podla nosnej frekvencie 36 - 38 - 40khz
Lebo ked sa pouzije nespravna frekvencia tak za vela to nestoji.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6207
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Apr 2024, 08:22

pri tych TSOP je takmer istota 38KHz, to este s nejakou citlivostou vie prijat aj 36 a 40KHz
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1152
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa Atlan » 11 Apr 2024, 08:39

Preto sa vyrabaju TSOP 1736 TSOP 1738 a TSOP 1740 aby si kupil co treba, ono ta citlivost totis dost klesa.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6207
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: IR diaľkové

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Apr 2024, 09:35

Ja viem, ale ked chces rychlo testnut ci to DO vobec funguje, resp. pouzivas to vo velmi malej vzdialenosti, tak nemusis hladat konkretny tsop.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď