Historické - keramické dvojzásuvky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Vek: 59

Historické - keramické dvojzásuvky

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Jún 2024, 15:29

Dnes sme na dielni "zrepasovali" dvojzásuvku - kolegovi sa podarilo odlomiť "dekel" , lebo zásuvka už bola taká rozsypaná, že strojček držal už len na jednej skrutke v porceláne - PEN spojovacou lištou a jednou o základný plech...
Prečo na tých zásuvkách nedali "ĽAVÝ ZÁVIT" , keď sa tie skrutky tak "vplyvom elmag. poľa" samé vykrúcajú :lol: :lol:

Zásuvka má od rekonštrukcie minimálne 50 rokov - krabička v stene je ešte kovová, 16-tky krky - kto by sa vtedy s_ral ešte aj s omietkami... a vtedy tam naťahali drôty "akú mala-takú dala". Podarilo sa im tam nasúkať CU vodiče prierezu 3,15 ??? ..F aj PEN modré :lol: :lol:
Nič vyhriate, poctivé očká - resp. OKÁ pod skrutkami a na pružných kontaktoch "posiľujúce" perká :thumbup:
Šéf už mal kúpenú nejakú novú (asi Legrand) - tak som ho odhovoril od výmeny s tým, že táto starina po znovuzakrútení a utiahnutí šróbikov tam prežije firmu... Nevyzerá síce moderne a dizajnovo, ale ja by som to nevymenil za nič... (doma - v dome mám tiež také porcelánky aj jednozásuvky ..zatiaľ iba 25rokov, ale bez zásahu - či výmeny). :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!